Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

Под солирањем мислим на тзв. концепт бијенала. Што се тиче МД, и ја ту видим рукопис Весића, али онда се поставља питање како је то прошло мимо партијског шефа Младеновића (а прошло је, жалио се ВВ да у овој игри није имао страначка леђа).

 

Такође, причао је неким људима да је јоиш летос имао више него коректан разговор са МД, да јој је још тада најавио бијенале, да му је она рекла да се повлачи. Како год, све ово је озбиљан фаул Града на више нивоа.

Edited by Yoda
Link to comment
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

Prilicno znam slicne stvari iz prve ruke, sa druge strane. MD je pre neki dan u nekom javnom nastupu rekla da je VV neprijatelj koji se postuje, pod tim neprijatelj mislila je naravno na ideologiju posto je on desnicar a ona levicar.  I oni su korektno saradjivali uprkos ideoloskim razlikama, njemu je bilo jasno da ona ne zeli da ostane tu, sto mu je jasno rekla, on je to ispravno prihvatio i odlucio da mirno saceka kraj mandata jer je KCB ionako nevidjeno vruc krompir po mnogo stvari. Vec sam napisao pre par strana da je ovo bilo nepotrebno po milion osnova i mislim da je VV zakazao utoliko sto nije pacifikovao kabinet iz koga je stiglo naredjenje, a mislim da se to uz malo diplomatije moglo, mada tvoje objasnjenje da nije imao stranacka ledja objasnjava dosta toga. VD nije imala nameru da se ponovo kandiduje, da je to uradila verovatno bi i prosla na konkursu koji je oboren zato sto nijedan kandidat nije imao iskustvo finansijskog odlucivanja i potpisa u kulturi. Trebalo je da sacekaju drugi konkurs koji je ionako vec u pripremi a iz njega je izbacena ova stavka. Prosto, ulicarsko siledzijstvo i prilicno se slazem oko procene ciji bi ovo pre mogao da bude rukopis oko rukovodeceg dvojca.

 

sto se VV soliranja oko OS tice, siguran sam da je dobio naredbu da smanji budzet. on je ipak racionalan covek koji je ako nista drugo naucio sta koliko kosta i jasno mu je da ne moze za dve trecine para da se napravi ono sto ce se traziti od njega kao korak napred. mislim da je odatle dosla odluka o bijenalu, a isto tako moze biti opet da je to stiglo iz kabineta, u fazonu, kad nema za trudnice nema ni za umetnost, pa neka se vidi da svi stezu kais. to je taj budalasti PR.

 

Inace neki ljudi tvrde da je vd dir KCB Ivona Jevtic zena brata Sinise Malog, toliko daleko ipak moj mozak ne ide da bih to poverovao.

Edited by gazza1
Link to comment

Prilicno znam slicne stvari iz prve ruke, sa druge strane. MD je pre neki dan u nekom javnom nastupu rekla da je VV neprijatelj koji se postuje, pod tim neprijatelj mislila je naravno na ideologiju posto je on desnicar a ona levicar.  I oni su korektno saradjivali uprkos ideoloskim razlikama, njemu je bilo jasno da ona ne zeli da ostane tu, sto mu je jasno rekla, on je to ispravno prihvatio i odlucio da mirno saceka kraj mandata jer je KCB ionako nevidjeno vruc krompir po mnogo stvari. Vec sam napisao pre par strana da je ovo bilo nepotrebno po milion osnova i mislim da je VV zakazao utoliko sto nije pacifikovao kabinet iz koga je stiglo naredjenje, a mislim da se to uz malo diplomatije moglo, mada tvoje objasnjenje da nije imao stranacka ledja objasnjava dosta toga. VD nije imala nameru da se ponovo kandiduje, da je to uradila verovatno bi i prosla na konkursu koji je oboren zato sto nijedan kandidat nije imao iskustvo finansijskog odlucivanja i potpisa u kulturi. Trebalo je da sacekaju drugi konkurs koji je ionako vec u pripremi a iz njega je izbacena ova stavka. Prosto, ulicarsko siledzijstvo i prilicno se slazem oko procene ciji bi ovo pre mogao da bude rukopis oko rukovodeceg dvojca.

 

sto se VV soliranja oko OS tice, siguran sam da je dobio naredbu da smanji budzet. on je ipak racionalan covek koji je ako nista drugo naucio sta koliko kosta i jasno mu je da ne moze za dve trecine para da se napravi ono sto ce se traziti od njega kao korak napred. mislim da je odatle dosla odluka o bijenalu, a isto tako moze biti opet da je to stiglo iz kabineta, u fazonu, kad nema za trudnice nema ni za umetnost, pa neka se vidi da svi stezu kais. to je taj budalasti PR.

