Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

22 minutes ago, Eraserhead said:

Cestitke i ovdasnjem trustu mozgova koji je prepoznao i podrzao "manje zlo".

Eraser, 

Tramp i trust mozgova, svaka ti cast kako si povezao

 

Link to comment

jedino gluplje od ove trampove odluke jesu eraserove čestitke na nivou sporta za decu. dal je realno da mu se to dopušta svaki jebeni put. 

 

dok se ovo dešava, izraelci mobilišu i spremaju skloništa na golanu za "iranski napad". naravno, iranski napad bi bio posledica njihovih napada po siriji u poslednje vreme ali who cares, beating that war drums

Edited by theanswer
Link to comment

Eraser ima svako pravo da ironično čestita, ti si answere prvi navijao za ovog retarda, dobro se sećam prilično emotivnih postova nakon njegove pobede.

 

Glupa idiotčina. Po prvi put u životu nisam tako siguran da neće biti nekog jačeg sranja za vakta ovog retarda.

 

Edited by Ivo Petović
Link to comment
9 minutes ago, Ivo Petović said:

Eraser ima svako pravo da ironično čestita, ti si answere prvi navijao za ovog retarda, dobro se sećam prilično emotivnih postova nakon njegove pobede.

 

Glupa idiotčina. Po prvi put u životu nisam tako siguran da neće biti nekog jačeg sranja za vakta ovog retarda.

 

 

malo si ga preterao sa tim emotivnim postovima ali da sam navijao protiv klintonke navijao sam. a ta ironična čestitanja su na nivou petog razreda osnovne škole pogotovo kada se ponavljaju svaka 3 dana i kada treba i kada ne treba. uostalom po pitanju spoljne politike ovo je prva baš opasna situacija, ne toliko sam iran deal koliko situacija sa izraelcima koji imaju neograničeni povodac od strane trampove administracije i pentagona. ali gledajući tu sitauciju, nisam siguran šta bi bilo da je klintonka, jel smeš da se zakuneš da ne bi bilo isto? a po pitanju sirije tek šta bi bilo. uglavnom je poenta što sam već pisao ranije da pentagon i obaveštajci nikad neće dozvoliti koridor od teherana do bejruta i sve ovo što gledamo je u tom cilju. jebiga. 

Link to comment

Ovo nije prva opasna situacija, ovo je potencijalno najopasnija moguća situacija.

 

Naravno da ne mogu da se zakunem za Klintonku , ali vrlo razumno mogu da pretpostavim da ne bi raskidala Obamin sporazum i zaoštravala situaciju sa Iranom.

 

Za mene nije stvar toliko u Klintonki (evo ja prvi priznajem da mi je u izbornoj noći po prvi put od kad aktivno pratim USA izbore (1992) za sekund zaigrao brk zbog poraza demokrate, samo zbog toga kako su tretirali Sandersa), bilo mi je jasno da je za manje-više ceo svet Trump mnogo opasniji izbor i da će, između ostalog, biti pesnica Izraela na BI (nešto što Obama nije bio). Problem je što je za većinu ljudi u Srbiji (i dobar broj ljudi ovde) Trump stvarno bio mnogo bolji izbor u najavi, čak se pričalo o raskidu sa neokonima i šta sve ne...a u suštini, jasno je odakle i od kada taj sentiment potiče.

 

 

Link to comment

A jebo ga ti Petoviću, pa nemoj i ti sa tom pričom "eto vam, navijali ste za Trampa, eto vam ga sad". Pa nije ga ppp birao, nego Eraserovi i Obivanovi zemljaci.

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

 

dok se ovo dešava, izraelci mobilišu i spremaju skloništa na golanu za "iranski napad". naravno, iranski napad bi bio posledica njihovih napada po siriji u poslednje vreme ali who cares, beating that war drums

 

pozvali su specijalne jedinice i naredili da se pripreme sklonista. ovo rade samo kad planiraju da ozbiljno ulete negde

Link to comment

Sad kad se popišao po međunarodnom sporazumu Severnokorejanci će imati razloga da veruju da će USA ispoštovati ono što potpiše u eventualnom sporazumu

 

Amerika krši sve dogovore, i pismene i usmene, to fercera dok si jači, samo je mač sa dve oštrice na duže staze

Edited by slow
Link to comment

Pitanje,posto ne pratim ovu tematiku dovoljno,da li se ocekuje da US resi Iran kao Irak,Avganistan,Libiju ili ce to ici malo teze u ovom slucaju?

