Jump to content
IGNORED

Maline


rajka

Recommended Posts

ne bih rekaotamo vina stoje naopacke (kao i cela Australija) pa se s i ostatak vina onda nicem neecer koncentrise u grlicu flase valjacarica milica rule

Link to comment
nedavno je u vestima bilo da je posiljka malina vracena iz danske, zato sto je u njoj utvrdjeno prisustvo norovirusa, pa je pisalo u novinama da je to zato sto vecina farmi nema tecnu vodu gde bi ljudi mogli da operu ruke posle upotrebe vc-a, a da uglavnom ne koriste rukavica.
Svake godine nekoliko tovara bude vraćeno po raznim osnovama (virusi, početni stadijumi fermentacije, neodgovarajuća temperatura itd) tako da to nije nikakva senzacija. Inače, postoji dozvoljena kvota "đubreta" koje može da se nađe u malinama, a u koje spadaju sitne grančice, listići, zemlja...Ovo sve zbog toga što se malina, ako je želiš u komadu, mora ubrati ručno. Plod joj je toliko osetljiv, da je potpuno neuporediv sa pomorandžom. Dodatno, mašinsko branje osim komadanja plodova donosi i znatno više reziduala (gore pomenutih).
Link to comment
Svake godine nekoliko tovara bude vraćeno po raznim osnovama (virusi, početni stadijumi fermentacije, neodgovarajuća temperatura itd) tako da to nije nikakva senzacija. Inače, postoji dozvoljena kvota "đubreta" koje može da se nađe u malinama, a u koje spadaju sitne grančice, listići, zemlja...Ovo sve zbog toga što se malina, ako je želiš u komadu, mora ubrati ručno. Plod joj je toliko osetljiv, da je potpuno neuporediv sa pomorandžom. Dodatno, mašinsko branje osim komadanja plodova donosi i znatno više reziduala (gore pomenutih).
sto se tice 'reziduala', ja sam to zamisljala kao pobere masina, pa onda istovari na pokretnu traku (recimo) pa ljudi probiraju, tako sto izbacuju trule, nezrele, grancice i ostali rezidual. iz tvoje price kontam da kazes da kada pobere masina je sve toliko spljeskano da nemozes da proberes smece skroz?da li kupci smrznute maline insistiraju na tome da budu u komadu? kontam da malina jednom kada je smrznuta, dobra je samo za preradu (kuvanje) pa nije bitno da li je raspljeskana.
Link to comment
sto se tice 'reziduala', ja sam to zamisljala kao pobere masina, pa onda istovari na pokretnu traku (recimo) pa ljudi probiraju, tako sto izbacuju trule, nezrele, grancice i ostali rezidual. iz tvoje price kontam da kazes da kada pobere masina je sve toliko spljeskano da nemozes da proberes smece skroz?da li kupci smrznute maline insistiraju na tome da budu u komadu? kontam da malina jednom kada je smrznuta, dobra je samo za preradu (kuvanje) pa nije bitno da li je raspljeskana.
Kao sto neko vec rece, maline ne sazrevaju istovremeno i to je glavni problem. Ako bi tako radila, obrala bi i vecinu zelenih plodova koji bi inace za dan-dva sazreli, a ovako bi morala da ih bacis. Jednostavno, nemas racun tako da radisSto se ovog drugog tice, postoji nekoliko kategorija ploda - rolend je plod najboljeg kvaliteta i on se koristi za konzumaciju, a bruh i griz su izlomljeni, osteceni itd plodovi koji se melju i od njih se prave sokovi, dzemovi i sta vec. Sve se prodaje, u zavisnosti od toga za sta je kupcu potrebno
Link to comment
nemas ti veze, avstralska vina su mnogo bolja od francuskih.
Toni me i mrtvog voli. To jos nije vidjeno, od Romea i Djulijete.A sto se tice teme, svaka cast rajki. Ona pokrece prava pitanja ovde. Na zalost, o malinama ne znam nista. (Bezao sam s tih casova). Pretpostavljam da su drugi vec ponesto odgovorili.A sto se tice pomenutih prljavih ruku, valjda perete voce i povrce (bez obzira kako je brano)? Mislim, znam da na junake bakterija i protozoa nece, ali ipak. Znate za onu E. coli i onu Listeriju sto pobise nedavno tamo neke u Nemackoj i Americi? Doduse, to je zato sto nisu Srbi (pod jedan), ali mozda ima neke veze i sa nepranjem voca & povrca (pod dva).(Boze, zvekni me necim uglavu.)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...