Jump to content
IGNORED

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

aaa spojlerčine sa Homelandom. Nije to serija iz '99. pa da se podrazumeva da su je svi gledali, već serija od tek 4 epizode, i za koju čekam da se nakupi pre gledanja. Otovrite temu pa slobodno tamo šta god.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

i ona mucena sponzorusa koja pada na patriotizam i zrtvuje dolce vitu zbog domovine, jea, rajt, sve su droljice u stvari mate hari.
nemoj tako o domoljublju, to što mi živimo u sprdnji od države , pa je svaki emocionalni odnos prema istoj pervezan, ne znači da drugi ljidi ili narodi ne gaje visok stepen patriotizma, bar na filmu :P u najboljem hladnoratovsko-špijunskom romanu Četvrti protokol, država sazna da ima ubačenog spavača, tako što je neki lopov koji je krao od čoveka na položaju,iz sefa slučajno poneo i neka dokumenta, koja kad je pročitao o čemu se radi, nije se dvoumio da anonimno obavesti MI6, lopov-patriota :D meni je jedina zamerka na Homeland, to što je Kler Dejns premlada da bude ova žena, ali to sam isto rekla i za glavnog glumca u Rubikonu, ja bar mislim da bi takvi ljudi, morali da budu malo stariji.
Link to comment

homeland - onako. kraj epizode mi se svidjeo, ali, sve u svemu, daleko je ovo od rubikona. brodi me opasno nervira sa onim vazda poluotvorenim ustima i licem utopljenika. keri (tj kler dejns) mi je skroz dobra, mada, sto kaze arkadija, malo premlada za ulogu.

Link to comment

Homeland...

Mesec dana niko nije dosao na ideju da montiraju jednu kameru u garazu, lakse bilo trubiti "joj, da nam je jedna kamera i u garazi, ih". Ali su zato odmah nasli vremena da poskidaju one u kuci unsure.gif I ko je javio teroristkinji da prate vehabiju? Imaju coveka u CIA?

Link to comment
Homeland...

Mesec dana niko nije dosao na ideju da montiraju jednu kameru u garazu, lakse bilo trubiti "joj, da nam je jedna kamera i u garazi, ih". Ali su zato odmah nasli vremena da poskidaju one u kuci unsure.gif I ko je javio teroristkinji da prate vehabiju? Imaju coveka u CIA?

Za ovo prvo ne znam, a za ovo drugo

ili imaju nekog u nekoj od tih agencija tipa CIA, ili su sami dio neke od tih agencija i infiltrirani su medj teroriste

Link to comment

Ma, sigurno je neka supertajna podsekcija CIA, koja igra svoju igru, i ima druge planove sa profom i njegovom ženicom ;), a možda je Al Zahravi njihova ktrica

Edited by Arkadija
Link to comment
homeland - onako. kraj epizode mi se svidjeo, ali, sve u svemu, daleko je ovo od rubikona. brodi me opasno nervira sa onim vazda poluotvorenim ustima i licem utopljenika. keri (tj kler dejns) mi je skroz dobra, mada, sto kaze arkadija, malo premlada za ulogu.
meni se nikako nije svideo kraj ...

sta, sad ce da se smuvaju. ovaj kojem ne moze da se digne na onakvu zenu, odjednom odlepio za agentom cia ... blah

Link to comment

pa nije meni bitna romanticna komponenta smuvavanja, nego sto ce ono, ako se desi, da doprinese iskrivljenoj medjusobnoj percepciji. a to ne valja kod cia agenata koji brane amerike od napada terorista, tako sam nacula :D

Link to comment

Dakle nova serija koja je ocigledno zaokupila paznju....Y3x1a.jpgHOMELANDIMDBTV.comFotke

BrSoX.jpgSUteA.jpgCpwwD.jpgJA5iU.jpgwgNU5.jpg

Domaci titloviHomeland je serija koja se bazira na izraelskoj seriji Prisoners of War. Radnja se vrti oko agantice Carrie Anderson (Claire Danes) koja postaje sumnjičava da je akcija spašavanja vojnika Scott Brodya (Damian Lewis) nakon devet godina, samo paravan kojim Al Qaeda planira proširiti svoje ćelije na američkom tlu. U ostalim ulogama pojavljuje se Mandy Patinkin (Dead Like Me) koji će glumiti Saula, koji je ujedno šef i mentor agentici Anderson. Autor serije je Howard Gordon koji je radio na seriji 24.Da li je novi Rubicon ili obicno jahanje na talasu "borbe protiv terorizma"?

