Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

Primetite da se ovo ne odnosi na slučaj u kome mu pomaže u ubistvu nego u kome mu pomaže da se krije ili prikrije tragove nakon ubistva.

Link to comment

Pravosudje nam je u qrtzu zbog toga sto su za sudije postavljani ne najbolji nego najpogodniji a da li imaju znanja ili ne to nije bitno. I sada ti koji su postavljeni na takav nacin sude kako im se kaze.

Link to comment
Primetite da se ovo ne odnosi na slučaj u kome mu pomaže u ubistvu nego u kome mu pomaže da se krije ili prikrije tragove nakon ubistva.
Ja sam šokiran saznanjem da pomaganje u prikrivanju tragova (teškog) ubistva nije kažnjivo za direktnog srodnika ili bračnog druga.
Link to comment

meni je to nekako logicno, lojalnost prema najblizem je valjda starija od zakona...a ove odredbe se odnose samo na pruzanje pomoci nakon izvrsenog dela. na primer, bez obzira na stepen civilizovanosti, roditelj ima instinkt da zastiti dete, zakon koji to ne uvazi je manjkav.uostalom nismo mi to izmislili.

Link to comment

jedno pitanje, je l to praktično znači da bi Mitrović, umesto što je sina doveo u policiju, 'upalio' avion i odvezao ga negdepreko grane bio oslobođen bilo kakvog gonjenja?

Link to comment
jedno pitanje, je l to praktično znači da bi Mitrović, umesto što je sina doveo u policiju, 'upalio' avion i odvezao ga negdepreko grane bio oslobođen bilo kakvog gonjenja?
tako je. ali bi to bekstvo bilo otezavajuca okolnost za sina.
Link to comment
meni je to nekako logicno, lojalnost prema najblizem je valjda starija od zakona...
Može biti ali da sam ja od svog oca zatražio kantu benzina u takvu svrhu, on bi došao i uz svu lojalnost koju oseća prema najbližem lepo uzeo i mene zapalio tim benzinom. Mislim da bi i supruga postupila veoma slično. Jasno mi je da nije Srbija to izmislila ali mi je i dalje teško dokučiva logika zakona koji direktno poručuje svim potencijalnim zločincima da posle bilo kakvog zlodela mogu komotno da se obrate najbližima za jatakovanje i uništavanje dokaza.
Link to comment

ima tu raznih fora, recimo u Nemackoj bekstvo iz zatvora nije kaznjivo, jer se smatra da ljudi imaju prirodnu zelju za slobodom.@beowl...pa ionako mogu, ljudi prvo dodju kod svojih najblizih i stave ih na svrsen cin, ovi ce im pomoci iako nema ni naznaka "mens rea"....zivotne realnosti jebi ga. alternative su odvratnije. bolje je da roditelj utice na dete da se sam prijavi, nego da ga sam prijavljuje po sili zakona.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Primetite da se ovo ne odnosi na slučaj u kome mu pomaže u ubistvu nego u kome mu pomaže da se krije ili prikrije tragove nakon ubistva.
+1Ovo se ne odnosi na suprugu, i ona je izvršilac i aktivni učesnik
Link to comment
+1Ovo se ne odnosi na suprugu, i ona je izvršilac i aktivni učesnik
ovo, ne razumem, kako je izvrsilac ako se prikljucila nakon sto je ovaj mandril vec ubio dvojicu nesrecnika?
Link to comment
ima tu raznih fora, recimo u Nemackoj bekstvo iz zatvora nije kaznjivo, jer se smatra da ljudi imaju prirodnu zelju za slobodom.
To mogu da shvatim, u krajnjoj liniji ako bekstvo ne uspe ideš nazad da guliš istu robiju. Ali da zajedno sa supružnikom spaljuješ ljude koje je on ubio i za to ne snosiš ama nikakvu krivičnu odgovornost, to mi je malkice preogavno. Mislim, šta će da motiviše rodbinu i supružnike da pokušaju da ubede svoje najbliže da se sami predaju, ako ih na drugoj strani bukvalno ništa ne košta da im pomognu u zametanju tragova? Neki zločinci bi se možda predali kako bi svoje bližnje poštedeli krivičnih sankcija, ovako ih baš zabole.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...