Jump to content
IGNORED

Peru


mrdja

Recommended Posts

i ja stedim pare za Juznu Ameriku.. pa nek ide zivot
I ja :)fotke su zaista prekrasne!Mrdjo, aj napisi malo kako se tamo stize, gde se spava, kako se krece, jede, sta ne treba propustiti, gde si se informirao o putu, kolko para, itd.I da, gde si sve bio po JA?
Link to comment
I ja :)fotke su zaista prekrasne!Mrdjo, aj napisi malo kako se tamo stize, gde se spava, kako se krece, jede, sta ne treba propustiti, gde si se informirao o putu, kolko para, itd.I da, gde si sve bio po JA?
Evo da pokusam.Sto se tice informacija, tu su prijatelji (Peruanac japanskog porekle, pre svih), Lonely Planet, web.Let je prilicno komplikovan, Toronto - Detroit - Fort Lauderdale - Lima Nekoliko hotela treba rezervisati unapred, putuje se avionom, autobusom, vozom, taksijem,... (lame nisu koriscene ovom prilikom :))Hrana je super, nista nije unapred planirano sto se toga tice, just walk in, cene su dobre.Macchu Picchu je najbolji, ali i skup. Ulaz prvi dan je 120 $, drugi 140 $ (ako pozelis da ostanes dva dana).Posle toga svakako dzungla, ali i Arequipa i Nazca su OK.Kad sve saberes, racunaj da ce kostati nekih 2500 - 3000 po osobi (ako dosta kupujes), nesto ispod 2000 ako ne.Sto se tice JA, toliko zasad. Drugar Brazilac mi je preporucio jedno mesto koje cu verovatno posetiti sledece godine:Lencois Maranhenses nacionalni parkhttp://www.google.ca/search?q=Lencois%20Maranhense&hl=en&gbv=2&gs_sm=e&gs_upl=1204l6001l0l6313l17l16l0l6l6l0l407l2641l0.1.5.2.1l9l0&safe=active&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wiPricao sam i sa dve Kolumbijke sa posla i uglavom mi predlozise San Andres arhipelag koji je, iako pripada Kolumbiji, puno blizi Nikaragvi. Interesantan je i Narino na granici sa Ekvadorom.Ako se odlucim za ovo putovanje, postavicu slike definitivno :)
Link to comment

@ Mrdja: sjajne fotke, tek sad sam video ovaj topik. Za razliku od mene imao si lepo vreme na Machu Picchu-u, gledam sad fotke i ponovo mi se ide ( posebno što nisam imao vremena za Nascu, Arequipu i džunglu). Odlični su ti i ovi predlozi dole, posebno mi se sviđa ovaj nacionalni park u Brazilu, pošto obožavam Južnu Ameriku nadam se da ću uspeti da u narednih nekoliko godina ponovo odem dole, ako ne pre onda u Brazil 2014. za Svetsko Prvenstvo. @ Quince: Evo i ja da pokušam da budem od pomoći sa nekoliko informacija. Pisao sam prošle godine o detaljima mog putovanja na nekoj od prethodnih strana pa vidi ako te zanima. Pošto nisam leteo iz Beograda za Limu već iz Havane ne znam tačno koja je najpovoljnija varijanta ( ako uopšte ides iz ovih krajeva). Ako se ne varam negde sam čitao da se najbolje cene mogu naći Iberiom iz Madrida ali zaista nisam gledao. Ceo region postaje sve više interesantan za turiste pa postepeno rastu i cene. Meni je Bolivija bila hit, tamo turizam još uvek nije na nivou Perua, ima spektakularnih mesta, pre svega mislim na Salar de Uyuni i celu jugozapadnu Boliviju. Napravio sam i nekoliko grešaka dok sam putovao, sada bih ubacio i Čile nakon Bolvije i tek onda Argentinu ( imam tacno u glavi celu turu kuda bih sada išao ali nadam se da biti ponovo prilike nekad). Što se tiče smeštaja, ja sam uglavnom koristio hostele ( raspitao sam kod ljudi koji su putovali ranije a i preko neta i nisam pogrešio). Pošto sam po Peruu i Boliviji putovao sam hosteli su mi bili najbolja varijanta i zbog toga troškova ali pre svega jer sam upoznao veliki broj ljudi sa svih kontinenata koji su putovali bekpekerski kao i ja. Naravno, zaboravih da dodam da je Argentina sjajna ( tj. Buenos Aires), Patagonija je svakako super opcija ali to bi onda zahtevalo putovanje od nekoliko meseci i povećalo bi značajno budžet. Raspitivao sam se malo dok sam putovao šta bi još moglo biti interesantno dole i dosta bekpekera mi je preporučilo Kolumbiju kao novi hit. Iako nije na dobrom glasu ovi koji su bili su puni pozitivnih utisaka, ljudi su sjajni a posebno mi se svidelo što još uvek nema previše turista.

