Jump to content
IGNORED

Njuz.net


Milosh76

Recommended Posts

http://www.webfest.me/dodeljene-web-fest-me-2011-nagrade

25.11.2011. Beograd – Web Fest .ME 2011, najveći regionalni Internet festival, završen je večeras dodelom nagrada za najbolje web projekte i svečanom ceremonijom zatvaranja u Centru za kulturu “Božidarac”, pobedom sajta njuz.net, kome je pripao Grand Prix prema izboru stručnog žirija. Sajt dodirnime.com je odneo Grand Prix na osnovu glasova publike. Posle dva meseca takmičenja oko 1200 sajtova iz celog regiona za zvanje najboljih u 21 kategoriji, večeras su pred velikim brojem zvanica otvorene pobedničke koverte i saopštena imena pobednika.Tokom svečane večeri zatvaranja dodeljene su pobedničke Web Fest statuete, čime su svi profesionalci koji godinama sjajnim radom u internet industriji pozitivno utiču na kulturološke, edukativne, poslovne aspekte života i rada u regionu i zvanično dobili priznanje za rad. Kako je Web Fest regionalni festival, učesnici festivala i dobitnici nagrada dolaze iz Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije i Slovenije, a na bini su im se pridružile brojne poznate ličnosti iz sveta zabave, sporta, biznisa i politike, koje su dodelile nagrade.Web Fest je najveći festival ovog tipa u regionu, čiji je cilj popularizacija interneta i isticanje najuspešnijih radova i pojedinaca. Prvi put je organizovan 2007. godine, uz veliki uspeh. Ovogodišnji Web Fest .ME je pored takmičanja, sadržao i konferenciju koja je bila jedna od najuspešnijih u regionu, a na kojoj smo imali priliku da čujemo Meta Mulenvega, osnivača Word Press-a, kao i Tonija Konrada, investitora iz Silicijumske doline i osnivača portala about.me, čime je nastavljena misija popularizacije Interneta kod najvećeg kruga korisnika.Pobednici 2011Web Fest Grand Prix 2010Grand Prix žirija – njuz.netGrand Prix publike – dodirnime.com Dobitnici nagrada prema glasovima žirijaBlog – netokracija.comE-komerc – pcpractic.rsE-uprava – novisad.rsEdukativni – besplatansport.comEksperimentalni – dovezi.meFacebook strana/aplikacija – Top elevenForum – bug.hr/forumInformativni – happynovisad.comInstitucionalni – nparkovi.meKultura/umetnost – happynovisad.comMagazini – danubeogradu.rsMobilna Aplikacija – Donesi@AndroidMobilne platforme – codeanywhere.netMultimedijalni – gibonni.hrPersonalni – minjina-kuhinjica.comPoslovni – pcpractic.rsSport – besplatansport.comVizuelni dizajn – lalinakapljica.comWeb fresh – naslovi.net/klipingZabavni – njuz.netPosebne nagrade festivalaSpecijalna Web Fest nagrada – zorandjindjic.orgNagrada za Internet marketing – Bruketa&Žinić – QR markaNagrada za društveni aktivizam putem Interneta – mojedojkesuok.com

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Zbog Đokovićeve povrede, Narodna banka Srbije je bila prinuđena da se opredeli za njegovu zamenu. Izbor je pao na naučnika Milutina Milankovića, što će, prema prvim prognozama, dovesti do znatno slabije popularnosti ove novčanice, jer je Milanković neuporedivo manje poznat od Đokovića.
Ludaci Edited by bergasa19
Link to comment
  • 1 month later...

Nikad ih nije ni bilo. Kao sto davno rekoh, postoji onion.com vec vise od decenije, postoji (postojalo je - mnogi su bili relativno uspesni, pa se svejedno ugasili) verovatno vise od 50 poznatih klonova, koji samo koriste standardnu formulu - zajebancija na racun odredjenih anomalija i stavljanje u drugi/jos izopaceniji kontekst. Treba i to umeti, ali u osnovi je u pitanju samo prezvakavanje ideja, tako da mora u jednom trenutku da dosadi.

