Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

Zar nije bilo price nakon 1. sezone da su neki ljubitelji stripa bili razocarani serijom pa su onda nabavili nove scenariste? Ili su ovi jos gori ili je strip do kurca.
A kad su pa ljubitelji stripa bili zadovoljni nekom ekranizacijom? :lol:
Čekajte, ljudi. Ovde se uopšte ne radi o tome da li nam se dopada frizura ili zašto je X plavokos a u stripu je crnomanjast. Radi se o tome da serija prosto nema veze sa stripom. Niti prati radnju, niti su likovi isti (nakon 3. epizode stripa/serije), niti odnosi među njima. To kao da je alternativni univerzum.Daću vam samo jedan primer - kada glavni junak pronađe ženu i sina, njegov najbolji prijatelj se smori jer mu je karao ženu i doživljavao sina kao svog. Narednog dana najbolji prijatelj u šumi stavi na nišan glavnog heroja. - u seriji: najbolji prijatelj se smori, shvati da "ne može" da povuče oroz, spusti pušku i nastavlja dalje sa družinom... :blink: - u stripu: klinac mu prisloni utoku uz tintaru i raznese mozak, pljune na njega i sa smeškom mu dobaci "nećeš ti moga oca"... :wub: I sada, kako da neko ko je čitao strip prihvati dalji nastavak serije, koji se sada bazira na gradnji novih odnosa u družini između ljudi koji nisu ni postojali u stripu (ima još tih brljotina, nije samo glavni heroj u pitanju) ???Razumem da nekome ko nije čitao strip sve to može biti nebitno, a u suštini i meni bi bilo, da je kvalitet serije bolji. Prosto, postoji nekoliko stepena kvaliteta, među kojima su 1) super serija univerzalno 2) nije loša 3) slaba, pri čemu uz 2) i 3) može da se doda "ali onom ko je čitao strip je odlična/solidna. E pa ovde toga nema. Meni samo nije jasno kako su tako brzo srozali entuzijazam sa kojim je serija dočekana kao - najzad - nekakvo OK predstavljanje postapokaliptičnog zombi sveta, za razliku od tone treša na tu temu.edit: a da ne idem u događaje, to tek nema veze sa stripom. Edited by Filipenko
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    224

  • Lrd

    123

  • ToniAdams

    76

  • Have_Fun

    76

Razumem da nekome ko nije čitao strip sve to može biti nebitno, a u suštini i meni bi bilo, da je kvalitet serije bolji. Prosto, postoji nekoliko stepena kvaliteta, među kojima su 1) super serija univerzalno 2) nije loša 3) slaba, pri čemu uz 2) i 3) može da se doda "ali onom ko je čitao strip je odlična/solidna. E pa ovde toga nema. Meni samo nije jasno kako su tako brzo srozali entuzijazam sa kojim je serija dočekana kao - najzad - nekakvo OK predstavljanje postapokaliptičnog zombi sveta, za razliku od tone treša na tu temu.
Nisam citao strip ali sam ocekivao da se serija popravi nakon 1. sezone kad su bili popljuvani da su "unistili" strip. Medjutim, ovi su odlucili da zaseru jos gore.
Link to comment

The Walking Dead ako ovako nastavi stvarno ću morati da otvorim temu samo da bih imao gde da sipam hejt. A ne mogu da ne gledam :isuse:Bukvalno svaki zaginuli lik ima nekog ko ga je jako voleo i koji će da ga oplače, uključujući i one koje smo gledali ukupno pola epizode. Neviđeno gnjave, više suza nego zombija.Genijalni plan da se spaseš od zombija tako što poslednjim metkom upucaš kolegu u nogu da bi dobio na vremenu je neviđeno glupav. Trebalo je samo da uzme ranac i tetura se napred brže od debelog starca, dohvatili bi ga zombiji sami. Ovako su u rigor mortis rvanju izgubili više vremena nego što su dobili.Bar smo ovim razgolićenjem u kupatilu shvatili zašto je lik Šejna preživeo ovoliko (osim iz špansko-serijskih razloga) - čovek je jedini eye candy u celoj postavi.

Link to comment

Pih, Wini mogao si to i u spojler, odgledao sam do pola epizode i smorio se jako i prestao da gledam, dobro je neko primetio ima vise suza nego zombija. Ako se setim sledece nedelje pogledacu ako ne ... jaka stvar.Neko je spomenuo i novog Jack Bauera. Na gugletu nema ništa, što već nisam video. Ima li nekih detalja.

Link to comment
The Walking Dead ako ovako nastavi stvarno ću morati da otvorim temu samo da bih imao gde da sipam hejt. A ne mogu da ne gledam :isuse:Bukvalno svaki zaginuli lik ima nekog ko ga je jako voleo i koji će da ga oplače, uključujući i one koje smo gledali ukupno pola epizode. Neviđeno gnjave, više suza nego zombija.Genijalni plan da se spaseš od zombija tako što poslednjim metkom upucaš kolegu u nogu da bi dobio na vremenu je neviđeno glupav. Trebalo je samo da uzme ranac i tetura se napred brže od debelog starca, dohvatili bi ga zombiji sami. Ovako su u rigor mortis rvanju izgubili više vremena nego što su dobili.Bar smo ovim razgolićenjem u kupatilu shvatili zašto je lik Šejna preživeo ovoliko (osim iz špansko-serijskih razloga) - čovek je jedini eye candy u celoj postavi.
Hahaha, potpuno isto sam razmisljao dok sam gledao... Da li da otvorim posebnu temu da ne smaram ovde sa pljuvanjem.Akcije je bilo mozda za 3, 4 minuta ali su to razvukli na nekih 20 scena po 15 sekundi. U medjuvremenu su se redjali glupi, dosadni i debilni dijalozi tipa "pojedi nesto, izgubio si 6 litara krvi", "da li Majka uopste zeli da joj prezivi sin", "da li Azijat veruje u boga", "da li Plavusa zeli da prezivi" i "da li ce Plavusa smoci snage da oprosti Starcu sto joj je uzeo pistolj". One scene kad Redneck usred noci radije ode u sumu nego da slusa plakanje, ili kad Starac nepotrebno sidje sa krova i odluta u noc su mi :blink:Jedva cekam novu epizodu :D
Link to comment

Ako ga otvorite, obecavam da cu, makar sa zakasnjenjem od par dana, da ucestvujem u pljuvanju. Nisam josh odgledao zadnju epizodu, ali vjerujem da je na nivou. Na koju foru je serija toliko gledana i hvaljena od strane kriticara?

Link to comment
Ako ga otvorite, obecavam da cu, makar sa zakasnjenjem od par dana, da ucestvujem u pljuvanju. Nisam josh odgledao zadnju epizodu, ali vjerujem da je na nivou. Na koju foru je serija toliko gledana i hvaljena od strane kriticara?
My two cents: Gledana je zato što se masa ljudi automatski loži na sve što ima zombije. A hvaljena je od strane kritičara zato što ima abnormalno visoku gledanost pa oni ne bi da ispadnu glupi.Ajmo moderacijo neki split, da ne smaramo dobre ljude koji ne gledaju ovo sranje...
Link to comment

mrzelo me da trazim postove o prvoj sezoni walking dead, pa do prve prilike za ocd, ovako.ahs je odlicna, drzi se 70s duh, a dzesika je mmmm i dalje.za zombije sad mislim da se neko lepo zajebava i puni novcanik. od svih epizoda druge sezone jedva bi se skupilo za dobar trejler.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...