Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

Bio Branislav Dimitrijevic jutros na B92. Jbt, nije me interesovalo pa nisam pojma imao u kojoj je meri stvar ideoloska: pa oni (cetnici i partizani) se i ovde valjaju u krvi.Mi smo beznadezan narod, beznadezno lokalan - cak i kada uvozimo sa globalnog trzista, radimo to iz lokalnih razloga.

Link to comment
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

Bio Branislav Dimitrijevic jutros na B92. Jbt, nije me interesovalo pa nisam pojma imao u kojoj je meri stvar ideoloska: pa oni (cetnici i partizani) se i ovde valjaju u krvi.Mi smo beznadezan narod, beznadezno lokalan - cak i kada uvozimo sa globalnog trzista, radimo to iz lokalnih razloga.
da li si ti to uopste slusao? stvar je ideologizovao nikola kusovac koji je branka jos 1999. godine nazvao ustasom iako je ovome, naravno, pola porodice pobijeno u jasenovcu. niti si video izlozbu, niti znas o cemu pricas.kako te nije makar malo blam? Edited by kim_philby
Link to comment

Aj 'oladi malo sa drekom. Nigde nisam rekao ko je dobar a ko los momak, samo sam konstatovao (kvazi)ideoloski sukob koji je ocigledan. Cetnik-komunjara Nikola Kusovac optuzuje internacionalistu-levicara da je Ustasa desnicar, i to zbog toga sto se odrice tradicije :isuse: moze li besmislenije od ovoga?Prema tome, nisam osudio BD ni za sta, naprotiv. On je ovde dobar momak.A ideoloski sukob? Nagradjen je, kako vidim, rad koji pokreće "teška pitanja o aktuelnom političkom i ideološkom kontekstu Srbije". Ne daj boze da se na salonu pojavilo nesto sto nije angazovano + da je takvo sto nagradjeno (btw u nagrade ne verujem, govorim iz ugla kustosa/zirija, vatever)Zato i kazem da je ovde sve poligon za prepucavanje cetnika i partizana (to su one cike sa oruzijem sto ubijaju). Voleo bih da najzad u Srbiji vidim nesto za one koji su se za vreme WWII i devedesetih sklanjali od budala sa oruzjem, a takvih ovde ima podosta, zahvalna je to publika.

Link to comment
Aj 'oladi malo sa drekom. Nigde nisam rekao ko je dobar a ko los momak, samo sam konstatovao (kvazi)ideoloski sukob koji je ocigledan. Cetnik-komunjara Nikola Kusovac optuzuje internacionalistu-levicara da je Ustasa desnicar, i to zbog toga sto se odrice tradicije :isuse: moze li besmislenije od ovoga?Prema tome, nisam osudio BD ni za sta, naprotiv. On je ovde dobar momak.A ideoloski sukob? Nagradjen je, kako vidim, rad koji pokreće "teška pitanja o aktuelnom političkom i ideološkom kontekstu Srbije". Ne daj boze da se na salonu pojavilo nesto sto nije angazovano + da je takvo sto nagradjeno (btw u nagrade ne verujem, govorim iz ugla kustosa/zirija, vatever)Zato i kazem da je ovde sve poligon za prepucavanje cetnika i partizana (to su one cike sa oruzijem sto ubijaju). Voleo bih da najzad u Srbiji vidim nesto za one koji su se za vreme WWII i devedesetih sklanjali od budala sa oruzjem, a takvih ovde ima podosta, zahvalna je to publika.
da li si uopste bio na izlozbi? ozbiljno te pitam. to sto niko ne moze da kontrolise natasu budalovic je jedno a sta se nalazi na izlozbi je drugo.
Link to comment

Jesil' usao nekad ponovo u kafanu u kojoj si se jednom otrovao od ustajale hrane? Pa da li ti zaista mislis da cu ja sad da se zaputim gradskim prevozom do staaare zgrade geozavoda samo da bih video sta mi je ekipica nemastovitih birokrata smuckala za one plate koje dobijaju preko cele godine? Jedna polovina Srbije kaci na zidove reprodukcije seobe srba, goblene sa cvecem i devojcicu koja place a druga polovina se upinje da sa zapada pokupi sva kul govna koja je moguce dovuci na manifestaciju koja nudi 2000 eura kao nagradu. Kaze,"umetnica isla kod kolacara da pravi kolace".U Srbiji.2012.Alo bre! Za koga prave te izlozbe, za par desetina hipstera? Sta je "kultura", Kime? Mislim, jebote.