 

Inace neki ljudi tvrde da je vd dir KCB Ivona Jevtic zena brata Sinise Malog, toliko daleko ipak moj mozak ne ide da bih to poverovao.

 

Šta znam, meni je malo zasmetalo to mahanje crvenim i plavim maramicama oko OS. Koliko god i vrhunska umetnost sadržavala™ ideološke komponente, ona mora da bude suštinski univerzalistička i mimo tih klasičnih podela.

 

VV je apsolutno zakazao, nije to baš lik-krpa koji će bespogovorno da izvršava direktive. S druge strane, objektivno mu je uvaljena koska sa smanjenim predlogom budzeta za sledecu godinu i verovatno je svima hteo malo ili malo vise da skrati, a bez ozbiljnijeg preispitivanja prioriteta. S druge strane, i umjetnici su nezgodna sorta, ocas posla ti suknu u oci, peglali su oni svakoga u poslednjih 15 godina. Dok je bilo love smirivala ih je jedino mama Gorica  drzanjem posirokog kruzoka namirenih, duznih i zahvalnih.

 

Morao je VV to daleko vestije i pametnije, da je rekao - nema dovoljno love, ali hocemo da ostane OS svake godine, ajde da zajedno potrazimo lovu sa strane, ajde da sednemo i napravimo neku SWAT analizu, nesto tako...Ovo je bilo lose.

 

Ivonica je 100% SNS kadar i uopste me ne bi cudilo da je zena burazera na mejora (burazer koji je prebijen sa mladjim Vucicem...?).

Link to comment

Vlada Nikolić, umetnik koji je pre par dana u znak protesta zbog ovih događaja povukao svoju izložbu iz KCB:

 

"U petak ce se u ULUS-u odrzati debata o Oktobarskom salonu i stanju u kulturi, evo nekih od ucesnika okruglog stola: Gensek Владан Вукосављевић, Никола Кусовац, Ђорђе Кадијевић, Мома Антоновић...

Salon i KCB su osvojeni siledzijski, a dogadjaj u petak ce biti zavrsnica, ciji je cilj da se pridobije javno mnjenje i ispegla citava akcija. Gotovo aklamativno ce vaskoliko clanstvo udruzenja podrzati odluke Grada, a bardovi srbskog slikarstva i 'kritike' ce prigodnim recima objasniti sta je zapravo Oktobarski salon nekad bio, svu njegovu velicanstvenost koja je nestala poslednjih 10 godina, od kada je u rukama zlih konceptualista i mondijalista, a zatim objasniti kako ce ponovo biti velicanstven, kao bijenale. Mediji ce preneti sliku kako tout Belgrad na celu sa velikanima slikarstva, klice odlukama i namerama Sekretarijata.
Najlepse u svemu je sto to uopste nece biti predstava. 90% umetnika ove sredine vidi mondijalisticku zaveru u savremenoj umetnosti i generalno svemu sto se desilo u umetnosti posle 1885. godine. Naravno, ne treba zanemariti ni materijalne motive, sta vise oni su sigurno sustina svega ovoga, dojadilo starim vukovima da gledaju sa strane kako glavni kolac iz budzeta vec deset godina hlapaju drugi."

 

 

Gledajući spisak učesnika, mogu samo da dodam - pacovi su izašli iz rupe:

 

У петак, 7. новембра 2014. у 17 часова, у Уметничком павиљону “Цвијета Зузорић” Мали Калемегдан број 1, Удружење ликовних уметника Србије организује 

округли сто на тему:  

“ ОKТОБАРАЦ ЗА И ПРОТИВ “  

Културна политика града и државе према посленицима у културу, Октобарски салон и сл.  

Удружење ликовних уметника Србије Вас позива на дебату о стању у култури и Октобарском салону. Молим Вас да медијски подржите и пропратите одржавање овог округлог стола.  

Учесници округлог стола:

Владан Вукосављевић, градски секретар за културу
представници Културног цента Београда
Никола Кусовац, историчар уметности и музејски саветник
Ђорђе Кадијевић, историчар уметности и ликовни критичар
Зоран Чалија, председник УЛУС-а
Биљана Степанов, председница СУЛУВ-а
Наталија Церовић, кустос УЛУС-а
Мома Антоновић, академски сликар 
Велизар Крстић, академски сликар
Петар Мошић, докторант на Факултету ликовних уметности

Медијатор Јасмина Његован

За УЛУС
Зоран Чалија, председник УО УЛУСа

Link to comment

Ovaj Čalija je onaj retard što je pre par godina upao sa grupom huligana na albansku izložbu u galeriji Kontekst i prekinuo je. Isto organizovao alternativni Oktobarac na Ušću. U normalnoj zemlji čoveku bi bila izrečena mera zabrane prilaza bliže od 500m bilo kakvoj kulturnoj ustanovi a on je predsednik ULUS.

