Jump to content
IGNORED

One-off topic

MayDay

92 members have voted

1. 1. Ako ste bacili novcic 9 puta i svaki put se okrenulo na pismo, sta je verovatnije da padne pri desetom bacanju?

2. 2. Sta je verovatnije da padne na ruletu u deset vrtenja?

• Deset puta za redom crveno
    • Crveno-Crno-Crveno-Crno-Crveno-Crno-Crveno-Crno-Crveno-Crno
    • Podjednako su verovatni
  3. 3. Orka je?

Recommended Posts

Ne moze sve da mi stane u pitanje, ali da se zna da je novcic pravilan i da su sanse da padnu pismo ili glava fifti-fifti.Samo malo da danas odglasamo pa kad Milogled vidi da se topik ugasi. :D

• Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• hooyadahoo

9

• Al-Khwarizmi

15

• MayDay

20

• bergasa19

10

Meni je glupo što mayday kad god nauči nešto novo iz matematike, dođe ovde i pokušava da izigrava bistricu...realno, svaki put znam šta su danas učili iz matiša...

I onda joj kažu da je neki kolega iz Abhazije napravio već rad na tu temu pre 10 godina, ali da neće da stupi sa njom u kontakt pre jeseni 2013, jer nema vremena.

Meni je glupo što mayday kad god nauči nešto novo iz matematike, dođe ovde i pokušava da izigrava bistricu...
ovaajj, ne. ovo je srednja skola, ako se ne varam.a bistricu nema sta da izigravam kad to jesam otkako sam se rodila.

Svaki iskusni kladioničar zna da posle 9 istih ishoda "mora" da dođe onaj drugi. I svaki zna da će taj drugi i doći, ako se ne bude kladio na njega, a da će se ponoviti prvi - ako se bude kladio.

I onda joj kažu da je neki kolega iz Abhazije napravio već rad na tu temu pre 10 godina, ali da neće da stupi sa njom u kontakt pre jeseni 2013, jer nema vremena.
Hajde, hajde, ovo je poelementarno i upravo odatle i svrha topika. Nemoj da se tako olako nastavljas na Teacherove nesretne pokusaje omalovazavanja.Elem, pre mesec i kusur, imali smo ozbiljan problem da ubedimo Milogleda Blafa, koji je, btw, zaista uspesan kockar u Blokovima, da novcic ne moze da pamti prethodne realizacije i da se verovatnoca da u sledecem bacanju padne glava ne menja u zavisnosti od prethodne istorije.Takodje, slavodobitno je podelio svoju rulet strategiju (druga ponudjena u pollu) i kad sam ja rekla da isto tako moze da igra i samo crveno i da ako ima beskonacno mnogo kesa da ce pobediti kockarnicu sto posto, on mi je onako namignuo i rekao: ma da, ali to je ipak malo teze da se desi...Moj Milogled, moja jabuka!Da se primeti i da sam istom prilikom i ja tvrdila da je Orka delfin, a ne kit. :blush: Edited by MayDay
Takodje, slavodobitno je podelio svoju rulet strategiju (druga ponudjena u pollu) i kad sam ja rekla da isto tako moze da igra i samo crveno i da ako ima beskonacno mnogo kesa da ce pobediti kockarnicu sto posto, on mi je onako namignuo i rekao: ma da, ali to je ipak malo teze da se desi...
možeš li malo ovo da pojasniš ? na ruletu pored crnih i crvenih imaš i nulu, tj. zelenu, pa mi izgleda da bi ipak bio na gubitku (čak i da je rulet pošteno bacao).
možeš li malo ovo da pojasniš ? na ruletu pored crnih i crvenih imaš i nulu, tj. zelenu, pa mi izgleda da bi ipak bio na gubitku (čak i da je rulet pošteno bacao).
nebitno je, ta nula samo kvari verovatnocu da padne crveno (ili crno) u jednom pokusaju malo na dole u odnosu na 0.5. ali ako igras samo crveno svaki put, ili samo crno svaki put i povecavas ulog (za malo vise nego duplo u ovom slucaju) dok ne dobijes, pobedio si kockarnicu.ali treba da imas kesa da to ispratis kad su u pitanju manje verovatnoce jer se duze ceka do prvog dobitka.
Hajde, hajde, ovo je poelementarno i upravo odatle i svrha topika. Nemoj da se tako olako nastavljas na Teacherove nesretne pokusaje omalovazavanja....
Sačuvaj bože, ako je neko ovde omalovažavan, onda je to siroti Milogled. Ako svuda oko tebe može jedna crkva da ima toliko sledbenika i visoko mesto u društvu (bez da postavljaš poolloove o njima), onda i Milogled može bez ponižavanja da veruje da novčić pamti, molim lepo.
  • Create New...