Jump to content
IGNORED

Peru


mrdja

Recommended Posts

  • 1 month later...

Molba za Mrdju i NikoluBG [ako su bili] da prenesu malo utiske iz Lime.A i generalno, kakvo vam je iskustvo bilo sa visinom i vazduhom? @NikolaBG, jesi li isao u La Paz?

Link to comment

@ jms_uk: Izvinjavam se, nisam video pitanje, ne svraćam baš često. Hteo sam da te uputim na topik Južna Amerika gde sam pisao dosta ali sad vidim da ga nema pa ću napisati kasnije malo par redova.

Link to comment

Nije problem, hvala!Odustao sam od La Paz-a za sada, potrosio sam neke milje, pa cu ici na kratke izlete u Panama City, Santiago de Chile i Buenos Aires.Ali me i dalje Lima zanima, jer cu tamo biti 3 dana.

Link to comment

Hvala Delijo, izgleda da nisam dobro tražio po arhivi, dakle jms možeš tu da pogledaš šta sam pisao o Limi. Ukratko: meni se svidelo iako je većini ostalih turista koje sam upoznao bila samo usputna stanica za odlazak u Cuzco i Machu Picchu. Najbolje je da tražiš smeštaj u Mirafloresu koji je najbezbedniji deo grada, Baranco je ok isto ( uveče je fino da se izađe, ima lepih barova u blizini okeana), centar grada bolje obiđi preko dana. Rekao bih da je uži centar bezbedan, išao sam jednom i noću sa lokalcima ali se nismo previše zadržavali. Od aerodroma bih preporučio taksi ( možda hotel može da organizuje pick up), iz Mirafloresa do centra sam išao nekakvim Metrobusom ( autobus koji ima svoju traku nevezano za ostatak saobraćaja i brzo se stiže). Uveče ipak taksijem sve. Klopa je odlična, isprobaj ceviche ali i ostale đakonije. Šteta ako ne odeš do Cuzca i Machu Picchua ( let do Cuzca je bio relativno jeftin kad sam ja bio-Taca ako se ne varam). Šteta za La Paz, nije lep grad ali ima svoje čari, nije još pretrpan turistima. Ako ikako imaš vremena preporuka za obilazak jugoistočne Bolivije ( Salar de Uyuni i cela tura), pošto si spomenuo da ideš i u Santiago de Chile može ta tura da se organizuje i sa čileanske strane ( mislim iz San Pedra de Atacama). Ali treba bi bar 3 dana za to plus dolazak do San Pedra ( ili Uyunija ako ideš iz Bolivije) još koji dan. Dakle, za Limu mislim da ti je 3 dana sasvim dovoljno. Buenos Aires ako možeš bar 5-6 dana ( ja sam ostao dve nedelje ali mislim da ne mora toliko). Pitaj ako treba još nešto, setiću se valjda, davno beše.

Link to comment
  • 2 years later...

Mrdja, NikolaBG, Marcus Wulffings...
 
kakve ste preporuke dobili za "kada je najbolje otici u Peru"? Na nekoliko sajtova na koje bacih oko videh da je preporuceno: maj-septembar.

Ja sam imala ideju da smugnemo iz sivobraon Evrope krajem oktobra i tada odemo i osetimo prolece na drugoj strani lopte, no juce mi je zena u agenciji rekla da oni preporucuju septembar, jer tada nema mnogo kise, a sto manje kise bi bilo lepo zbog cetvorodnevnog Inca Traila. S druge strane, po svim slikama mi taj deo deluje generalno jako zeleno, pa bih rekla da tu kise nikad ne nedostaje :) Pretpostavljam da su oktobar i novembar kao prelazni periodi, dok u decembru pocinju jake kise.

Na LonelyPlanet stoji npr. sve isto za period sep-nov, nema neke razlike (nema mnogo detalja, sem sto kod MP pise "go sep-oct")

 

Kako ide snazalanje stranaca koji ne pricaju spanski a nemaju ni jednog drugara u pomoci; na sta da racunamo u tom smislu ako bismo isli sami u svojoj organizaciji? (jos uvek se premisljamo da li cemo organizovano u sklopu male grupe ili da radimo sami)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

meni je padala kiša uglavnom uveče, a bzo bi se i osušilo, tako da je ujutru uvek jedan nov dan, kao da se ništa nije desilo;

može i individualno da se odradi kombincija jer su putevi utabani, gde naumiš da ideš - naići ćeš sigurno na još ljudi sa istom namerom;

 

španski nije loše znati, ja ga ne znam - znali su ponešto kompanjoni sa kojima sam putovao, mada i lokalci znaju engelski - može se sporazumeti;

 

ako nema kiše u periodu septembar oktobar, idi tada, malo je suvlje vreme a vidi se po vegetaciji

Link to comment

ma imam fotke bas iz dzungle i ceo taj ritual, mene vise zanima iskustvo. ono sto se meni cini jeste da je to kratkog trajanja, da se covek vrati starom bitisanju. prvih par dana svi su ko "monasi" i stvarno isijava neka spokojna energija ali pet dana kasnije vec je sve po starom. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...