Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

ceo članak:

OTAC PREGAŽENOG DEČAKA: Imam ja svoj sud za Radoslava Vujačića!Autor: Slađana Stojanović 06:02, 11.07.2013. Neka ljudi u Srbiji vide koliko vredi život deteta i koliko su neki nedodirljivi bez obzira na svoje zločine, kaže Zoran- Da je moj sin Milan živ, 14. marta proslavio bi punoletstvo... Ovako, ja već tri godine dolazim na njegov grob... Tu leži moj Miki i ja tu najviše boravim... On je unutra, ali tu sam ja da ga čuvam, kad već nisam mogao ono veče da ga sačuvam od ubice Radoslava Vujačića! Volim da mu bude čisto, posadio sam mu okolo crvene ruže, koje je toliko voleo.Nisam bolje ni očekivaoOve potresne reči nad grobom svog sina izgovorio je juče Zoran Lutovac, otac 15-godišnjeg Milana koga je u avgustu 2010. pregazio pijani Radoslav Vujačić (62), bivši zamenik generalnog direktora „Srbijagasa“. Vujačić je prekjuče u Novom Sadu osuđen na 18 meseci robije, a ova presuda dodatno je ugasila svaku iskru života u Zoranu.- Koliko vredi život deteta, ja najbolje znam. Ne zna ni sud, niti sudija koja je donela presudu. I volim što je tako mala kazna, da vide ljudi koliko vredi život u Srbiji, pogotovo deteta i nas običnih smrtnika. Da vide ljudi koliko su neki nedodirljivi i moćni, bez obzira na to kakve zločine prave. Ali i nad popom ima pop, tek ćemo videti šta nosi sutrašnji dan - priča Zoran. Dok sedi na klupici pored Milanovog groba, Zoran kaže da ga presuda nije iznenadila.Lažne suze- Namerno nisam hteo da prisustvujem nijednom ročištu jer sam znao šta će biti... I ne bih mogao da slušam gnusne laži tog pijanice, ubice. A presuda bi ionako bila sramna, čak i da sam dolazio svaki put. I te njegove lažne suze... Znam koliko su takvi ljudi bezosećajni, oni suza nemaju - tihim glasom kaže Zoran.Ustaje s klupice i mazi Milanovu sliku na spomeniku. Namešta cveće, a zatim seda.- Voleo bih da se ime mog deteta više ne povlači po novinama. Da se već jednom stavi tačka. A videćemo šta će dalje biti. Imam ja moj sud, a u taj takvozvani sud, tu parodiju od suda, nisam hteo da se mešam. I niko neće uspeti da se umeša u moj sud - kaže Zoran.
Link to comment
Ovo za oca je neki crni humor predsednice suda ? I kakve jebene veze ima koliko pijani ubica ima godina ?
Za ovakvog coveka se mora naci neka olaksavajuca okolnost
Radosav Vujačić, zamenik generalnog direktoraVujacic%20Radosav1_thumb.jpgRadosav Vujačić, diplomirani pravnik. Rođen 1952. godine. Sredinom novembra 2008. godine postavljen je na mesto zamenika generalnog direktora JP „Srbijagas“.Značajan deo svoje profesionalne karijere stekao je radeći u Izvršnom veću Skupštine AP Vojvodine, gde je proveo punih 18 godina. Sa odgovornog mesta - sekretara IVV, odlazi na funkciju pomoćnika generalnog direktora republičke Poreske uprave, odnosno direktora Regionalnog centra za Vojvodinu. Nakon toga, osnovao je privatnu agenciju za konsalting. Trenutno se, pored funkcije zamenika generalnog direktora Javnog preduzeća „Srbijagas“, nalazi i na mestu predsednika Upravnog odbora HIP Azotara Pančevo.Oženjen je i ima dvoje dece.
Kad smo vec na toj temi, Stefan Karic je dobio devet meseci kucnog pritvora
Link to comment

Humano™. Od tih 300k verovatno su troskovi izvrsitelja 100k.Ovo je cista reklama, obzirom da je samim zakonom propisano da se usled nemastine obustavlja postupak. Ako zaista nema odakle da se naplati potrazivanje, posle dva neuspela popisa imovine postupak se obustavlja. Pitanje je i da li je ovakvo preuzimanje duga uopste dozvoljeno, jer izvrsitelj prakticno daje novac nekome ko se u tom i potencijalno na hiljade drugih postupaka pojavljuje u svojstvu stranke.Ali kao i u svakom biznisu i ovde se mora boriti za svoj deo trzista. Ovde se radi o hiljadama predmeta gde je iskljucena nadleznost sudova i gde izvrsitelju ide bar 50 evra po predmetu, sve i da ne mrdne prstom. A mogucnost za fiktivno tarifiranje pojedinih radnji izvrsitelja je prakticno neogranicena. Tako da je preuzimanje duga pametan poslovni potez, jer taj poverilac ima na hiljade takvih predmeta koje treba da rasporedi na 30-ak izvrsitelja.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Hteo sam da napišem nešto slično, samo nisam znao kako da artikulišem.Inače, mogućnosti su neograničene za jako puno stvari, ali, veruj mi, JP-ovi sad imaju gotovo uvek samo jedan kriterijum prilikom dodele predmeta, a taj kriterijum nije vezan za ekonomske, nego za političko-privatnonovčanoperačke kriterijume.U početku je bilo drugačije, postoji i preporuka komore kako se trebaju dodeljivati predmeti, ali u NS i BG, važi samo gornji kriterijum.

