Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

1 minute ago, nautilus said:

ako u optuznici pise da je neko okrivljen za dva krivicna dela, a sudija odluci samo o jednom. i tako za sest od sedam okrivljenih, znaci da covek nema pojma.

 

 

Ja čisto sumnjam da sudija nema pojma... Odavno sam naučio da je to najmanje moguća varijanta, i da iza svake moje pomisli da neko nema pojma o poslu koji radi, stoji gomila stvari koje je ne znam, i koje nemaju veze sa tim poslom, ali zato imaju sa svačim drugim... I što sam stariji, to mi se ta teza više potvrđuje...

 

Hoću reći, sudija je dobio naređenje da uradi ovako... Oni su kao osuđeni, a neće biti osuđeni i svi sretni... Mediji brujli o osudi, a ovo će se zaboraviti za 1 dan, ako neko i objavi, srpsko pravosuđe pojelo govno jer su ga žute sudije upropastile™, žandari slobodni, jer nije lepo osuditi nekog ko može da pripuca... WinWIn...

Link to comment

Presuda je ukinuta ne samo zbog bitnih povreda postupka, nego i zbog pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja. Prilično je prizemljujuće obrazloženje Apelacionog suda, optimista sam.

Edited by halloween
Link to comment
  • 1 month later...

Nisam siguran da ovo ubistvo ima veze sa organizovanim kriminalom, odnosno sa medijski pracenim slucajevima i klijentima, ali videcemo sta ce nasa sposobna policija da utvrdi...

Link to comment

Pa ne, ali da utvrde koje su profesije korisnici kredita, kako bi se pravilno primenilo nacelo savesnosti i postenja, posto ako su npr vlasnici menjacnice, onda kao nema. 

Pa tako se svako nacelo moze silovati do smrti.

I jos se pozivaju na odluku nbs iz 2015, a ugovor iz 2008, isplacen 2013.

Ovo je naravno politicka odluka.

Link to comment

Naravno da je politicka. Cim su pocele tuzbe protiv banaka zbog naknade za obradu kredita koja je iskazana u procentima, VKS je usvojio pravni stav da je to dozvoljeno, pa sad fakticki ne postoji mogucnost da nizestepeni sudovi probaju da drugacije odluce.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Počele su tužbe protiv banaka zbog ugovaranja naknade za obradu kredita u procentualnom iznosu (npr. 2% od kredita), pa se postavilo pitanje da li banka sme da troškove obrade kredita naplaćuje u različitom nominalnom iznosu u zavisnosti od visine kredita. Npr. za kredit od 5000 EUR, troškovi obrade kredita bi bili 100 EUR, a za kredit od 50000 EUR, troškovi obrade kredita bi bili 1000 EUR, a realno banka nema veće troškove za obradu većeg kredita.

Pre nego što su donete pravnosnažne presude po ovom pitanju, VKS je zauzeo stav da banka ima pravo da ugovara naknadu u procentualnom iznosu, pa će sad svi koji su tužili banku po ovom osnovu izgubiti spor.

Edited by Uskebasi
Link to comment

To mi je bilo jasno od početka, čim su se pojavile prve odluke. Nije bilo navedeno da banke nemaju pravo da naplaćuju te troškove, već da sve što korisnik kredita plaća mora biti uključeno u kamatu, te da banke moraju da prikažu na šta se tačno svi ti troškovi odnose.

 

Međutim, mislim da sve te parnice u kojima se traži utvrđivanje ništavosti odredaba o naplaćivanju troškova obrade kredita imaju izgleda za  uspeh, jer su ti troškovi naplaćivani odvojeno, a ne kroz efektivnu kamatnu stopu, kako VKS navodi da je isključivo dozvoljeno u poslednjoj rečenici datog pravnog stava.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...