Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

priznali su da su im javili da su francuzi na obilicevom vijencu, da su im podijelili maske i stangle, da su se dogovorili da krenu u napad, da su ih tukli, palili bakljama a jedan je naveo da su mu kasnije rekli da su bacili tatona sa stepenica.http://www.zeneucrno...emid=68&lang=srnize su dijelovi iskaza u policijiedit: ovo za bacanje nije tacno. koriste izraze pao, skocio itd.... izvinjenjeedit 2: jedan koristi izraz bacili

Edited by nautilus
Link to comment

ok.znači da je jedan od optuženih (jedini koji je dobio uslovnu) svedočio da je čuo da su ga bacili, a svi ostali ili poriču ili priznaju da su se organizovali i učestvovali u napadu ali niko ne priznaje da su ga bacili? kako se sad tumači svedočenje ovog prvog? zar to nije (rečnikom američkih serija) rekla-kazala? da li je neki svedok video kako su ga bacili?bem li ga, zar nije jače svedočenje čoveka koji kaže da je video da ga nisu bacili nego svedočenje nekog ko je čuo da su ga bacili?

Link to comment

dokaznu snagu iskaza cijeni sudija i u smislu tvog pitanja (koji je dokaz jaci) nije ogranicen nikakvim formalnim pravilima.edit: mislim da postoje iskazi prisutnih gradjana i francuza koji su tu prebijeni, valjda nisu toliki kreteni da to nisu uzelijedino sam, sa pescanika, uspio iskopati dio misljenja vjestaka:

Sudski vještak Miroslav Bursačević bio je jasan u svom iskazu: Brice Taton bačen je naglavačke s gornjeg dijela stepeništa, a pao je na lijevu stranu lica.- Isključujem mogućnost da je pao slučajno, jer je ograda na tom mjestu postavljena upravo zato da spriječi da netko padne u prolaz. Da je Taton htio skočiti, doskočio bi na noge – tvrdio je vještak, precizno odredivši i to da su u tom zločinu sudjelovale najmanje tri osobe.

Edited by nautilus
Link to comment

ma postoje iskazi, cak i grkovic i jos jedan su u prvom iskazu rekli da je bacen, posle su na sudjenju to promenili u sapleo se i sam pao, sto je drugi svedok, koliko se secam lekar hitne pomoci, skroz razbio, rekavsi da smrtonosne povrede nisu nastale od pada, vec od udaraca. i tzv zasticeni svedok, koji je dosta menjao ishod, ostao je pri tome da su ga jurili ka stepenicama, samo je izbegao da kaze "bacili" nego je rekao pao.inace, sere i ovaj nocni cuvar, jer je i kolporter na sudjenju rekao da je zajedno sa njim isao do tamo, pa je procitan i iskaz tog portira, jer se ovaj mucenik, bas kao i kelner, utronjao i nije rekao sve pred sudijom sto je rekao u iskazu i istrazi.vujacicu se svidelo da glumi u filmu malagurskog cajtgajsta, pa trazi rupe da pokrene ponovo postupak, a podrzava ga mag pravnog sistema vladimir cvijan, jer "ne dolazi u obzir da se tim francuskim snobovima isplati odsteta koju traze. i kakvi su to roditelji koji traze pare za mrtvo dete".