Link to comment
Jesil' usao nekad ponovo u kafanu u kojoj si se jednom otrovao od ustajale hrane?Pa da li ti zaista mislis da cu ja sad da se zaputim gradskim prevozom do staaare zgrade geozavoda samo da bih video sta mi je ekipica nemastovitih birokrata smuckala za one plate koje dobijaju preko cele godine?Jedna polovina Srbije kaci na zidove reprodukcije seobe srba, goblene sa cvecem i devojcicu koja place a druga polovina se upinje da sa zapada pokupi sva kul govna koja je moguce dovuci na manifestaciju koja nudi 2000 eura kao nagradu. Kaze,"umetnica isla kod kolacara da pravi kolace".U Srbiji.2012.Alo bre! Za koga prave te izlozbe, za par desetina hipstera? Sta je "kultura", Kime? Mislim, jebote.
znaci nisi ni bio na izlozbi? drugim recima jos jednom pokazujes da si neinformisan i ne znas o cemu pricas? opet: kako te nije blam?mislim stvarno. cak je i dejan djoric otisao na izlozbu.
Link to comment

Aha.Ides li ti na partijska okupljanja?Prvo treba da odem pa tek onda da zakljucim kako je ekipica ponovo napravila hepening za uski krug posebnih prijatelja. Vec sam ti pomenuo paralelu sa losom kafanom. I u Smokvicu sam svratio jednom. Jos mi samo fali ponovo da odem, pa ponovo i ponovo - ihaj, za par godina postao bih deo te mumificirane scene i uzivao u kolacarskim vragolijama. Neka hvala.Zasto mene treba da bude briga sto "niko ne moze da kontrolise Natasu Budalovic" i zbog cega bih ja, kao poreski obveznik koji placa te hepeninge morao da budem informisan o tome? Dalje, kako to da je nagradjen rad koji se bavi politikom odnosno svoju tezinu crpi iz informativne dokumentaristike?Umetnost, a?Pazi ovo (bajato jbg, od pre dve godine ali ilustruje kafansku atmosferu):

