Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

Pa ovakva nece. Bice nova, vise integrisana, vise kontrolisana. Clanice mogu da biraju izmedju duboke depresije i gubitka nezavisnosti.
Bice Nemacka, Holandija i jos poneko u evrozoni. I bice EU koja nece imati isto znacenje kao do sada. Ko bude zeleo da udje u visi klub morace da ispuni mnogo strozije kriterijume nego danas. EU se deli na dva dela.
Link to comment

Dzaba sve to Nemackoj, Holandiji i ostalima kada bi to smanjile njihove ekonomije od 20% pa do 40%...Nemacka i "zdravi" deo EU uopste nisu odvojene ekonomski od "nezdravog"...povezani su, sto direktno, sto preko Francuske. Ideje o deobi su najobicnije budalastine. EU ce ili opstati u ovakvom sastavu ili je nece biti uopste.

Link to comment
Dzaba sve to Nemackoj, Holandiji i ostalima kada bi to smanjile njihove ekonomije od 20% pa do 40%...Nemacka i "zdravi" deo EU uopste nisu odvojene ekonomski od "nezdravog"...povezani su, sto direktno, sto preko Francuske. Ideje o deobi su najobicnije budalastine. EU ce ili opstati u ovakvom sastavu ili je nece biti uopste.
Pa, opstace EU gde nece biti carina. :) Ali ce biti jedan deo EU koji ce biti izdvojen i na visom nivou sa zajednickom valutom. To vec imas, sada ce samo redukovati broj clanica evrozone i uvesti mnogo strozija pravila i stvoriti fiskalnu uniju zajedno sa monetarnom. U evrozonu ce biti mnogo teze uci.Formalno ce to sve biti EU, kao i sada, ali sustinski ce biti podeljeni.
Link to comment
e jebo i ja NVO sektoru mater kad ti je nametnuo internet, umesto da sve ovo deklamujes sa vrha svog brda
pa i deklamujem sa Brda, tako zovu deo grada u kome živim. na dobrom si tragu. ;)
Merkel: Ovakva EU neće preživeti
i čemu se onda pridružujemo?stavili smo karte na propali projekat. a kao što neko reče, ta redefinicija Unijie svakako neće ići u prilog prijemu država poput Srbije. na stranu priča da ni ovako nemaju nameru da nas prime, osim na rečima. i status kandidata, koji nam faktički ništa ne znači, je na dugačkom štapu.kao što rekoh ovih dana, nema potrebe da se samosakatimo, treba pomno pratiti šta se dešava i videti gde i kako možemo da nađemo mesto. a to svakako nije posao za jednu Vladu i izborni krug. za početak bi bilo dobro da definišemo šta hoćemo, strateški i dugoročno i da to sprovodi svaka vlast. bez toga smo obrali bostan u svakoj varijanti.
Link to comment
Ja i dalje ne vidim neku veliku logiku u neglasanju.
a ja kapiram da si ti jedan obrazovan covek, da ne patis od Daunovog sindroma(iako imas svojih momenata kada nas dobro zbunis), i da si takoreci skoro pa kao neki intelektualac(odnosno znas da citas i cirilicu i latinicu... makar ona ista slova). i onda, uz sve te svoje kvalitete ti i dalje ne mozes da pojmis da ce mojoj i tvojoj guzici biti jebeno jednako lose pobedio DS, LDP ili SNS, jer ako te jebu, potpuno je nevazno dal Ceda ima duzi od Dinkica a Grobar deblji od BoTe, posto si na kraju balade ti jebana strana. i da se ne lazemo, ja sam svestan da cu biti jebana strana i kada ne izadjem na izbore, ali makar cu imati to malo unutrasnje zadovoljstvo da nisam dao legitimitet svim tim fukarama u skupstini...jebote, vise od 10 godina je proslo od kada je iskonsko zlo skinuto sa vlasti, izredjali su se vise manje svi na vlasti, na ovaj ili onaj nacin su drzali jedno od tri kljucna mesta, tj republiku, BG ili NS, i apsolutno nijednom nije palo na pamet da ista promeni. a svi oni zakoni koje su proklinjali u '90im, sada im se klanjaju... i uz sve to, ti, koji si na neki nacin u gornjoj polovini Srbije, makar po intelektu i obrazovanju, ti ces da ides i da nastavis da glasas za njih... pa ja ne da ne vidim logiku u tvom glasanju, vec mi se bukvalno place kada vidim da ljudi i dalje ne zele da razumeju...