Link to comment
23 minutes ago, slow said:

Sad kad se popišao po međunarodnom sporazumu Severnokorejanci će imati razloga da veruju da će USA ispoštovati ono što potpiše u eventualnom sporazumu

 

Amerika krši sve dogovore, i pismene i usmene, to fercera dok si jači, samo je mač sa dve oštrice na duže staze

 

Mene ludo zanima ko će ubuduće uzimati za ozbiljno bilo šta na šta USA stavi potpis. Kjoto, iran i ko zna će ova nepredvidljiva budala još da uradi.

Link to comment

stvar koja gori jeste sledeca. iran ce nastaviti da pravi bombu a onda ce izrael u jednom trenutku napasti i eto haosa. to je mnogo opasnije od nepoverenja u SAD.

Link to comment
Quote

 

Iranski predsednik Hasan Rohani izjavio je da će Iran ostati posvećen multinacionalnom nuklearnom sporazumu iz 2015. i nakon odluke predsednika SAD Donalda Trampa da se povuče iz tog sporazuma.

 

"Ako postignemo cilj sporazuma u saradnji sa ostalim njegovim potpisnicima, onda će on ostati na snazi... Time što je izašla iz sporazuma, Amerika je zvanično ugrozila svoju posvećenost jednom međunarodnom sporazumu", reka je Rohanu u govoru koji je prenosila državna televizija, prenosi Rojters.

 

On je dodao da je Iran spreman da nastavi svoje aktivnosti u vezi s nukealrnim sporazumom nakon konsultacija sa ostalim svetskim silama koje su deo sporazuma. 

 

 

Ako bude ovako i ukoliko ostale zemlje ne uvedu (a izgleda da neće) sankcije Iranu onda ga Tramp duva. Iranu se jebe za njegove sankcije, trgovaće sa ostalima.

 

Meni je najveći problem što se najjača ekonomska i vojna sila sveta ponaša totalno neuračunljivo, nekad je dogovor s njima imao veliku težinu, sad je nema uopšte.

 

Link to comment
37 minutes ago, Anonymous said:

 

Mene ludo zanima ko će ubuduće uzimati za ozbiljno bilo šta na šta USA stavi potpis. Kjoto, iran i ko zna će ova nepredvidljiva budala još da uradi.

 

I ovo je za sada najgora posledica vlasti ovog psihopate. Imamo najvecu silu na svetu koja danas nesto potpise a sutra od toga odustane. Za sada jer verujem da je nautilus u pravu za atomku.

Edited by Eraserhead
Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Ovo nije prva opasna situacija, ovo je potencijalno najopasnija moguća situacija.

 

Naravno da ne mogu da se zakunem za Klintonku , ali vrlo razumno mogu da pretpostavim da ne bi raskidala Obamin sporazum i zaoštravala situaciju sa Iranom.

 

Za mene nije stvar toliko u Klintonki (evo ja prvi priznajem da mi je u izbornoj noći po prvi put od kad aktivno pratim USA izbore (1992) za sekund zaigrao brk zbog poraza demokrate, samo zbog toga kako su tretirali Sandersa), bilo mi je jasno da je za manje-više ceo svet Trump mnogo opasniji izbor i da će, između ostalog, biti pesnica Izraela na BI (nešto što Obama nije bio). Problem je što je za većinu ljudi u Srbiji (i dobar broj ljudi ovde) Trump stvarno bio mnogo bolji izbor u najavi, čak se pričalo o raskidu sa neokonima i šta sve ne...a u suštini, jasno je odakle i od kada taj sentiment potiče.

 

 

 

Odnos prema Iranu se promenio na bolje sa dolaskom Kerija mesto Klintonke. Takođe treba biti realan pa priznati da je Iran skidanje sankcija iskoristio za pojačanu promociju svojih interesa u regiji i munjevito zaposedanje Sirije 2015. Kad to dvoje spojimo uopšte nije isključeno da bi i Klintonka razmotrila izlazak iz Obaminog dila. Plus što je uvek gajila super odnose sa Izraelom a nije bila gadljiva ni na lovu donatora iz Saudije.

 

Iako su se zajebali, treba samo imati u vidu da su se ljudi van Amerike radovali porazu Klintonke i pobedi Trampa samo iz razloga što im je to nagoveštavalo odlazak Amerike u izolacionizam

Edited by dillinger
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...