Jump to content
IGNORED

Outsourcing, ta strašna reč


rajka

Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    24

  • Аврам Гојић

    19

  • Braća Strugacki

    13

  • pacey defender

    12

meni je fascinantno sto u srbiji firme jos uvek imaju vozace. meni bi bilo neprijatno da me vozi vozac :(
Cenis da je svaki zaposleni duzan da vozi od Novog Sada do Vranja, pa da onda posle 400 km voznje obavlja posao zbog kojeg je dosao?
Link to comment
Cenis da je svaki zaposleni duzan da vozi od Novog Sada do Vranja, pa da onda posle 400 km voznje obavlja posao zbog kojeg je dosao?
pa u zemljama koje nisu toliko bogate, ili vozis sam ili ides nekim javnim prevozom, a full-time vozace imaju kraljica i madona. kao sto su recimo nekad sve firme imale zaposlene spremacice, a danas se ti poslovi cak i u srbiji uglavnom autsorsuju. medjutim, mozda ces se iznenaditi, ali cak i u srbiji neke firme nisu toliko bogate, znam recimo da je moj brat sam sebe vozio u minhen i ljubljanu, kada je isao poslovno :huh:tako da, da, cenim da ce se standardi vremenom izjednaciti i u srbiji ce biti kao recimo u, sta ja znam, americi. Edited by rajka
Link to comment
meni je fascinantno sto u srbiji firme jos uvek imaju vozace. meni bi bilo neprijatno da me vozi vozac :(
uglavnom nemaju, a oni koji imaju, nemaju više one nekadašnje vozače
Link to comment
A sta kazu istrazivanja, jel humano da zena vozi 400 kimometara pa da posle toga radi?
kakva istrazivanja? ko je to sugerisao? a sto izdvajas zene? jel humanije kada muskarac vozi? jel to kao muski posao ili sta? <_<
Link to comment

a i kad imaju to je debil koji krene na put bez rezervne gumme. ja sam za to da se svaki zaposleni osposobi da vozi i autobus i kombi. mozda cak i teretnjak. nekako mi je sumanuto da se angazuje kamijondzija pored tolikih silnih zaposlenika u firmama. mene licno fascinira svaki put kad udjem u dvadesetsesticu sto tamo jos postoji vozac, uzasno se neprijatno osecam. ova naa je prava princeza na zrnu graska. svojoj zeni sam ugradio tri kuglagera na registratot i sad sve klijente po gradu i predgradju obilazi sama.

Link to comment
a i kad imaju to je debil koji krene na put bez rezervne gumme. ja sam za to da se svaki zaposleni osposobi da vozi i autobus i kombi. mozda cak i teretnjak. nekako mi je sumanuto da se angazuje kamijondzija pored tolikih silnih zaposlenika u firmama. mene licno fascinira svaki put kad udjem u dvadesetsesticu sto tamo jos postoji vozac, uzasno se neprijatno osecam. ova naa je prava princeza na zrnu graska. svojoj zeni sam ugradio tri kuglagera na registratot i sad sve klijente po gradu i predgradju obilazi sama.
Samo da kvotujem dok ne postane trotacka.
Link to comment
meni je fascinantno sto u srbiji firme jos uvek imaju vozace. meni bi bilo neprijatno da me vozi vozac :(
cenim da ce u poodmakloj fazi ispiranja mozga radnicima biti neprijatno i kada budu primali platu jer je i to rasipanje resursa firme.
Link to comment
Ne znam kako je u belom svetu sto se tice vozaca, ali rajka zaboravlja da je javni prevoz u Srbiji mnogo gori od javnog prevoza u tim zemljama koje pominje.
to je tacno, a i verovatno glavni razlog sto jos ih ima, ali kako budu rasle plate, bice prevelik trosak i ovima sto ih jos imaju. pretpostvaljam da ce se pojaviti privatne car service kompanije koje ce voziti ljude na duze puteve (za razliku od taksija), a firme ce imati accounts kod njih. sta vise, ne bi me cudilo da to vec postoji, ili da neko razmislja da startuje takvu firmu, as we speak.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...