Jump to content
IGNORED

PARADA


kgmr

Recommended Posts

u svetlu iznesenih kanala finansiranja, mogu da zakljucim da je film finansirala eu, posto ta kritika izostaje, a postoji 'jaka' kritika sad (vise puta u toku filma). politicari takodje, posto su i oni izostavljeni. i mediji. i uopste sve ruzne osobine kriminalaca i ratnih zlocinaca. ima lepa scena nasilja iseljavanja ispod gazele, a i borbe pasa.

Link to comment
  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    35

  • kobni zelaya

    33

  • Milogled Bluff

    25

  • morgana

    22

Ako su izostavljeni politicari, mediji, pa i popovi kako rece pre par strana, jel je kontekst tako ogoljen ostao iole jasan i dovoljan za nekoga ko ne moze u film da ucitava siru pricu jer ne zna sta se sve zbilo i sta se zbiva?(npr, neko ko nije odavle)

Link to comment
U Srbiji ima samo 3 nacina da se snimi film: 1. Politicki korektna regionalna koprodukcija uz podrsku Eurimages, 2.Pul sponzora uz podrsku velikih produkcija i marketing agencija i 3.Pul sponzora uz jaka politicka ledja. Sredstva od Ministarstva stizu za sve kategorije, ali su nedovoljna da se snimanje cak i zapocne.U svakoj varijanti moras nekome da se sagnes; prikriveno ooglašavanje je, gledano iz ugla kreativca, mozda i najmanja pušagija od svih, a i najlaksa za izgovor: recimo, producenti Sopranosa su to formulisali kao 'stvarni brandovi korišteni su kako bi se naglasio osjećaj realizma'. U tom smislu, nepravedno osudjujes Dragojevicev manevar iz Andjela2 i 3.Meni se cak cini da je i treca varijanta lakša za svariti; to je neka Drazeviceva doktrina da obrlatis guzonju, bio on Tito, Vucelic ili Dodik da namignu Privredi da odvrne slavinu. Kad pare stignu, dalje je sve na autoru; mogu da ispadnu Lepa sela, a moze i sv.Georgije; ja nisam stekao utisak da su se politicari u bilo kom od ta dva slucaja mesali Dragojevicu u kreativni proces.Ako, medjutim, odes na kasu fonda Saveta Evrope, onda u scenariju moras da imas ili trgovinu ljudima, ili neonaciste, ili homoseksualce, ili nasilje nad zenama, ili ratne veterane, kao i da pristrasno budes na strani evropskih vrednosti i pokazes entuzijazam za regionalnu saradnju. Ako bez padova prodjes kroz taj cenzorski slalom, eto para, ali vodi racuna da ih ne zajebes.I posle kazu da Tito nije bio bolji.
Zanimljivo je da su i Lepa sela i Rane finansirana delom iz budzeta, kroz podrsku tadasnjeg ministarstva kulture. Posebno je to zanimljivo za Rane, s obzirom da je to otvoreno antimilosevicevski film. Cini mi se da je tada Nada Popovic- Perisic bila ministarka kulture, tako da je Dragojevic i ranije imao dobru saradnju sa SPS-om, iako su mnogi frapirani time sto se uclanio kod njih. Obaska sto sadasnji rezim nema sanse da bi finansirao neki film koji bi bio antirezimski, niti bi ikome palo na pamet tako nesto da snima. Uzgred, Dragojevicevi filmovi su svi visokokomercijalni, i osim mozda Azdahe, svi su povratili ulozene pare, i ne samo povratili, verujem da su Andjeli 2 imali i pozamasan prihod s obzirom da je bilo vise od pola miliona gledalaca u bioskopima. Tako da bi sponzori i ulagaci trebali da se utrkuju da investiraju u njegove poduhvate, a ne da se on tu nesto saginje, ne bi li mu neko udelio crkavicu. Edited by Nikodije
Link to comment
Uzgred, Dragojevicevi filmovi su svi visokokomercijalni, i osim mozda Azdahe, svi su povratili ulozene pare, i ne samo povratili, verujem da su Andjeli 2 imali i pozamasan prihod s obzirom da je bilo vise od pola miliona gledalaca u bioskopima. Tako da bi sponzori i ulagaci trebali da se utrkuju da investiraju u njegove poduhvate, a ne da se on tu nesto saginje, ne bi li mu neko udelio crkavicu.
Svi nabrojani 'visokokomercijalni' filmovi su snimani u vreme pre masovnog posedovanja brzog neta, laganog homemade piratizovanja, kao i jedinstvenog distributivnog sistema. Bioskop odavno vise ne donosi novac.
Link to comment
fali popova
Meni baš dobro što se ne pojavljuju popovi, nego je pušten govor Amfiholija, uz komentar "dobio sam dnevnu dozu fašizma".
u salu je usla velika kolicina batica, napucanih i sve to. smejali su se sve vreme filma (i na cudnim mestima). onda se film zavrsio i izasli su pognutih glava iz sale, bez dobacivanja, sa, covek bi pomislio, malo stida.
Bilo je raznog smejanja i sinoć u Novom Sadu, ali kod završnih scena u sali je zavladala mukla tišina. Rediteljev veliki uspeh.
Link to comment
Svi nabrojani 'visokokomercijalni' filmovi su snimani u vreme pre masovnog posedovanja brzog neta, laganog homemade piratizovanja, kao i jedinstvenog distributivnog sistema. Bioskop odavno vise ne donosi novac.
Pa... ne bas. Andjeli 2 su film iz 2005., mozda tada jos nisu svi imali brzi net, ali je film sasvim lagano mogao da se nadje na ulici jos dok se prikazivao u bioskopima.A sada vec svi imaju brzi net, pa je Montevideo svejedno imao preko 300 k, i mislim da mozemo pretpostaviti da je pokrio troskove.
Link to comment

Podaci o gledanosti zaista nisu relevantni, s obzirom da se domaći film finansira što državno, što para-državno. Kad bude postojala privatna produkcija, onda će biti i bitno ko je koliko zaradio. Ovako nema veze, film se tretira kao stvar kulture pre svega, a ne biznisa (kao u Holivudu, npr). A upravo kao kultura naši filmovi najviše podbacuju.

Link to comment
a i borbe pasa.
buduci da je srki organizovao prave borbe pasa u svrhu snimanja filma, bole me kurac da isti gledam, kao i bilo sta drugo sto izbaci.a sad je ofisl, vise mrzim srkija no kustu.
Link to comment
Scena kad Goran Jevtić gleda televizor, uzima daljinski i gasi, uz spomenuti komentar. Ne traje dugo.
da, da, secam se scene, ali sam potisnula amfilohija.
buduci da je srki organizovao prave borbe pasa u svrhu snimanja filma, bole me kurac da isti gledam, kao i bilo sta drugo sto izbaci.a sad je ofisl, vise mrzim srkija no kustu.
stvarno je organizovao pravu borbu pasa? brate
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...