Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

Ja ne mislim ali ok, nije to tema

 

Moguće da grešim. U svakom slučaju, epizoda "Salon" i KCB preti da se izgubi iz žiže javnosti, svako talasanje je dobro. Koliko čujem, sprema se tekst Branka Dimitrijevića za Peščanik, to je sve nedovoljno.

 

Zanima me da li ćemo negde pročitati da je beogradska publika u prepunom Sava centru izviždala i oterala Borisa Budena sa scene, na otvaranju Slobodne zone, jer je "predugo pričao".

Link to comment

Mislim da je naglasak više pomenut kao bukmark, da se zna na koji se deo snimka, na kog se govornika misli. 

 

 

Jeste kurac.

 

To je pomenuto iz francuske fotelje samo zato da bi se znalo ko je poseban™ a ko, eto, nije.

 

Lep™ te jebo, ovo zaratio salon protiv salona, u bukvalnom smislu (rekoh vec ranije, sukob dva konzervativizma). Znam da je to do Srbije, ali tek sad je ideoloska potka oktobarca ogoljena do same sustine, nema dalje od toga.

 

Bice to ideoloska minifestacija, na ovaj ili onaj nacin, zavisno od toga da li vlast u Srbiji Beogradu (!) imaju samozvani mundijalisti ili staaari konzervativci.

Edited by Caligula
Link to comment

 

Zanima me da li ćemo negde pročitati da je beogradska publika u prepunom Sava centru izviždala i oterala Borisa Budena sa scene, na otvaranju Slobodne zone, jer je "predugo pričao".

Nisam zviždao naravno, ali fakat je da je predugo pričao, mnogo duže nego što se u takvim prilikama priča. To je više propust organizatora naravno, koji treba da znaju kakva je priča primerena u toj situaciji. Inače, spika mu je bila gotivna, samo je situacija pogrešna.

Link to comment

Pričao je o četvrt veka od pada B. zida i o tome kako treba shvatiti da je tranzicija završena i da treba tražiti bolji život odmah. Bila je standardna levičarska priča, što se moguće nekima nije svidelo, ali je trajanje mislim ipak više uticalo i to što je došlo dosta ljudi sigurno zbog Kejva, nekakve matore rnr ekipe, koju savršeno nije interesovala ta priča.

Link to comment

^Slazem se da je Buden govorio duze nego sto je ukusno i efektno ali je ponasanje publike bilo totalno sr*nje. Prvo sto je to otvaranje nekakvog nazovimo angazovanog u nedostatku bolje reci festivala a ne tek obicna projekcija filma (a na otvaranjima gotovo uvek bude neke gnjavaze). Mislim tim istim se kao zurilo da gledaju Kejva (covek pored mene je svojoj devojci uvredjeno ponavljao kako je dosao da gleda Nika a ne nekog matorca / l o l ) da bi onda svakih desetak minuta proveravali fejs ili pisali nesto na telefonu (sto je isti gospodin radio).

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Mislim da se razumemo, nemam ja ništa protiv Budena i kapiram da su mu rekli da kaže samo "Proglašavam festival otvorenim" da bi on to i uradio. Nego je problem u voluntarizmu u organizaciji i da nema nikoga kome bi palo na pamet da se takvim pitanjima bavi. Kao što Branka montažerka drži banku pre filmova, umesto da se to da nekome kome je to posao, ili bar ima štofa za tako nešto. Kao što je prevod filma bio odvratan, jer je opet neko iz organizacije dao posao svom ortaku da uzme i on neku kintu. Jebi ga, šta mogu kad zapažam takve stvari. :)

 

A publika može biti odvratna ili ne mora, ali takva je kakva je.

