Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

Ne znam kako da ti pojasnim tako je i moj cale osudjen jer nije propustio lika na motoru koji je vozio preko 100 a ogranicenje 50. Srecom pa niko nie poginuo.

Link to comment
Znači™ vozač kamiona nije propustio lika koji je pijan ko dupe išao duplo brže nego što se sme na tom delu puta, a pijani ludak nije ništa kriv.Moćže li neki pravnik ovo da pojasni ?
Iz nekog nejasnog razloga, u ovakvim situacijama, tuzilastvo se opredeli za jedno lice kome pripise odgovornost za krivicno delo. Iako je moguce da se postupak vodi protiv svih ucesnika, to se izuzetno retko cini.
Link to comment

hmm.. a zar ne bi trebalo da budu to DVA odvojena "slučaja"Kao:- "đubretarcu za ne propuštanje" - kriv je. - "vozač bwm-a za prebrzu vožnju" - na čekanjuIli ja maštam o nekom "drugom" pravosuđu?

Link to comment

Dva su dela, ali se vodi jedan postupak, jer su oba dela proistekla iz istog dogadjaja. Problem je sto kod ovakvih krivicnih dela prakticno presudjuje vestak saobracajne struke, od koga bukvalno sve zavisi. Sta pise u njegovom nalazu i misljenju, to tuzilastvo i sud prihvataju. A vestaci cesto izlaze iz okvira struke (istina, cesto po nalogu suda) i izjasnjavaju se o pravnim pitanjima. Tako veoma cesto, ako ne i uvek, u nalazu vestaka saobracajne struke se opredeljuje odgovornost za kriticni dogadjaj. Mogu samo da pretpostavim da je u ovom slucaju vestak bio misljenja da bi do saobracajne nesrece doslo i da je vozac BMW-a bio trezan i vozio propisanom brzinom, pa je odgovornost za nastanak nesrece pripisao vozacu kamiona.

Link to comment

Nije bas. Zbog specificnih karakteristika ovih dela, Frankova formula se tu izuzetno tesko primenjuje. Ovde se sve vise svodi na procenu cinjenica od strane vestaka i zakljucak da bi do nesrece doslo bez obzira na ponasanje jednog ucesnika, a ne na utvrdjivanje odnosa jednog ucesnika prema nastupanju posledice.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zanimljiv detalj iz prve ruke, tiče se reformisanog pravosuđa. Naime, g. Šarančić, bivši direktor železnice, prvostepeno osuđen na 5 godina zatvora zbog malverzacija, biće oslobođen na Apelacionom sudu, u zamenu za DS angažman.

Link to comment
  • 1 month later...

Pa šta reći...BEOGRAD, 22. maja 2013. (Beta) - Beogradska policija uhapsila je Darka R. (36) iz Beograda zbog sumnje da je krao vozila u glavnom gradu, a u policiji je rečeno da su protiv njega podnete 134 krivične prijave.Nakon hapšenja kod njega je pronadjeno sedam ukradenih vozila, saopštila je policija.Osumnjičeni će uz krivičnu prijavu biti priveden držurnom istražnom sudiji nadležnog suda.Betin izvor iz policije kazao je da je osumnjičeni već 12 puta osudjivan.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Davanje iskaza u Palati pravde i nije neko impresivno iskustvo. Potrošena arhitektura socijalističkih sedamdesetih je idealna scenografija za trošno pravosuđe zemlje u nestajanju, precizna metafora anahronih ideja kojima Srbija decenijama pokušava da reši nove okolnosti, vremena koje pokušava da uhvati rukama i drži ga za vrat. Nisam imao da kažem ništa što već nisam rekao u policiji. Jedino iznenađenje je bilo pitanje koje mi do tada nikad nije palo na pamet. Da li ću da tražim materijalnu nadoknadu od prvoptuženog Dunjića? Posle četvrtog ’da li ću da tražim šta????’ razumeo sam pitanje. Naravno da neću. Mislim da je dovoljno da plati državi ono što je dužan svako ko ne pravi razliku između zakona i pisoara.Uostalom prvi pogled na prisutne osobe koje žive od industrije organizovanog kriminala brzo vas uveri da su sve babske priče o prokletstvu otetog neprijatno istinite. Zanimljivo je kako advokatice koje rade za Hijene i same prilično brzo poprime fizionomiju hijena. Ništa me nisu pitale. Verovatno zato što su navikle da rade u tišini, kad se sudski poslovi sklone od očiju javnosti u mrak memljivih kancelarija i tihih dogovora. Kada društvo na puštanje nekog ubice iz zatvora reaguje kao mrtav konj na udarac bičem. Impresivno je kako već u tridesetim godinama počnu da liče na Biljanu Kajganić koja je ispred Koštuničinog klana navodila svedoke da lažno svedoče, sve u dogovoru kapama nevidimkama tajnog bratstva. Zanimljivo je kako se duh otruje kad se hraniš novcem pravljenim na nečijoj krvi, i kako se lešinarski nutricionizam brzo otisne na posivelu fizionomiju i pepeljast ten. Kako sav make up izgleda kao jučerašnji kad ga nalepiš na lice žena koje se bave mućkanjem sa sudijama, kovertama od 5k evra koje se tutkaju u ruke ispod stolova raspalog pravosuđa da se prepolove kazne Dunjićima, Bogdanovima, Mišićima ili kako ćemo uskoro videti i ubicama Brisa Tatona. Nemam nikakav problem sa činjenicom da svako ima pravo na advokata. Ipak, u nekoj meri mi smeta što opis advokatskog posla u Srbiji često podrazumeva muljanje sa sudijama i tužiocima ili u slučaju advokata zemunskog klana čak i saradnju u planiranju ubistava. O tome kako Legija danas koristi svoje pravo da sa advokatom razgovara nasamo možemo samo da kontempliramo u sebi.Ljudi koji su proživeli slične situacije kažu mi da me ne začudi ako mi se pojave simptomi post stres disordera. Posmatram svoje emocije i čini mi se da sam prošao bez toga. Nemam noćne more. Nemam fantazije u kojima se svetim divljacima sa kojima sam se tukao u Segedinu. Ne pamtim im lica. Miran sam bio sa svojim izborom da se sukobim sa njima, od onda do danas, svakog trenutka. Jedino mi, po nekad, kažu da noću škripim zubima ali ne možete verovati ženama baš svaku reč.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...