Link to comment
'el može ovo da se cepne na temu o Grčkoj ili krizi?I možda da se zaključa Grčka i sve prebaci na krizu?Imamo tri rasprave, pa da se sve objedini...
+1Nejasno je kakve veze ima apstinencija (ili ne) na našim izborima sa krizom EU.
Link to comment
Nejasno je kakve veze ima apstinencija (ili ne) na našim izborima sa krizom EU.
pa trebalo bi da ima direktne veze, ako imamo u vidu koji su odlučujući faktori koji će uticati na građane da glasaju ili ne glasaju. stanje u Uniji može da obesmisli trenutnu politiku onih kojima je to i jedina politika, što svakako može da utiče na odluku da li glasati uopšte.
Srbija i strategija i dugorocnost.
znam da iz ove perspektive to izgleda nemoguće, ali realno to je jedina šansa. pa onda bolje da se uradi ono što se mora i da to svi prihvate, nego ovkako da se samoubijamo i živimo od nerealnih nada. to mu dođe kao prohvatanje realnosti, što je sada jako popularno. pa nek je prihvate onda. Edited by Ted
Link to comment
Bice Nemacka, Holandija i jos poneko u evrozoni.
Baš oni neće, koliko pročitah na REUTERSu. Oni i Austrijanci koče Sarkozijevu EU u dve brzine tj. Evropsku Uniju sastavljenu od Federacije Francuske i Nemačke i Konfederacije Evropske. :D
Link to comment
Baš oni neće, koliko pročitah na REUTERSu. Oni i Austrijanci koče Sarkozijevu EU u dve brzine tj. Evropsku Uniju sastavljenu od Federacije Francuske i Nemačke i Konfederacije Evropske. :D
Pa, nece oni federaciju Francuska-Nemacka kada je Francuska losija od njih. Nemacka, Holandija i Austrija, mada ni Austrija nije sigurna, ce biti osnova buduce evrozone u koju, verovatno, ulaze Danska i Svedska. Ko ce jos da udje videce se posle krvave borbe na berzi. ;)
Link to comment
Pa, nece oni federaciju Francuska-Nemacka kada je Francuska losija od njih. Nemacka, Holandija i Austrija, mada ni Austrija nije sigurna, ce biti osnova buduce evrozone u koju, verovatno, ulaze Danska i Svedska. Ko ce jos da udje videce se posle krvave borbe na berzi. ;)
France and Germany see themselves as the backbone of the euro zone and frequently promote initiatives that other euro zone countries reject. The idea of a core, pared-down euro zone is likely to be strongly opposed by the Netherlands and possibly Austria, although both would be potential members."This sort of thinking is not the direction we want to go in. We want to keep the euro zone as it is," said a non Franco-German euro zone diplomat.
Ne zaboravi politički faktor, ništa bez Francuza, a iskreno ne znam kako i čime će to naterati Holandeze i Austrijance da prihvate. Čak se i Brits tome protive.A odakle ti ideja da će Švedi in kad nisu hteli ni u postojeću?
Link to comment

mi necemo ni nemacku ni austriju u federaciji, nego samo da holandija u njoj bude. i mogu norveska, svedska i nemacka u konfederaciju. mada, da se ja pitam, pustio bih i cesku u nju, jer imaju dobro i jeftino pivo, a ni cehinje nisu lose.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...