UMETNOST JE I ZA OBIČNE LJUDEKad smo otišle tamo, majstori su privodili posao kraju i krečili sobe u crno.- Izložba neće biti mlaka. Prvi put u istoriji Oktobarca predstavljamo uglavnom video-radove. To je s jedne strane pristupačno, jer su ljudi navikli na pokretne slike, ali je izazov za publiku jer treba pet sati da se vidi cela izložba. Zamisli ljude kako tumaraju na 3.000 kvadrata po mraku – objašnjava Mija dok se probijamo kroz monumentalan prostor pun šuta, eksera, golubijeg perja...- Puno smo energije uložili u prateće programe jer želimo da razobličimo predrasudu da umetnost nije za obične ljude. OK, čovek obrazovan u toj sferi videće više referenci, ali to ne znači da neobrazovan neće doživeti ništa. Mislim da je super da neki klinac dođe i kaže da mu je sve to bezveze... I to je relevantno. Ne volim tu aroganciju struke i kustosa – kao, umetnost je samo za elitu...Predstaviće se 15 stranih i tri domaća umetnika. Svi su velika imena. Stiv Mekvin, koji je dobio Zlatnog lava u Berlinu, politički je i društveno angažovan, a takvi će biti svi radovi. Ana Adamović seća se detinjstva u radu koji govori o staroj ženi koja peva uspavanku. Kod Zorana Naskovskog guslar peva o ubistvu Kenedija i povezuje ga s Đinđićevim ubistvom.Divim joj se što pokrenula sređivanje prostora koji će posle Salona ostati Beogradu.- Pa nisam samo ja za to zaslužna. Hteli smo da uradimo makar nešto da se zdanje zaštiti od propadanja i nadamo se da će ovo otvoriti priču i da kuća neće zvrjati pusta u gradu koji nema ozbiljan izlagački prostor, kaže dok silazimo spiralnim stepenicama i idemo ka izlazu.- Je l’ ima nešto novo – pitam je misleći na dotičnog tipa s početka teksta.- Ništa, ali tako je lakše. Ti?- I kod mene olakšanje, dugotrajno. Vidimo se na Salonu.
... ma idi begaj, politika umetnost je i za prost narod (one koji placaju porez btw). Avangardna misao indid. Edited by CowBoy
Link to comment
Aha.Ides li ti na partijska okupljanja?Prvo treba da odem pa tek onda da zakljucim kako je ekipica ponovo napravila hepening za uski krug posebnih prijatelja. Vec sam ti pomenuo paralelu sa losom kafanom. Jos mi samo fali ponovo da odem, pa ponovo i ponovo - ihaj, za par godina postao bih deo te mumificirane scene i uzivao u kolacarskim vragolijama. Neka hvala.Zasto mene treba da bude briga sto "niko ne moze da kontrolise Natasu Budalovic" i zbog cega bih ja, kao poreski obveznik koji placa te hepeninge morao da budem informisan o tome? Dalje, kako to da je nagradjen rad koji se bavi politikom odnosno svoju tezinu crpi iz informativne dokumentaristike?Umetnost, a?
znaci jos jednom: ti ne znas o cemu pricas. nisi bio, ne interesuje te i samo si tu da malo pljucnes bez da si dovukao supstancijalno dupe do izlozbe.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

doduse, kladim se da nisi bio ni na pusetovom oktobarcu (tom sa video radovima). tebi je sve to isto posto te zapravo ne interesuje nista.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
kauboje umes ti da fino argumentujes ali ovo ti je bas pad u varvarizam.
ne varvarizam vec u babizam. ne micic vec baba iz kelna. samo ne postena zemljodelka vec najgora gviribaba koja se klanja zutoj stampi i televizoru.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
znaci jos jednom: ti ne znas o cemu pricas. nisi bio, ne interesuje te i samo si tu da malo pljucnes bez da si dovukao supstancijalno dupe do izlozbe.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
E jebse Kime.Elaborirao sam u dva navrata zasto nisam isao, treci put necu. A sledece godine pravim digital gerila kampanju "ko ode na oktobarac neka jede govna" maike mi, samo da bih podvukao poentu.Inace, Salon svake godine dobro prodrma Srbiju, steta je ne otici.@Vasa: ne interesuje me kulturna scena odlepljena od srpske stvarnosti i to zaista nije nikakav varvarizam, naprotiv. Razumem ja da se ekipa sasvim dobro provodi u svom zaboravu sa predumisljajem, ali kultura je nesto drugo. Kultura mora da bude povezana sa drustvom, drustvo mora da je prepozna.Treba tu neke medjusobne iskrenosti, hemije, supstance.Ovo glumatanje elite i trosenje para na kolacare i "politicki angazovane radove" :isuse: (kao da je to nesto pozitivno jebote) je tako srpski i tako lokalno."Umetnost je i za obicne ljude" :isuse: Edited by CowBoy
Link to comment
15:01:12_rc_ansi%20kasitonni_4.jpegletece autobiografske veverice koje sviraju r'n'indie su imale nesto od wenzel storchovskog sarma. posle sam pronasao da je kasitoni mockovao hirsta sa kartonskom kreacijom njegove lobanje
apsolutno genijalan rad. totalni hajlaht salona za mene.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...