Link to comment

Pa sad, Njuz je jako dobro pogađao u srž neke ovdašnje prilike. Ispada kao da je satira počela da postoji tek od Oniona :yawn2: Nego su im tekstovi nekako više na kalup, odavno se nisam nasmejao na neki.

Link to comment
Pa sad, Njuz je jako dobro pogađao u srž neke ovdašnje prilike. Ispada kao da je satira počela da postoji tek od Oniona :yawn2: Nego su im tekstovi nekako više na kalup, odavno se nisam nasmejao na neki.
Nije satira pocela od Oniona, ali nadam se da ne mislis da njuz.net nije kopija Oniona.
Link to comment

Istok je potpuno majstor u kopiranju trendova (eno ga i na našem laf topiku). Jaše čovek na nekom talasu, ali dobro to radi (realno, mene jako nervira, ali nema sumnje da je uspešan). Imao je njuz nekoliko baš baš dobrih uradaka i gomilu prosečnih i nesmešnih.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Sta je toliko pogresno u kopiranju necega? Toga ima u svemu sto gledamo/slusamo/citamo. Njuz je imao dobrih trenutaka, kao sto je imao i losih. Svakako je uspeliji pokusaj kopije stranog humora od Vukajlije, bar iz razloga sto su shvatili poentu onoga sto kopiraju, i koriste to na nacin na koji bi trebalo da se koristi.

Link to comment

Za mene je tu sve pogresno i dozivljavam to kao supak stvaralastva. Da li toga ima u svemu, ili nema, nije preterano bitno. Mozda u najsrednjem mainstreamu, sto me jednako smara. Krajnji efekat je kako god okrenes:

Poslednjih meseci su vec postali predvidljivi, vec otprilike moze da se ocekuje kako ce neka vest izgledati. Samim tim i dosta manje smesni, bar se meni cini tako.
Citao sam jos pre skoro 10 godina jednu sportsku kopiju Oniona (ne secam se vise ni kako se zove), koja se verovatno ugasila kad je Onion izbacio sportski deo (a pritom mi je i dosadio). Ako je ovaj citat ok, zasto onda ne bih rekao da mi je Njuz od prvog dana bio predvidljiv i samim tim nezanimljiv i neduhovit? Na ovom forumu ima daleko zanimljivijih i duhovitijih ljud tj. tekstova.
Link to comment
Za mene je tu sve pogresno i dozivljavam to kao supak stvaralastva. Da li toga ima u svemu, ili nema, nije preterano bitno. Mozda u najsrednjem mainstreamu, sto me jednako smara. Krajnji efekat je kako god okrenes:Citao sam jos pre skoro 10 godina jednu sportsku kopiju Oniona (ne secam se vise ni kako se zove), koja se verovatno ugasila kad je Onion izbacio sportski deo (a pritom mi je i dosadio). Ako je ovaj citat ok, zasto onda ne bih rekao da mi je Njuz od prvog dana bio predvidljiv i samim tim nezanimljiv i neduhovit? Na ovom forumu ima daleko zanimljivijih i duhovitijih ljud tj. tekstova.
Mene to dovodi do razmisljanja na temu zasto nesto postane poznato a nesto ne? Zasto super fazon ostane zatrpan u dubinama PPPa a neki prosek i losina caruju? I ne mogu a da ne nadjem zajednicki element svih "uspesnih" humora u Srbiji a onda opet zvucim kao oni sto vicu "ja sam kvalitetan, vidite mene a ne njega!"Sve se moze iskonstruisati i progurati. Sve! Pukim ponavljanjem i prisutnoscu i spremnoscu da "saradjujes" ces "uspeti"Neka. To me ne jedi. Zao mi sto ovi sto nemaju tu jadnu ambiciju da budu poznati i voljeni malo vise ne stvaraju. To je nas lokalni problem.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...