Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

3 hours ago, vathra said:

Koliko sam čuo, uskoro bi NBS trebala da zauzme stav po tom pitanju, posle čega će se predmeti o troškovima obrade kredita rešavati po automatizmu.

 

Udruzenje banaka objavilo danas komunike u dnevnoj stampi preko cele strane

Link to comment
  • U takvom stanju sposobnost osumnjicenog _________________  da kontrolise svoje postupke bila je smanjena, ali ne bitno.
  • Konacno kako se kod osumnjicenog ____________________ na osnovu anamnestickih, klinickih i testovnih markera registruje mogucnost recidivantnog, repetivnog, nasilnickog i maladaptivnog funkcionisanja u sklopu strukturisanog poremecaja licnosti to smatramo da je indikativno da se okrivljenom u okviru eventualne kazne izrekne mera bezbednosti medicinskog karaktera a koja se mora sprovoditi u zatvorenim uslovima.

 

WTF? Kako ces odrediti meru lecenja u zatvorenoj ustanovi uracunljivom licu?

Link to comment

Možda je mislio na m. b. obavezno lečenje alkoholičara i m. b. obavezno lečenje narkomana pod uslovima iz čl. 83. st. 2. odn.  84.st.2. KZ? Ali i tako, veštak ne sme da prejudicira vrstu kazne uračunljivom učiniocu, a ovaj prejudicira zatvor.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Danas sam zamalo slomio nogu u privrednom sudu. U sudnici ima ulegnuće u parketu duboko 10 cm, a prekriveno itisononom. 

 

Kada sam klecnuo sudija je bila u wtf fazonu, a zapisničarka je rekla, a da tu je rupa.

 

Da sam je bar zaista slomio pa da tužim državu

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Quote

 

Osnovno tužilaštvo u Čačku, odeljenje u Ivanjici, oprostilo je Žarku Veselinoviću krivično delo nelegalne gradnje na Goliji, uz uslov da u humanitarne svrhe uplati 50.000 dinara, saznaje Balkanska istraživačka mreža

Odluka je usledila pošto je, po prijemu krivične prijave Ministarstva građevinarstva, tužilac iz Ivanjice zatražio od Osnovnog javnog tužilaštva u Lazarevcu, gde je prebivalište Žarka Veselinovića, da ga sasluša.

U dopisu tužilaštva iz Ivanjice piše da je tužilaštvo u Lazarevcu uputilo urgencije za saslušanje Veselinovića 16. i 23. avgusta ove godine, ali se on nije odazvao.

Veselinovića je, na kraju, saslušalo tužilaštvo u Ivanjici 16. novembra i tada je doneta odluka o oportunitetu.

Objekat na Goliji, koji je nelegalno podignut, ne samo da nije srušen, nego je u međuvremenu i dovršen, saznaje BIRN, a za njega su, prema podacima Agencije za privredne registre, do trenutka objavljivanja ovog teksta izdati lokacijski uslovi.

 

 

mozemo da budemo ponosni i srecni zbog naseg pravosudja! :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...