Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

OD PONEDELJKKA PRIMENA IZMENA ZKPTužioci preuzimaju istragu ratnih zločina i organizovanog kriminalaTanjug | 13. 01. 2012. - 12:01h BEOGRAD - Tužilaštvo za organizovani kriminal i Tužilaštvo za ratne zločine od ponedeljka, 16. januara, postupaće po odredbama novog Zakonika o krivičnom postupku koji će im pre svega omogućiti da od istražnih sudija preuzmu sprovođenje i rukovođenje istražnim postupkom.

Link to comment
  • 1 month later...
fak jea - sindikalci knows how to party! :lol:
Predsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije Ljubisav Orbović, u čijem je sastavu i pomenuti sindikat, tvrdi da nikad tako nešto nije video uživo, već samo na filmu. "Prvi put čujem za to. Ne mogu da verujem da se to dešava, a da ja ne znam. Gledao sam 'Kaligulu', ali na sindikalnim skupovima to nisam video ", kaže Orbović.
:0.6:i posle kad kažem da je sve to ološ i da samo dikatatura i eventualno feudalizam valjaju - ja ispadnem onakav!!! angry.gif
Link to comment
  • 2 weeks later...

apelacioni sud je, koliko čujem, prepolovio kaznu navijaču rada ubici navijača voždovca. i, oslobodio je kazne zbog zastare preostalu trojicu učesnika u ubistvu.koliko sam shvatio (a valjda jesam) ova trojica su optužena za učešće u tuči a ne u u učešću u ubistvu pa otud i zastarevanje po mišljenju apelacionista.kako je moguće da se kazna prepolovi? gde su tu kriterijumi? meni su bez veze i oglasi za rasprodaje sa 50% popusta.

Link to comment
kako je moguće da se kazna prepolovi? gde su tu kriterijumi? meni su bez veze i oglasi za rasprodaje sa 50% popusta.
Toliko je providno da su ih čak i novinari prokljuvili bez po muke: osnovni sud odreže 30 godina za teško ubistvo, potom se u narednih godinu dana prašina slegne, zatim apelacioni prepolovi kaznu i preinači kvalifikaciju, podigne se neka minimalna prašina ali na kraju crva nije ni bilo. Genijalan plan kakav samo Šaper može da osmisli.
Link to comment
Iako naslov tako kaze, ovo sigurno nije prvi put da banka izgubi spor i da se neke odredbe bankarskih ugovora oglase nistavim. To sto ljudi ne koriste svoja prava i ne tuze banke svakako nije krivica suda, vec pogresnog uverenja o nepobedivosti banaka. Banke, osiguravajuce kuce, republicki fondovi, ministarstva... redovno gube sporove i kao i autor ovog teksta bio sam iznenadjen time kakve su sporove gubili i uveren da je to prvi put da se tako nesto desilo. Naravno da nije bilo prvi put, ali je problem to sto se o tome ne pise u novinama, jer valjda nije interesantno kao polovljenje kazne ubicama.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...