Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

ne budalite nego pred televizore, krece dodela tarnerove nagrade.tim eksperata na channel4 upravo je proveo 10tak minuta u zucnoj diskusiji o tome moze li umetnost lisena mirisa terpentina i farbe da ima sokova i fundamenata.

Link to comment
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

udjuove
Jel znas mozda poreklo kratice U Dju ? Meni je U Dju bilo super kad sam prvi put procitao relativno skoro, jer me podsecalo na burmanska prezimena U Nu, U Tant, U Ba Sve, itd. No ne znam da li je to bilo intended.Nego jes aploadovo pedef ?
Link to comment
  • 9 months later...
"zastitnik gradjana" sasa jankovic je sarlatan. svoju odluku o zabrani salona je objavio na twitteru onda kada se pojavilo prvo press saopstenje organizatora koje je sadrzalo i geozavod kao lokaciju i to u bombasticnom stilu tipa "ha, pisem krivicne prijave protiv organizatora". sve to nakon sto je proletos igrao dzepni fliper 60 dana koliko je trajala mikserova izlozba na istom mestu protiv koje niko, ni "zastitnik gradjana", ni protivpozarci grada beograda, nije rekao ni rec.sem iracionalnog qrcenja, sumnjam da je u pitanju prepucavanje izmedju pravnih vlasti i ombudsmana kojima je taj prostor dodeljen da u njemu rade, sa cime se oni nikada nisu slozili i dan danas rade na drugom mestu.
Link to comment

pamtim paklu pljuga sa fotkom duleta vujosevica i onim citulja upozorenjem na kome pise: pusite ga delije bice vam veselije + skamenjene aparate za gasenje pozara. jamesdin je divno kreativan i mastovit. onda 6 topola - bombona, pa - ne znam sta je ali sigurno nije to sto mislis da jeste je prst u bulju rad i milosa tomica sa rodjacima koji je milos tomic sa rodjacima.zanima me da li ima entuzijasta koji odgledaju svaki video rad na ovakvim izlozbama gde ih bude 10-20?

Link to comment

naravno. evo ja odgledam svaki video rad, ako me ekstremno ne iritira u startu i/ili uvidim u da je pointless u jednom trenutku. zbog toga cesto i idem iz dva navrata. meni onaj OS 2010 bio jedan od ponajboljih verovatno zato sto mi je lakse da se snalazim sa video radovima. a i ne samo zbog preferencija, video rad je prosto najuniverzalniji, najdemokratskiji i time negde najpauperskiji nacin izrazavanja (ne pauperski vrednosno, vec u smislu $$$). a kod instalacija, velikih konstrukcija, izradjenih ili apropriranih objekata i sl uvek se nerviram mislima na temu 'kolko je novaca otislo za ovo ____', 'pa da li je sve to vreme/materijal/rad ulozen u to stvarno neophodno da bi se postiglo sto je umetnik hteo' ili 'sta je ovde rad/ ovo je previse simplisticno' ili 'ovo je puki objekat' (drugim recima uvek mi smrdi ili na pravdanje novca ili gimmick ili.nesto) a kod videa to sve (uglavnom) ne postoji i samim tim kad se latis najpostenijeg medija prepoznavanje ideje - ili pak njenog odsustva - iza tvog rada ce biti znatno lakse.nego, talk about sticking by one's guns, medju ucesnicima ovogodisnjeg salona i Sreten Ugricic, prognani upravnik narodne biblioteke ! sasvim solidan punk gesture organizatora OS.uzgred, ovo je prvi oktobarski salon da znam ko je selektor ! u stvari makar jednog od dva. ovog miku hamuamulu ne znam (jel to onaj sto ga pokojni delca opevo ?)http://www.youtube.com/watch?v=ZJn4-Py-Xz0

Link to comment
nego, talk about sticking by one's guns, medju ucesnicima ovogodisnjeg salona i Sreten Ugricic, prognani upravnik narodne biblioteke ! sasvim solidan punk gesture organizatora OS.
stvarno? onda mi je jasno zasto je tadic veceras posetio oktobarac. verovatno se nadao da ce neko da pokusa atentat na njega...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...