Jump to content
IGNORED

Strah od smrti


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    10

  • kim_philby

    10

  • Quince

    8

  • MarlaSinger

    8

i onda kozic pocne opsesivno da se svadja sa ridzama u GSPu...
:lol: vidis, gresila sam do sad. najdalje sam stigla do spiska kome ne dam svoje tijelo.treba pozitivno razmisljati. dobrodosao si u moj klub motivacionih trenera. Edited by luba
Link to comment

ja bih donirala telo nauci, ako mogu da povade delove koji još funkcionišu i daju nekom drugom, nek povademislim da se ne bojim smrti, tj mislim da nije baš toliko blizu. nemam problem što je to zauvek, ne razmišljam o tome. takođe ne razmišljam šta ide posle ako ičeg ima, samo imam potrebu da radim sve što je u mojoj moći da kraj ne bude mučan. kako izgleda aktivan strah od smrti?ja gledam da uživam u jagodama kolko god mogu. smrt kad dođe, ona će biti izbavljenje od zemaljskih muka. ne izbegavam da radim neke potencijalno rizične stvari zbog tog straha. s druge strane, sigurna sam da bih drugačiju priču pričala da imam decu ili nekog drugog ko zavisi od mene.

Link to comment

Verovatno imam strah od smrti ali mi je jos veci bedak sto cenim da cu za zivota napraviti jedno veliko nista. Sad kad bi' umro ili zagin'o, ostao bi' upamcen otprilike kao lik koji je nosio roze kupace gace, sto je bas bas sranje. A nije da sam klinac.

Link to comment
kako izgleda aktivan strah od smrti?
pa to su kod mene vise trenuci. recimo prvo secanje imam sa 3 godine zivota. to je bilo pre 33 godine, a imam osecaj kao da je to bilo juce. znaci, kada budem bio starkelja, ovo sada ce mi izgledati kao da je bilo juce. u smislu vremena postoji samo buducnost, proslost je nista, to su samo neke kapljice u mozgu. i jednom kada, kao crv kroz jabuku, progrizes put kroz svoju buducnost, onda sledi ono staro dobro "cao, nema vise", i vreme je da otkrkljas svoje. e pa ta misao mi se povremeno javi u glavi, i obuzme me kao neka straoba od toga koliko je zivot istovremeno ogroman i pun mogucnosti, i koliko je kratak i nesustastven jer tamo™ (ne mislim na drugi forum) ne mozes poneti bas nista.kad me to uhvati, uzmem pa citam Dhammapadu i posle malo meditiram na neki stih, zato sto ne zelim da taj osecaj prodje, nego imam volju da ga izbrusim u delatnu i korisnu emociju koja ce me popraviti kao coveka. ima vremena, mozda cu do pedesete i uspeti da uradim bar nesto na tom planu.@zli gli: bio bi, barem ovde, upamcen kao zivopisan, recit, dobar i zanimljiv lik u, da, roze gacama, one se ne mogu izbeci u bilansu. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Verovatno imam strah od smrti ali mi je jos veci bedak sto cenim da cu za zivota napraviti jedno veliko nista. Sad kad bi' umro ili zagin'o, ostao bi' upamcen otprilike kao lik koji je nosio roze kupace gace, sto je bas bas sranje. A nije da sam klinac.
cuj to je daleko vise nego sto mnogi mogu da se pohvale. bolje nositi roze gace i ne raditi nista nego biti, na primer, velja ilic. misa radivojevic stalno govori da je zivot podnosljiv zato sto ima smrti. zamisli koliko bi ljudi inace bili odvratni da nastavljaju da varaju, kradu i lazu unedogled.
Link to comment
ima vremena, mozda cu do pedesete i uspeti da uradim bar nesto na tom planu.
Ti imas manje od 50? :blink:

:P

e da, ja verujem u reinkarnaciju. To je mozda jedina stvar koju ne mogu da racionalizujem. Nisam niti religiozna, niti sklona dogmatisanju, al taj osecaj ne mogu da eliminisem, a vucem ga od detinjstva i prvih misli i konacnosti.Jel ima neka dijagnoza zasto je to?

Link to comment

a možda će te sutra udariti kamiontako su mene naučili matori, da ne zavisim od njih (niti od bilo koga drugog) jer sutra već toga možda neće biti.tako da ako bi me sutra udario retrovizor od autobusa negde u bgu (to mi je trenutno najveći strah) možda ne bih bila upamćena po nečem velikom, al bih barem znala da sam i ovih dvadeset sedam proživela onako kako sam htela, uživajući, i bez ikakvog žaljenja za nečim propuštenim.edit: ovo za kamion upućeno je mmd

Edited by funk soul sister
Link to comment
U, dobar sam covek, jako mudo. A gde su zena deca unuci kuca stan jahta letovanja zimovanja hedonizam kurci palci? dry.gif
ne. ti si dobar covek u roze slip-gacama. to su ti extra poeni.
Link to comment
e da, ja verujem u reinkarnaciju. To je mozda jedina stvar koju ne mogu da racionalizujem. Nisam niti religiozna, niti sklona dogmatisanju, al taj osecaj ne mogu da eliminisem, a vucem ga od detinjstva i prvih misli i konacnosti.Jel ima neka dijagnoza zasto je to?
dijagnoza? moj zakljucak, nastao na osnovu razgovora sa ljudima iz razlicitih okruzenja, jeste da je liberalno i sekularno vaspitanje pogodno za razvoj misli o reinkarnaciji. reinkarnacija je jedna vrsta racionalizovanog teizma, vere u to da nista zapravo ne umire niti moze da umre. takva reinkarnacija je znatno jednostavniji koncept od hriscanske eshatologije. jednostavno svako dete misli da je besmrtno, cak i ono koje racionalno zna da nije.budizam je jako simpatican po tome sto ideju o reinkarnaciji niti odbija niti prihvata, kao uostalom ni druge eshatoloske zamisli.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...