Link to comment

Ma znam, raspitivao sam se o tome, posto sam razmisljao da se time bavim. Posle svega sam zakljucio da iako nisam preterano dobar covek, nisam bas ni toliko los ^_^Mozda sam se ogresio o ovog coveka, mozda on zaista posluje drugacije od ostalih, ali takav nacin poslovanja ce ga bez dileme dovesti do zatvaranja kancelarije. Posten rad u toj materiji ne odgovara nikome, ni duznicima, ni poveriocima, a ni samom izvrsitelju.

Link to comment
Ma znam, raspitivao sam se o tome, posto sam razmisljao da se time bavim. Posle svega sam zakljucio da iako nisam preterano dobar covek, nisam bas ni toliko los ^_^Mozda sam se ogresio o ovog coveka, mozda on zaista posluje drugacije od ostalih, ali takav nacin poslovanja ce ga bez dileme dovesti do zatvaranja kancelarije. Posten rad u toj materiji ne odgovara nikome, ni duznicima, ni poveriocima, a ni samom izvrsitelju.
Nema taj posao veze sa lošosti čoveka, posao kao i svaki drugi, verj mi. Upoznao sam ih jako puno koji se bave time i 80% su sasvim normalni ljudi, pogotovo van NS i BG.Inače, nisi se ogrešio o čoveka, ali, nije moje da pričam o tome :)
Link to comment

Čitam jutros (i ne mogu da dodjem sebi od nevere, pa svratih da pitam forumske pravnike), da je supruga onog žandarskog ološa iz Jagodine posle saslušanja u policiji puštena kući. Prethodno je utvrdjeno da je učestvovala u dvostrukom ubistvu kao "čistač", bukvalno kao u filmovima. Donela benzin i šatorsko krilo za spaljivanje žrtava, spaljivala svoju i ubicinu odeću, vozila kao izvidnica na mesto spaljivanja leševa kako bi upozorila na eventualno prisustvo policije na putu.Želim da verujem da su novinari nešto teško istripovali kada su napisali da je ta i takva osoba puštena nakon saslušanja, jer ako je zaista tako onda su čak i one poslednje, teoretske nade za Srbiju izgubljene. Ili je sudska praksa zaista tako umobolna?

Link to comment

Ja se već neko vreme nosim mišlju da je pravosuđe srž problema Srbije.Ne policija, ne zdravstvo, ne ministri i premijer(i).Pravosuđe. Da oni rade kako treba počistilo bi se i na drugim mestima.Ološ koji ima na desetine krivičnih prijava i dalje cirkuliše ulicama, stadionima i splavovima, kriminalcima se izriču besmisleno male presude ili nose nakit i sede kod kuće, predmeti zastarevaju...

Edited by wall
Link to comment

Pritvor nije krivicna sankcija, nego mera za "obezbedjenje prisustva okrivljenog i nesmetano vodjenje postupka" i moze se odrediti samo kao poslednja mera iz tacno propisanih razloga.Pri tom, ona se ne tereti za tesko ubistvo, nego najverovatnije za krivicno delo Pomoc uciniocu posle izvrsenog krivicnog dela. Mada su mogli da iskoriste to sto su pokusali da pobegnu na Kosovo, pa da joj odrede pritvor kako bi sprecili eventualno bekstvo.To nije nas izum. Nevezano za ovaj slucaj, mislim da se kod nas pritvor veoma lako odredjuje i da je zbog takve prakse drzava placala ogromne odstete. Jedna od prvih presuda u Strazburu protiv Srbije bila je povodom prekoracenja pritvora sa obrazlozenjem da je okrivljeni bio ocigledno odgovoran za tesko krivicno delo.

Link to comment

A za delo za koje se tereti ne može da odgovara...

Pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela

Član 333

(1) Ko krije učinioca krivičnog dela ili mu prikrivanjem sredstava kojima je delo učinjeno, tragova ili na drugi način pomaže da ne bude otkriven ili ko krije osuđeno lice ili preduzima druge radnje kojima se ide za tim da se ne izvrši izrečena kazna, mera bezbednosti ili da se ne primene vaspitne mere upućivanja u vaspitnu ustanovu ili vaspitno-popravni dom,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.(2) Ko pruži pomoć učiniocu krivičnog dela za koje je propisana kazna zatvora preko pet godina,kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.(3) Ko pruži pomoć učiniocu krivičnog dela za koje je propisan zatvor od trideset do četrdeset godina,kazniće se zatvorom od jedne do osam godina.(4) Kazna za delo iz stava 1. ovog člana ne može biti teža ni po vrsti ni po visini od kazne propisane za krivično delo koje je izvršilo lice kojem je pružena pomoć.(5) Za delo iz st. 1. do 3. ovog člana neće se kazniti lice kojem je učinilac supružnik, lice sa kojim učinilac živi u trajnoj vanbračnoj zajednici, srodnik po krvi u pravoj liniji, brat ili sestra, usvojilac ili usvojenik, kao i supružnik nekog od navedenih lica, odnosno lice koje sa nekim od njih živi u trajnoj vanbračnoj zajednici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...