Link to comment

Južna Amerika is a drim of majn.Ne pitam se da li ću tamo otići, već samo kada.Baš danas sam video da Jungle Travel ima neku turu od 20 dana do Meksika za 1500 ojra. Deluje mi da nije puno skupo.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Južna Amerika is a drim of majn.Ne pitam se da li ću tamo otići, već samo kada.Baš danas sam video da Jungle Travel ima neku turu od 20 dana do Meksika za 1500 ojra. Deluje mi da nije puno skupo.
:mad: Molim da se ovakve greske vise ne ponavljaju.
Link to comment
  • 1 year later...

odlučila da na leto (jesen, kad mi kučka da g.o.) idem u argentinu i našla saputnika koji je dovoljno lud da ide sa mnom.ideja je da idemo na 3 nedelje, i druga ideja je da je za prvu ideju dovoljno 2000 evra.ako iko ima nekakve preporuke za smeštaj, rutu, avionsku vezu do tamo - bilo šta - ur welcome.

Link to comment
odlučila da na leto (jesen, kad mi kučka da g.o.)
Da nije bilo slične jedne kučke, ja bih 2011. dočekao u Berlinu. Naravno, jbš doček, već Berlin bi bilo cool videti. Ali ne, "ima posla, ima poslaaaaaa".
Link to comment
ua kučke!al berlin je blizu, a za ovo bi valjalo već sad bezecovati avio karte da bude povoljnije...
Cini mi se da Argentina zasluzuje poseban topic.Prilicno su Peru i Argentina drugaciji.
Link to comment

2budja - znam, nego mi bilo neugodno da otvaram novu temu. sve mislim nema dovoljno putnika da pokriju sve, pa sam na moderaciji predlozila da ovu temu preimenuju u juzna amerika (dok se ne udeblja, pa da je splituju).2chika spale - u iskusenju sam bila da ti izjavim ljubav, il nesto, a onda se setim da je tada u argentini jesen?gledala lufthnasu preliminarno pre neki dan - izasle mi cene od 157000 dinara, pa sam se blago deprimirala.gde uopste otici da dobijes najbolju ponudu za karte?

Link to comment

Imas specijalizovane sajtove za pretragu: skyscanner.net, kayak.com, expedia.com... Na ovom sajtu sto sam iznad okacio umeju da iskoce neke neverovatne last minute ponude... Mada, na PPP-u za to sluzi tema "Aerodromi i letenje" gde jms_uk moze da nadje nemoguce cene :DA za jesen u Buenos Airesu kazu: "autumn (March to May) is generally mild and volatile, with averages temperatures of around 17 °C", tako da je izjava ljubavi i dalje u igri! :D

Link to comment
... tako da je izjava ljubavi i dalje u igri! :D
vidi, sad si jos podigao ulog ovim sajtovima. i 17 stepeni je meni milina. 23 stepena bi vec bila idealna ljubav, al toga ionako nema, tako da :heart:sad mrtvoozbiljno - hvala puno za info! :) Edited by PointTaken
Link to comment

urgent urgent za PT, ima karta beograd - buenos aires - beograd, air france za ispod 750E sa svim taksamakupovina danas i sutra, datumi - kako se ubode, uglavnom s moze naci npr:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...