Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

postoji li neko racionalno objasnjenje zasto je pravni lek kod izvrsenja na osnovu izvrsne isprave zalba a kod izvrsenja na osnovu verodostojne isprave prigovor?

Zato sto je zakon pisala Nela Kuburovic :fantom:

 

O zalbi odlucuje drugostepeni sud, a o prigovoru Vece prvostepenog suda. A verovatno su imali na umu da se u slucaju usvajanja prigovora postupak nastavlja kao povodom prigovora na platni nalog, tj. predlog za izvrsenje dobija karakter tuzbe se predlogom za izdavanje platnog naloga.

 

Edited by Uskebasi
Link to comment

Ma to za prigovor i platni nalog mi je jasno, tako je bilo i do sada. Nego nema nikakve logike u tome da o pravnom leku u postupku izvrsenja fakture odlucuje vece prvostepenog suda dok o pravnom leku u postupku izvrsenja presude odlucuje apelacija.

 

Polomih juce mozak da napisem predlog za izvrsenje.

Link to comment

Nema nikakve logike ni da o predlogu za izvršenje sada uopšte više odlučuje sud, izvršitelj ima kvalifikacije kao i sudija i isključivu nadležnost za sve sem vraćanja radnika na rad i predaje dece, pa ti opet moraš da podnosiš predlog sudu koji donosi rešenje o izvršenju i dostavlja ga izvršitelju. I plaćaš duple takse, naknade, nagrade, jebemliga više šta ne.

 

Glupost do gluposti.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment
  • 2 weeks later...

Svuda je tako, neko mi je rekao da su u Novom Pazaru advokati popizdeli pa su organizovali servis gde i sudovi i tuzilastva zovu jedan broj telefona i kazu da im treba adv po sluzbenoj duznosti, u toj sluzbi sekretarica koja se javi zove prvog advokata koji je na redu po spisku i pita ga da li hoce da ide a ako ne zeli pita se za razlog i upisuje se u upisnik zbog cega ne zeli da ide. Da li to tacno ili ne nisam proverio.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

Pa hajde da uzmemo da su ga uvek zvali za delo za koje je propisana kazna od 5 do 10 godina za šta je po tarifi propisano 31.500,00 pa umanjeno za 50% zbog službene odbrane iznosi 15.750,00 pa kada to pomnožimo sa 362 dobijemo cifru 5.701.500,00. koja je minimum što znači da je mogao da ima samo više od toga.

Link to comment

taj lik je iz kaludjerice. oni zovu nekoliko advokata pa kad ovi ne pristanu onda zovu njega jer ima kancelariju 200 metara od stanice, slicna stvar je kada nekoga uhapse u vinci ili grockoj, samo tamo sedne u kola.

 

verovatno se dogovori sa inspektorima, njih mrzi da zivkaju advokate a ona dva sata prolaze i on im je tu. slazem se da bi trebalo to urediti malo drugacije, ovo je nenormalno.

 

kad smo kod toga, koliko vremena im je potrebno od pravnosnaznosti resenja o troskovima pa do isplate? meni nesto ozbiljno kasne.

Link to comment

zato sto sam predao neki predlog za izvrsenje u martu i jos cekam resenje :ph34r:  sad sam  pisao i prigovor po onom zakonu o zastiti prava na sudjenje u razumnom roku ali od toga nema nista.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...