Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

Sreda, 18.07.2012. Marija Rašeta oslobođena optužbiBeograd -- Viši sud u Beogradu oslobodio je bivšu ministarku za telekomunikacije Mariju Rašetu Vukosavljević i njene saradnike optužbi za zloupotrebu službenog položaja. Sud je utvrdio da nema dokaza da su ministarka u Vladi pokojnog premijera Zorana Đunđića i njeni saradnici nezakonito uzeli više od milion i po dinara prilikom izrade projekta i rekonstrukcije Terminala-2 i VIP salona na beogradskom aerodromu, kako se navodi u optužnici Višeg tužilaštva....Marija Rašeta Vukosavljević je uhapšena 23. novembra 2004. godine. Međutim, suđenje za "Aferu aerodrom" počelo je tek sedam godina kasnije, u novemru 2011. Za to vreme optužnica je menjana, dopunjavana, broj osumnjičenih i optuženih se smanjivao nakon velikog broja veštačenja. ...Šta bi sa kašičicama od 625 dinara?Istraga protiv Rašeta Vukosavljevićeve pokrenuta je na osnovu krivične prijave, kad je otkriveno da su umetničke slike koje su na tržištu vredele 700.000 dinara plaćene pet puta više. U javnosti su odjeknule i informacije da su kašičice za kafu umesto tadašnjih 24, plaćane 625 dinara, a pepeljare i po 2.400. Fikusi su plaćani 70.000 dinara iako je njihova cena na tržištu tada bila 2.000. U salonima je korišćen i preskupi brazilski mermer, koji se vadi sa dna okeana, a i on je naplaćivan po dvostrukim fakturama.
Edited by Jolly Roger
Link to comment
Zakonska zatezna kamata, koju je na hiljade građana Srbije plaćalo prilikom svakog kašnjenja sa otplatom nekog računa banci, Infostanu, elektrodistribuciji ili mobilnom operateru, nezakonita je i neustavna. To je upravo utvrdio Ustavni sud Srbije, određujući da od 27. jula, kada je ova odluka objavljena u Službenom glasniku, zatezna kamata više ne može da se obračunava kao do sada.
Danas
Link to comment

jutros sam dobio poziv da se javim u ljermontovu zbog saobracajnog prekrsaja te da ponesem vozacku dozvolu- nemam vozacku dozvolu niti cu je ikada imati- ne vozim auto, u zivotu nisam sjeo za volan- zadnji put su me policajci zaustavili prije 10 godinablink.gif

Link to comment
jutros sam dobio poziv da se javim u ljermontovu zbog saobracajnog prekrsaja te da ponesem vozacku dozvolu- nemam vozacku dozvolu niti cu je ikada imati- ne vozim auto, u zivotu nisam sjeo za volan- zadnji put su me policajci zaustavili prije 10 godinablink.gif
Možda te mi nešt tražimo.. :fantom: You never did expect the Croatian Inquisition, did you..?
Link to comment
jutros sam dobio poziv da se javim u ljermontovu zbog saobracajnog prekrsaja te da ponesem vozacku dozvolu- nemam vozacku dozvolu niti cu je ikada imati- ne vozim auto, u zivotu nisam sjeo za volan- zadnji put su me policajci zaustavili prije 10 godinablink.gif
Slično se desilo mom tastu, koji ne vozi bar 10 poslednjih godina.Ispostavilo se da su ga zvali zbog prekršaja koji je napravljen njegovim bivšim autom. U međuvremenu je auto promenio 3 vlasnika.
Link to comment
jutros sam dobio poziv da se javim u ljermontovu zbog saobracajnog prekrsaja te da ponesem vozacku dozvolu- nemam vozacku dozvolu niti cu je ikada imati- ne vozim auto, u zivotu nisam sjeo za volan- zadnji put su me policajci zaustavili prije 10 godinablink.gif
Nije te niko pitao da li imaš dozvolu, i da li voziš, tebi je, gradjanine rečeno da ideš da se javiš i da poneseš vozačku. angry.gif Ima ko je zadužen da razmišlja tome da li ti imaš ili nemaš vozačku. angry.gif
Link to comment

U medjuvremenu sam ih zvao i rjesio misteriju.Nije bilo prekrsaja. Imao sam epi napad pa sam zaglavio u urgentnom, ovi iz urgentnog su obavjestili policiju koja me je pozvala kako bi me poslala na vanredni zdravstveni pregled povodom vozacke dozvole koju, opet da ponovim, nemam.laugh.gif Jebem ti Kafku i Danila Harmsa

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...