Link to comment
Nije bio žirant a vraća 1,5 milionaIzvor: PressBeograd -- Siniši Sojniću stiglo rešenje o prenidbi imovine na osnovu zahteva NLB banke da kao žiran Midragu Pavloviću vrati kredit iako tog čoveka ne poznaje, piše Press.Siniša Stojić (41) iz Čačka uskoro bi mogao da ostane bez krova nad glavom jer mu preti plenidba imovine na osnovu odluke suda u Novom Sadu. Rešenje o izvršenju doneto je na osnovu zahteva NLB banke kojim se zahteva da kao žirant Miodragu Pavloviću iz Novog Sada vrati kredit od milion i po dinara.Međutim, Stojić tvrdi da ne poznaje Pavlovića i da nije ni bio garant kredita.Stojićeva nevolja, koja je kulminirala ovih dana, počela je još 2008. godine, kada je na kućnu adresu dobio opomenu NLB banke u kome traže da kao Pavlovićev žirant na račun banke uplati više od 4.000 evra na ime neizmirenih rata kredita."Kada sam dobio opomenu, odmah sam pozvao banku u Beogradu misleći da se radi o grešci i da ćemo sve veoma brzo rešiti. Međutim, rekli su mi da oni nemaju ništa s tim i da ne mogu da mi pomognu. Otišao sam u odeljenje za privredni kriminal čačanske policije, gde je sačinjena službena beleška. Do sam izjavu da ne poznajem Pavlovića i da mu nisam bio žirant, niti da sam ikada i kročio u tu banku", objašnjava Stojić.Međutim, tada je od inspektora saznao da je još jedna u nizu žrtava prevaranata i da se u Šapcu zbog istih stvari već vode krivični postupci protiv odgovornih u NLB banci, zbog čega će predmet biti i prosleđen u taj grad na dalje postupanje. Iako je očekivao da će se prevara ubrzo razotkriti, Stojić već četiri godine vodi bitku sa NLB bankom dokazujući da se radi o prevari."Ništa se nije dešavalo do početka jula, kada je stigao predlog za izvršenje Osnovnog suda u Novom Sadu, u kome me obaveštavaju da će mi imovina na osnovu duga biti popisana i prodata. Traže da platim milion i po dinara, iako me nisu ni obavestili da je sudu podnet predlog o izvršenju", priča Stojić, koji je uz rešenje dobio i menicu, koja je sastavljena još početkom 2007. godine, a koju je, navodno, potpisao. Na samoj menici uočeno je nekoliko propusta, pa se veoma lako može utvrditi da se radi o pokušaju prevare."Menicu nisam potpisao niti je to moj potpis, što će potvrditi svaki grafolog. Na jednom mestu je napisan jedan broj lične karte, a na drugom mestu na menici drugi broj. Stoji i da sam radnik firme Gemiks, za koju nikada nisam ni čuo, a kamoli za nju radio, što se vidi i iz moje radne knjižice", priča Stojić i dodaje da je prevarant verovatno do njegovih ličnih podataka došao preko lične karte.Iako se do sada obraćao svim mogućim institucijama, Stojić sa zebnjom očekuje pojavljivanje sudskih izvršitelja."Nije mi jasno kako je sudu u Novom Sadu menica verodostojna kada se jasno vidi niz manjkavosti, od broja lične karte, falsifikovanog potpisa do preduzeća kog nema u Agenciji za privredne registre... Sve sam dostavio što sam mogao, ali ne vredi... Ne znam šta treba da uradim, da odem u Beograd na Terazije da se obesim", rezignirano na kraju kaže Stojić.
Link to comment

izvršni sudija ne ispituje da li je izvršna isprava falsifikovana ili ne, njegov posao je da utvrdi da li su ispunjeni formalni uslovi za izvršenje. ovaj nesrećnik treba da uloži prigovor i da u parnici dokaže da je menica falsifikat.

Edited by nautilus
Link to comment

nakon 4 godine preganjanja, nakon što "banka ne može da mu pomogne" i nakon što kombinacija srpska "policija" + srpsko "pravosuđe" radi onako kako radi, moje simpatije će imati onaj ko se opredeli za ovu opciju:4564727535_9865d10c88_z.jpg

Link to comment
molim da taj tvoj s dvocevkom ne zaobidje ni ovog:http://www.alo.rs/ve..._odlozio_robijuvidela sam ga pre 10 minuta na donjem dorcolu, po najvecem suncu, ziv, zdrav, u dobroj formi, ufurao se sa zenom u svoj zeleni rover s bosanskim tablama i odjezdio.ppzdela sam.jadni roditelji te devojke. jadni jadnici...
Čitam u knjizi Bil Brajsona At Home, kako su u USA, krajem xix veka magnati bukvalno mogli da se "get away with the murder". I kao primer navodi nekog mladog Rotšilda ili tako neko prezime, koji je u sred bela dana pred svedocima ubio pešaka i izvukao se. I razmišljam, jbt, ta Amerika je horor. Nisam znala za ovo.
Link to comment

Oslobođeni svi optuženi za "filmsku pljačku" 83 miliona dinara u Ustaničkoj ulici http://www.blic.rs/V...stanickoj-ulicipre pet meseci; Pogledajte hapšenje osmorice osumnjičenih za "pljačku veka" http://www.blic.rs/V...za-pljacku-veka

Te osobe su uhapšene dok su se pripremale za novu pljačku u marketima DIS u Kragujevcu i računale su na 300.000 evra", kazao je Dačić na konferenciji za novinare u Palati Srbija nakon sastanka sa predsednikom donjeg doma švajcarskog parlamenta Hansjergom Valterom.Dačić je dodao da je organizator te pljačke više puta hapšen i da se protiv njega vode tri procesa za pljačke u ukupnom iznosu od 1,2 miliona evra. "Reč je o najopasnijoj grupi kada je reč o pljačkama", kazao je Dačić i dodao da su hapšenja sprovedena na na više lokacija od Zlatibora do Novog Sada.
brao..
Link to comment
Ako sa ja dobro skapirao ova dva clanka likovi su oslobodjeni a pare nisu nadjene?
jasta, jos jedan u nizu fejlova s naglaskom na bombasticne izjave gljivice-prasice prilikom hapsenja....dobar drugar je camio u istraznom sedam meseci potpuno nevin , sto bi rekli nidje veze sa kriminalom, posle tih sedam meseci je pusten sa velikom verovatnocom da ce ceo slucaj zbog kojeg je hapsen biti odbacen(ili kako se to vec kaze) a kad je hapsen novine su danima prenosile gljivicine izjave o doktoru monstrumu...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...