Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

Vidi ovog steinsa, još manje u toku od mene. 

 

Jeste Morgan na početku serije bio sa sinom, ali posle je dobri šerif otišao po njega i video da je sin zaginuo a ovaj se sludeo od žalosti pa ga je ipak dobrodušno ostavio da crkne.

 

Ali jedno šesnaest epizoda kasnije, Morgan se pojavljuje pravo niotkuda i kreće da tamani zombije štapom kao nindža-kornjača Donatelo. Gledali smo i flešbek epizodu u kojoj Morgan u sred zombikalipse nabasa na aikido mastera, ovaj ga svemu na brzinu nauči a onda zagine. Ovaj kud će šta će, na brzinu prepešači hiljadu kilometara koje ga dele od šerifa. Naoružan samo štapom. Usput propoveda nenasilne metode razbijanja lobanje, I shit you not.

 

Posle sa šerifom vodi beskrajne diskusije na temu vrednosti ljudskog života, iii... tu sam se negde isključio.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    224

  • Lrd

    123

  • ToniAdams

    76

  • Have_Fun

    76

Baba što trampi hranu za longplejke ima verovatno bitnu ulogu u sledećoj sezoni, osim ako producenti i pisci ne prolupaju kao u lost-u, pa sve ode u tupavi neizlaz.

 

Maločas na AMC odgledao drugu epizodu FtWD. Ništa spektakularno, za sada gledljivo, meni bolje nego stari WD koji se baš srozao od ulaska u Aleksandriju.

Link to comment
6 minutes ago, Weenie Pooh said:

Vidi ovog steinsa, još manje u toku od mene. 

 

Jeste Morgan na početku serije bio sa sinom, ali posle je dobri šerif otišao po njega i video da je sin zaginuo a ovaj se sludeo od žalosti pa ga je ipak dobrodušno ostavio da crkne.

 

Ali jedno šesnaest epizoda kasnije, Morgan se pojavljuje pravo niotkuda i kreće da tamani zombije štapom kao nindža-kornjača Donatelo. Gledali smo i flešbek epizodu u kojoj Morgan u sred zombikalipse nabasa na aikido mastera, ovaj ga svemu na brzinu nauči a onda zagine. Ovaj kud će šta će, na brzinu prepešači hiljadu kilometara koje ga dele od šerifa. Naoružan samo štapom. Usput propoveda nenasilne metode razbijanja lobanje, I shit you not.

 

Posle sa šerifom vodi beskrajne diskusije na temu vrednosti ljudskog života, iii... tu sam se negde isključio.

 

 

Jes bre, beše onaj debeli hillbilly što ga je učio ninja veštinama. Mada je i onaj kralj pretvorio onu babu u Terminatora u roku od odma. Plus, svi oni imaju nadljudsku snagu kojom noževima otvaraju lubanje zombijima ko da su od kartona.

 

4 minutes ago, J- said:

Baba što trampi hranu za longplejke ima verovatno bitnu ulogu u sledećoj sezoni, osim ako producenti i pisci ne prolupaju kao u lost-u, pa sve ode u tupavi neizlaz.

 

Maločas na AMC odgledao drugu epizodu FtWD. Ništa spektakularno, za sada gledljivo, meni bolje nego stari WD koji se baš srozao od ulaska u Aleksandriju.

 

Ne znam kako možeš da gledaš FtWD.  Pa to je spin of o početku zombi apokalipse u kome se jedino ne zna - kako je počela zombi apokalipsa. 

Plus, ono smaranje na brodu iz prve sezone je nenadjebivo dosadno.

Link to comment
15 hours ago, steins said:

Ne znam kako možeš da gledaš FtWD.  Pa to je spin of o početku zombi apokalipse u kome se jedino ne zna - kako je počela zombi apokalipsa. 

Plus, ono smaranje na brodu iz prve sezone je nenadjebivo dosadno.

 

Kad su se našli na onoj jahti (S02) tad sam prestao da gledam, jeste baš dosadno bilo. Ovo sada što ide prilično je drugačije, malo liče na WD (ne bih da spojlujem), razlika budžeta WD i FtWD je primetna. Za sada je interesantno i gledljivo, ali je rano posle E02 za ocenu da li je bar solidno ili je još jedan smor.

