Jump to content
IGNORED

Al Jazeera Balkans


Töölönlahti

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    16

  • Frank Pembleton

    11

  • stoka

    9

  • Töölönlahti

    7

ma znam. samo 6 sati dnevno domaće produkcije sad.gif
To je samo sad, u početku. Sami su postavli kao cilj 24-časovni program na srpsko-hrvatsko-bošnjačko-crnogorskom, tako da nemojte da brinete, biće to sve u redu ... Edited by stoka
Link to comment

Meni je samo problematicno sto sve TV su u pocetku najjace, krene se siroko.Tek kad stignu prvi racuni krene kresanje programa.Mada ovo je ionako nije zasnovano na troskovniku tako da ce tu da se tovare pare dok neko kaze- da se ne tovare pare....

Link to comment
Meni je samo problematicno sto sve TV su u pocetku najjace, krene se siroko.Tek kad stignu prvi racuni krene kresanje programa.Mada ovo je ionako nije zasnovano na troskovniku tako da ce tu da se tovare pare dok neko kaze- da se ne tovare pare....
Bez brige. Arapi imaju para ... Izvesnije je da će vremenom doći do promene koncepta programa, da će da ubace neke relaksiranije sadržaje, neke tok-šou emisije tipa "Veče sa vehabitom Suljom" i sl ...
Link to comment

Izgleda da AJ baš računa na medijski prostor Srbije. Teme iz Srbije ne manjkaju i meni deluje da zauzimaju značajno veće učešće kad su regionalna dešavanja u pitanju, a sad videh i najavu dokumentarca "Druga strana Srbije". U svakom slučaju, ozbiljno osveženje kad je pristup informacijama u pitanju.Aha, dakle ovo je u pitanju

Edited by Spirit
Link to comment
izuzetno su objektivni
hm.. a 'ocu l' ja dobiti etiketu ako izrazim sumnju u objektivnost (dodvoravanje u startu ne racunam) jedne kuce kao sto je AJ? gledam ih ja vec neko vreme ovde.. sta znam, profi su, to stoji. nego, da l' zato sto znam sta zivim a sta gledam, bez obzira na profi sminku, produkciju i "osvezenje" u smislu uredjivacke politike i programske sheme (u odnosu na region), ipak, vec godinama nikako da me uvere u "objektivnost". elem:
For some, there is no doubt that the network is subject to the political dictates of the Qatari government, which has become a significant player in many of the Middle East’s disputes despite the country’s small size. Government control over the channel's reporting appeared to U.S. diplomats to be so direct that the channel's output is said to have become a subject of bilateral discussions between Washington and Doha. An American diplomatic dispatch from July 2009 noted that Al Jazeera could be used as a bargaining tool to repair Qatar’s relationships with other countries, and called the station “one of Qatar's most valuable political and diplomatic tools”.
Al Jazeera may be seen an arm of Qatari foreign policy, a sort of electronic Da’wah (missionary activity). In effect, these governments use their control of the media to create a monopoly on reporting, making the reportage itself a tool in regional rivalries.
izvorda tvrdim da je agenda na globalnom planu ocigledna ne zelim, ali da ovde (skoro) nikad ne talasaju to znam.
As a government-subsidized channel, Al-Jazeera refrains from criticizing the Qatari authorities, providing only sparse and uncritical local news. Programming on local radio stations, on the other hand, is more accommodating to voices critical of government services and operations. The concentration of media ownership within the ruling family as well as the high financial costs and citizenship requirements to obtain media ownership licenses continue to hinder the expansion and freedom of the press.
While Qatar permits its flagship satellite television channel Al-Jazeera to air critical coverage of foreign countries and leaders, journalists are forbidden from criticizing the Qatari government, the ruling family, or Islam, and are subject to prosecution for such violations.
izvorda me ne shvatite pogresno, jasno je meni, ko o cemu, kurva o postenju (AFPC). no samo htedoh (a propo opsteg odusevljenja :) ) da se zakasljem malo ;) nista drugo. P.S. a tek ako bih podsetio na nedavnu posetu Makedoniji :s_a: i Albaniji, ko zna kako bi mogli da me shvate :D Edited by urkozamanje
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...