Jump to content
IGNORED

PARADA


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    35

  • kobni zelaya

    33

  • Milogled Bluff

    25

  • morgana

    22

rediteljski zanat nije pitanje zelje nego znanja. voleo bih i ja da popunim razne rupe al ne umem :lol:
Mislio sam na tip komedije "Mi Nismo Andjeli", koji je ujedno (jab reko) njegov najznacajniji film. Pogledao sam "Rane" i "Lepa Sela..." jednom i ne bih to gledao vise. Nije lose, naprotiv, samo je mucno a neprosvetljavajuce.@Zen: nisam rekao da je nemoguce snimiti dobar film ako je tema sigurica atraktivna, vec sam rekao da se dobar reditelj poznaje po necem tezem za reziranje.
Link to comment
Moram još jednom da istaknem Mihajlovskog (tip kojeg pamtimo, samo, po pevanju "Zajdi, zajdi" u "Buretu baruta").Izvanredan je.
Lik je i u Buretu baruta jebo kevu, a i Zajdi je otpevao vrhunski!Uzgred, i Canak na twitteru hvali Paradu! :D Edited by Sludge Factory
Link to comment

jel se film distancirao od oba ekstrema, i gejeva i nacista koji bi da ih ubiju?cisto da znam, ne bih da gledam nekakav ostrascen film koji staje na neciju stranu

Link to comment
@Zen: nisam rekao da je nemoguce snimiti dobar film ako je tema sigurica atraktivna, vec sam rekao da se dobar reditelj poznaje po necem tezem za reziranje.
To mu nije neki film kojim bi se ponosio; verovatno jedan od njegovih najlošijih
jel se film distancirao od oba ekstrema, i gejeva i nacista koji bi da ih ubiju?cisto da znam, ne bih da gledam nekakav ostrascen film koji staje na neciju stranu
Staje na normalnu i jedino moguću stranu
Link to comment
jel se film distancirao od oba ekstrema, i gejeva i nacista koji bi da ih ubiju?cisto da znam, ne bih da gledam nekakav ostrascen film koji staje na neciju stranu
:lol:slobodno možeš da gledaš.pederi dali plusić. nacisti bili malo nezadovoljni završetkom.ali su svi tapšali na kraju.
Link to comment

Sigurno je dobar film, šteta što neću skoro gledati. Mada, doć'e skoro na televiziju da popuni rupe srpskog tv programa.Osim što (generalno) popunjava prazne periode srpskog filma, jel popunio i ovaj put kadar ponekom reklamicom? Živo me interesuje.edit: Eh, da, nisam dugo bio na forumu, pa sam propustio - jesu li se to vasudeva i R. Sančez sjedinili u jednom umetičkom činu, ili su vazda bili jedno?

Edited by kobni zelaya
Link to comment
da čujemo kakvi su kostimi?
Kaže Duuuule Sa-vić da ga Dragojeveć trpa u filmove da bi izliječio grobarske frustracije iz djetinjstva. Kostimografu, koji je obukao glavnog pedera u Hajdukovu majicu, braća Vujović izgleda još uvijek remete san.
Link to comment
Kaže Duuuule Sa-vić da ga Dragojeveć trpa u filmove da bi izliječio grobarske frustracije iz djetinjstva. Kostimografu, koji je obukao glavnog pedera u Hajdukovu majicu, braća Vujović izgleda još uvijek remete san.
A što Vujovic Bros.?ŠurjakMužinićBuljan!?
Link to comment
jel se film distancirao od oba ekstrema, i gejeva i nacista koji bi da ih ubiju?cisto da znam, ne bih da gledam nekakav ostrascen film koji staje na neciju stranu
:lol: pa ne da se nije distancirao, nego ih je prigrlio, to mi je utisak. dakle, imamo jedan propagandi film,
, bez simbolike, socrealisticki u znacenju, tj. u nameri znacenja, nece da ostavi nista nedoreceno. npr. ima jedan film na koji se lozi kojoov lik, prikazuju ga u sekundi i tad je cak i filmskim dudcima kao ja jasna ideja. ali, reditelj tu istu foru provlaci jos tri puta kroz film, slikom, recima, koreografijom, muzikom, samo fali titl i tumac za gluvoneme. fali malo politike u filmu, fali popova, elegantno je resenje za kosovo, propusta ima koliko hoces; kljucne reci: stereotipi, stereotipi, stereotipi, stereotipi. sto se reklama tice, videla sam da 'muskarci znaju zasto' piju jelen i ima u prvom planu nekih muslija, ostalo nisam primetila. mesta ekstaze publike vrlo zanimljiva, tako i opaska o redudantnosti sadrzaja mozda i ne stoji. ono sto ga cini odlicnom propagandom je sto ne moralise, nema elemenata pescanika, idealizuje balkansku dusu i u nju ukljucuje i pedere (koji, btw. previse placu u filmu)kostimi su valjda ok, jedva da sam ih primetila :(ali ono zbog cega sve ovo pada u vodu je sledece: u salu je usla velika kolicina batica, napucanih i sve to. smejali su se sve vreme filma (i na cudnim mestima). onda se film zavrsio i izasli su pognutih glava iz sale, bez dobacivanja, sa, covek bi pomislio, malo stida.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...