Jump to content
IGNORED

Maline


rajka

Recommended Posts

tema u rangu one o cistim i domacim pijacama.
u kom smislu? ne vidim vezu.
da, ali cena rinfuzne, gnjile i kalibrisane maline celog ploda nije ista...racunica je prosta, vise im se isplati da je beru rukom i prodaju za evro, nego da je beru masinski i da je umuljanu prodaju za 10 evrocenti. U Francuskoj vino od grozdja koje nije brano rucno, vec masinski, ne moze da nosi kvalitativnu kategoriju vrhunskog. I na kraju krajeva, u prljavim rukama je draz...malo kopa nos, malo se pocese dole...sve to ucestvuje u smeku maline inace bi bila sterilna ;)
1375_ljudi_pijaca.jpg
Link to comment
ne znam, meni je logicno da recimo ujutro dodju beraci, proberu najbolje maline za pijace i dalju prodaju kao svez plod, pa onda prodje masina i pobere ostalo. ali upravo sam i postavila pitanje zato sto ne znam mnogo o poljoprivredi, pa ono sto je meni logicno mozda zapravo nije ni malo logicno.gledala sam kako izgleda branje narandzi u americi, masina za par sati nabere ceo kamion, i narandze su isto jutro u fabrici, postaju sok.
maline ne sazrevaju istovremeno, bilo bi tu puno zelenih obranih malina koje bi bile 1 klasa za 7-10-15-20 dana, nisu to jabuke
Link to comment

ali jednom kada se malina zamrzne, dobra je samo za dalju preradu. no dobro, ja sam nekad ranije procitala kako je srpska malina jako cenjena zato sto ima vise secera u sebi od konkurentskih (to je bilo jos dok nas konkurenti nisu prestigli). pa sam mislila da se kod nas bere rucno, zato sto je onda moguce brati zreliju malinu (koja jel ima vise secera u sebi), a da ovi ostali beru masinski, pa su zelenije. ali po onome sto citam zadnjih godina nije to. izgleda da je onda u pitanju da se nigde ne bere masinski, pa samim tim ni ovde?

Link to comment
maline ne sazrevaju istovremeno, bilo bi tu puno zelenih obranih malina koje bi bile 1 klasa za 7-10-15-20 dana, nisu to jabuke
znaci ne isplati se, pa to ni ne radi niko. fair enough.
Link to comment
U Francuskoj vino od grozdja koje nije brano rucno, vec masinski, ne moze da nosi kvalitativnu kategoriju vrhunskog. I na kraju krajeva, u prljavim rukama je draz...malo kopa nos, malo se pocese dole...
daj preporuku za neko vrhunsko vino, eventualno da napravimo degustaciju.....
Link to comment
daj preporuku za neko vrhunsko vino, eventualno da napravimo degustaciju.....
Vocno vino od maline, proizvodjac vino zupa, garantovano rucno brano!a784b983cd6c72ba9eeac1141d72e5a9.jpgedit@ samo nemoj neko da trazi superanalizu na viruse... Edited by Pera Zeka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...