Link to comment

Post ti je pogresan po mnogo osnova. Slobodna zona nije neka korporativna pojava gde direktor festivala da crtice svojoj PR-ki da na osnovu toga da BB instrukcije za govor, ukljucujuci i broj karaktera. Po meni je bolje da na otvaranju bude BB nego Nik Kejv - to je tema za razgovor, a mislim da bi ovaj film rasprodao SC za jednu projekciju i da nije prikazan na otvaranju nego kasnije. Mislim, super je film ali mislim da je otvaranje prostor za neki amblematski film koji je vise SZ od NK. Evo sad sam presao u skracenice pa cu tu da se zaustavim. Ostali komentari su ti bljak, Branka, ortak prevodilac i slicno. SZ ipak nije banana festival.

Link to comment

Post ti je pogresan po mnogo osnova. Slobodna zona nije neka korporativna pojava gde direktor festivala da crtice svojoj PR-ki da na osnovu toga da BB instrukcije za govor, ukljucujuci i broj karaktera. Po meni je bolje da na otvaranju bude BB nego Nik Kejv - to je tema za razgovor, a mislim da bi ovaj film rasprodao SC za jednu projekciju i da nije prikazan na otvaranju nego kasnije. Mislim, super je film ali mislim da je otvaranje prostor za neki amblematski film koji je vise SZ od NK. Evo sad sam presao u skracenice pa cu tu da se zaustavim. Ostali komentari su ti bljak, Branka, ortak prevodilac i slicno. SZ ipak nije banana festival.

Gde sam ja rekao da je korporativna pojava i da postoje direktor i PR? Više je pitanje da li je organizacija festivala profesionalna "pojava". A to o crticama ćeš da me izviniš - itekako je uobičajeno da se dogovara sa bilo kim ko govori u takvim prilikama koliko će i šta da govori. I to je pitanje profesionalizma i odgovornosti kad imaš ispred sebe nekoliko hiljada ljudi. Kapiram ja da su oni razmišljali slično kao lukastrika - da iskoristimo priliku sad kad ima dosta sveta, da BB kaže neke važne stvari - što je ok namera, ali postoji razmišljanje koje ide dalje od toga i sasvim je moguće predvideti reakciju publike i napraviti sve tako suvislo tako da bude više koristi nego štete.

Slažem se da je BB više za SZ nego NK. Nije ni trebalo da stave taj film na otvaranje. To je jasno dakle i tebi i meni, kao ljudima koji ne učestvuju u organizaciji, zbog čega su se onda oni zajebali?

Ovo stvarno ne znam što su mi komentari bljak, čak su prilično uzdržani - prevod je najobičnije đubre, još malo pa na nivou onih koje skidaš na podnapisi.org i sličnim sajtovima, često je bio bukvalan, a par puta (ne mogu da garantujem) mi se učinilo da je radio google translate, ili ono bar, da je prevodilac izgubio nit o čemu se priča. I nisam ja jedini koji je to primetio. I uopšte, ako nisi bio na projekciji, ne razumem zašto mi protivurečiš oko prevoda, da si bio, morao bi da se složiš sa mnom. Naravno, to da su dali ortaku da uzme kintu je moje nagađanje, nemam pojma ko je prevodilac, ali iskustvo mi govori da kad nastupe takvi promašaji, da je to obično zbog toga.

A što se Branke tiče, da je samo ovo otvaranje u pitanju ne bih je ni pomenuo - međutim gledao sam dva filma prošle godine (nije bilo otvaranje) i pre oba je pričala par minuta, potpuno nepotrebno, neke opšte fraze, tipa "evo nas ovde još jednu godinu, i pored svega i dalje postojimo, itd" + neku krajnje opštu i proizvoljnu priču o filmu, u stilu "gledaćete sada jedan čudan film" ili nešto tako, pa zato da primećujem neke pravilnosti. Takva priča je nepotrebna, razdražuje gledaoca i to nije moj subjektivni utisak, jer mene Branka ne razdražuje, već pišem na osnovu toga što znam iz svoje profesije. To uopšte nisu komplikovane stvari, niti je to nešto što ne može da se izbegne.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...