Link to comment

e jbga, dok si ti jeo girice po ostrvima ja sam ostavio ovde carsaf o njemu. clan krunskog kabineta (ne pitaj me sta je to, ne znam), DSS, agent za nekretnine, vlasnik PR agencije. pravnik.

Link to comment

e jbga, dok si ti jeo girice po ostrvima ja sam ostavio ovde carsaf o njemu. clan krunskog kabineta (ne pitaj me sta je to, ne znam), DSS, agent za nekretnine, vlasnik PR agencije. pravnik.

izvinjavam se :blush: odoh da citam.

 

agent za nekretnine? caramba!

Link to comment

po informacijama koje cure iz KCB, treci dan nove direktorke na poslu protice u nastavku zavodjenje unutrasnjeg terora prema zaposlenima. prvog dana je pocelo pojedinacnima razgovorima sa zaposlenima koji su ukljucivali zastrasivanje i pretnje krivicnim prijavama pre svega devojci koja bila (navodno je danas smenjena) PR KCB od koje je trazeno da se skinu sa sajta KCB retroaktivno saopstenja u kojima se kritikuju odluke grada vezano za OS i KCB. zaposleni su morali pre pocetka tih sastanaka da iskljuce mobilne telefone da se razgovori ne bi slucajno snimali. iz KCB se iznosi pravna dokumentacija vezana za poslovanje firme i OS tako da se iz toga, kao i iz informacije da je najavljena finansijska policija, moze zakljuciti da se trazi dokazni materijal za dalje reperkusije prema odgovornima u bivsem periodu kao i verovatne krivicne prijave. pominje se i aligrudic iz DSS kao ko je dobio partijsko zaduzenje da se firma dovede u red. danas je navodno smenjena ana djokic, PR KCB.

 

danas sam svratio tamo, zatekao sam dve zene kako placu u WC-u a atmosfera je kao da su svi saznali da su dobili rak. sto na neki nacin i jesu. jedna zena mi je rekla da je za ova dva dana naucila kako je izgledalo 1945 odnosno 1948.

 

luka, dolazimo.

Edited by gazza1
Link to comment

Svega toga ne bi bilo da je mekomudi ostao da pozira na mestu preCednika Srbije.

 

Ali dobro, ovo je dno, sada mozemo samo na bolje.

 

Oh, wait

Edited by Caligula
Link to comment

ovakvih kadriranja na mestu rukovodioca kult.institucija bilo za vreme mekomudog listom, CV i nacin dolaska nove direktorice kcb-a je bas slikovit primer kako je to najcesce izgledalo za vreme 'oslobodioca' od 2000 onward. ovo sto kaze gazza, tj devojke iz kcb, o 1945, takav je utisak bio kad su se suocili sa partijasima demokratama, za vecinu kulturnih institucija van bgd

 

ovde se digla veca buka (sto je logicno), ali bas zato sto mekomudi i ostali nisu sustinski promenili sistem doslo je do ovoga

 

il sam opet ja kriva sto ne preistajem na 'cuti nije lose, mozda ti umesto nestrucnog ds direktora lelemuda koji kraducka i uplacuje tikete iz ofisa dodje jjos gori, glasaj za zute'

ne kajem se ni trunku sto sam bila beli listic, nisam ja kriva, sad kad je tako nek najveci teret snose oni koji su doveli do ovoga a ne vidim da nesto tu ima da se nadam(o)

Link to comment

ovakvih kadriranja na mestu rukovodioca kult.institucija bilo za vreme mekomudog listom, CV i nacin dolaska nove direktorice kcb-a je bas slikovit primer kako je to najcesce izgledalo za vreme 'oslobodioca' od 2000 onward. ovo sto kaze gazza, tj devojke iz kcb, o 1945, takav je utisak bio kad su se suocili sa partijasima demokratama, za vecinu kulturnih institucija van bgd

 

 

Hm.  Ne znam za to, ne secam se da se u mom kraju neko uguravao u kulturu. Bilo je doduse primera da se neke institucije formiraju od nule, ali ono od muzeja, arheoloskih ustanova etc. nije bilo smenjivanjani nekog "revansizma"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...