Link to comment
  • 5 months later...
6 hours ago, steins said:

Vratili se hodajući mrtvaci. Užas.
Ko Gradić Pejton sa zombijima

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

+ zilion

Dakle, posle 5-6 godina zombi apokalipse, jos uvek postoji upotrebljiv benzin, doduse na izmaku, ali funkcionise.

Jos uvek je vecna jesen.

Jos uvek ima bolida koji sebi dozvoljavaju da budu ujedeni.

Dijaloge ne bih komentarisala.

Link to comment

pa prave benzin od etanola iz kukuruza :tongue: a vidiš da su sada prešli na konje i zaprege

- najjači moment epizode je kada je rik glumio marka kraljevića i na vernom mrkovu buzdovanom rascopao lobanju jednom zombiju :happy:

- a šta tek reći za poljoprivredu, hilltop sa 10 ari koliko obrađuju imaju dovoljno hrane za njih 50-tak i da još snabdevaju 200 saviors-a, kada je u realnom života ta površ dovoljna za proizvodnju hrane tek za jednu tročlanu porodicu :D

- uvek me je to nerviralo u filmovima/serijama kada se nakon nekog apokaliptičnog događaja stanari solitera organizuju i proizvode hranu na ravnim krovovima zgrada

- prvo odakle im zemlja, drugo čak i da je dovuku gore, odakle im seme i treće koliko hrane mogu uzgajati na 200 kvadrata :lolol:

Link to comment

Diskaveri Čenele kaže drugačije. Kada se male ruke slože i kada se nee filetira i ne insistira na lepoti voskirane jabke, s jednog krova može da stigne hrane za mnogo ljudi. Mislim da im je to jedini realni element. Ali ko mene pita, nikada nisam voleo zombije i apokalipse.

Link to comment

how yes no

- srbistan sa 4500 m2 obradive površi po glavi stanovnika ostvaruje suficit u robnoj razmeni od tek 1,5 milijardu $

- dakle možemo da proizvedemo dovoljno hrane za 10 miliona ljudi, max 15 ako postanemo vegani, dakle da bi se prehranio 1 čovek tokom godine treba obraditi 2000 m2 zemljišta, na koje treba baciti đubrivo, seme, pesticide i herbicide a toga svega ima u izobilju u propaloj civilizaciji :happy:       

Link to comment

ma sve je cirkus...od benzina i poljoprivrede, do zombija koji su se raspali koliko su se raspali u prve 3 sezone i sad su valjda balazmovani. 

Ali čak bi i to sve progutao da ima neke smislene radnje i dijaloga. Ali ne. Stalno iste fore - jedni uteruju pravdu, drugi se vajkaju, treći očajavaju, četvrti hrabre.....pa u krug. Kao da niko ne čita scenarija prethodne sezone. 

Mene se posebno dojmila scena sa kolicima - za koj vrag će kolica na spratu? i koja je fora sa onim staklenim podom? i rašta se onoliki zombiji šetaju u krug po podrumu? Jel ne umeju da nadju izlaz iz podruma osam godina?

 

 

 

Link to comment

Cekajte, sama ideja zombija kao perpetuum mobilea je nelogicnost prve klase. :) Tu je benzin najmanji problem posto je za samu premisu zombi apokalipse potreban gigantski suspension of disbelief. Problem je u ocajnim dijalozima, negledljivim scenama i cheesy likovima.

Link to comment

U nekoj narednoj budućoj sezoni eto njima ponovo Morgan :rolleyes:

 

images?q=tbn:ANd9GcSpCCU-8dBngPvJLkkX0ml

 

otišao na zapad, pa tamo drugovao sa ekipom iz 'Fear the walking dead', u zadnjih par epizoda mu dosadilo tamo, pa odlučio da nove drugare odvede u Aleksandriju, poručivši im otprilike ovako: Aleksandrija je do jaja, morate to da vidite!

 

Link to comment

Čekaj, oni se šetkaju sa istočne obale na zapadnu bez problema, onako turisički? :ajde: 

Ne pratim odavno pa ne znam, možda su obnovili pruge pa šibaju vozovi tamo-ovamo, samo stave one velike branike iz vesterna da čiste zombije sa pruge, kao što su nekad bizone.

 

A možda ima ponovo i kerozina pa lete avionom, štaznam.

Link to comment

Pa tako nekako, naiđu redovno na neki problem, kao na primer ulete u uragan, ali rešavaju sve u hodu.

 

i da, rutinski nalaze benzin/dizel, hranu, municiju... za razliku od Rika i ekipe. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...