Jump to content
Muwan

Pravosuđe u Srbalja

Recommended Posts

Nesh

Gde ovo, ajd ovde mada je sira prica:

Pontijak

Osnovno tužilaštvo u Čačku, odeljenje u Ivanjici, oprostilo je Žarku Veselinoviću krivično delo nelegalne gradnje na Goliji, uz uslov da u humanitarne svrhe uplati 50.000 dinara, saznaje Balkanska istraživačka mreža

Odluka je usledila pošto je, po prijemu krivične prijave Ministarstva građevinarstva, tužilac iz Ivanjice zatražio od Osnovnog javnog tužilaštva u Lazarevcu, gde je prebivalište Žarka Veselinovića, da ga sasluša.

U dopisu tužilaštva iz Ivanjice piše da je tužilaštvo u Lazarevcu uputilo urgencije za saslušanje Veselinovića 16. i 23. avgusta ove godine, ali se on nije odazvao.

Veselinovića je, na kraju, saslušalo tužilaštvo u Ivanjici 16. novembra i tada je doneta odluka o oportunitetu.

Objekat na Goliji, koji je nelegalno podignut, ne samo da nije srušen, nego je u međuvremenu i dovršen, saznaje BIRN, a za njega su, prema podacima Agencije za privredne registre, do trenutka objavljivanja ovog teksta izdati lokacijski uslovi.

mozemo da budemo ponosni i srecni zbog naseg pravosudja! :)

Ras
halloween
halloween

Nakon 116 godina primene dosadašnjeg međ. ugovora, u skupštinskoj proceduri  ratifikacija novog ugovora o izručenju između USA i Srbije.

http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/lat/pdf/predlozi_zakona/2019/26-19 - Lat..pdf

Hit je obrazloženje da nisu potrebna dodatna sredstva za izvršavanje, već će se zakon  izvršavati u okviru limita koje utvrdi Ministarstvo finansija u postupku donošenja Zakona o budžetu Republike Srbije. Sigurno, u skladu sa mogućnostima.

Edited by halloween

*edited by mod

Dosta davno sam imao pravne predmete na faksu pa me zanima koliko je cesta praksa da se svoji drzavljani tako rutinski izrucuju kao po ovom sporazumu gore?

nautilus

zabranjeno je izrucivanje srpskih drzavljana. u slucajevim, kada se nadju ovde a dela su pocinili napolju sudi im se ovde.

*edited by mod
zabranjeno je izrucivanje srpskih drzavljana. u slucajevim, kada se nadju ovde a dela su pocinili napolju sudi im se ovde.
To sam i ja mislio ali sam preleteo preko ovog dokumenta gore gde piše da državljanstvo ne ometa izručenje.

Sent from my H3213 using Tapatalk

halloween

Po članu V ranije Konvencije države ugovornice nisu bile obavezne (može ali ne mora) da izručuju sopstvene državljane.

Sada, pored čl. 3, treba imati u vidu i čl.7. nove Konvencije, a mislim da je ovo sve zbog slučaja Bitići. 

Uz to, Konvencija ima retroaktivno dejstvo, videti čl. 21, uz mogućnos rezerve pod odr uslovima za čl.3.

Edited by halloween

Frank Pembleton
44 minutes ago, halloween said:

Po članu V ranije Konvencije države ugovornice nisu bile obavezne (može ali ne mora) da izručuju sopstvene državljane.

Sada, pored čl. 3, treba imati u vidu i čl.7. nove Konvencije, a mislim da je ovo sve zbog slučaja Bitići. 

Uz to, Konvencija ima retroaktivno dejstvo, videti čl. 21, uz mogućnos rezerve pod odr uslovima za čl.3.

Al ce da spakuju Gurija sa sve masnicom...

halloween

Citam  rad Nacelo legaliteta od Bostjana Zupancica, kakvo osvezenje i inspiracija za razmisljanje i upucivanje na druge autore.

Svaka cast!

Pre toga sam citala radove iz biltena VKS, izdvajam sudiju krivicara srecom sad je vec u penziji. Koja sramota, nemustost, mumlanje i otaljavanje posla. Nijedne originalne misli, cak i za potrebe prakse, potpuno neupotrebljiv tekst.

" Necemo se u ovom radu baviti teorijom, ali da napomenem da se to pitanje resava u svakom konkretnom slucaju. "

Rago matora, nepismena.

Hamlet Strašni

Imaš pdf?