Link to comment

Rubicon se bavio analitičarima, ovo su operativci. Što oni prvi smisle, ovi drugi sprovode. Svetski mir, instant demokratija isl.Dobar je Homeland, i za sada ima više šanse da poživi i drugu sezonu, iz prostog razloga dinamičniji je od Rubicona. Prvo što mi padne napamet kada se setim Rubicona je melanhonija, cela serija je bila prožeta time, a to američki gledaoci ne vole. U Homelandu ima više misterije, imamo ratnog heroja koji je moždA prešao na tamnu stranu i imamo Kler Dejns, a i potrencijalnog arapskog teroristu. Dosta za jednu seriju.

Link to comment

Rubikon je bila cudna serija za americki ukus. Previse je bila mirna i emotivna. Meni je vise licila na neki BBCjev triler. To ne prolazi kod amera. Prosto, nema razloga da se pojede kilo kokica uz seriju, a usto mora i da se prati full time inace ispadas. Homeland ima intrigantnu temu. I nesto je vise americka. Ali i njoj ne prognoziram svetlu buducnost (iako je jos uvek prerano da se kaze). Sad se setih dve odlicne serije, jedna se zvala Traveler a druga mislim Vanished. Obe opasni trileri, ....Traveler je imala i prilicno aktuelnu temu i opasan kasting,...nije izdrzala vise od 8 epizoda. A Vanished koja je isto bila kvalitetna je dogurala do jedne sezone. Prosto, nemaju ameri zivce da se smaraju sa nekim triler serijama ukoliko u njima nema Jacka Bauera.

Link to comment

Sacekaj, ovaj Vanished?Meni je to izgledalo kao da je RTCG snimao triler. U reziji Mime Karadzica, a po scenariju Stevana Koprivice. Elem, meni Homeland ipak izgleda blizi npr 24 nego Rubiconu. Iako nije toliko action packed kao 24. Sve u svemu, odlicna serija za sad, vrlo napeta i uzbudljiva, odlicna gluma skoro svih [iako se vidi da Morena Baccarin aka Companion nema bash toliko talenta kao Claire Danes i ostali], a i ovakve price o teroristima su uvijek zanimljive. Uz to, bice druge sezone, ocekivano. Yay!

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
Sacekaj, ovaj Vanished?Meni je to izgledalo kao da je RTCG snimao triler. U reziji Mime Karadzica, a po scenariju Stevana Koprivice. Elem, meni Homeland ipak izgleda blizi npr 24 nego Rubiconu. Iako nije toliko action packed kao 24. Sve u svemu, odlicna serija za sad, vrlo napeta i uzbudljiva, odlicna gluma skoro svih [iako se vidi da Morena Baccarin aka Companion nema bash toliko talenta kao Claire Danes i ostali], a i ovakve price o teroristima su uvijek zanimljive. Uz to, bice druge sezone, ocekivano. Yay!
mislim da je to ta serija.

tu valjda glavni detektiv gine negde na sredini sezone sto je prosto nezamislivo u ovom tipu serije, a i meni je bilo onako prili;no neocekivano....

mislim da preterujes. serija je bila prilicno gledljiva. to sto je prica ostala na pola /ili kolikogod/ je manje do scenarija a vise do prekida serije, koliko se secam zavrsava se sa povelikim klifhengerom. elem, ako su vec ugovorili drugu sezonu to je stvarno dobra vest, samo ako scenario izdrzi. :unsure:e da Sleeper Cell sam odlgedao negde do 4te epizode. Dobra serija, cini mi se. Jos uvek mi se vuce negde po kompu, sigurno cu je dovrsiti kad nadjem vremena.

Edited by steins
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...