Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

15 hours ago, stray cat said:

Naiđoh u postovima na ime (i prezime) Rajana Džonsona, zvanog SW franshize killer, čoveka koji je singlehandedly nokautirao SW i doveo do toga da posle njegovog jedinstvenog, originalnog, nikad viđenog pristupa SWu, Dizni izgubi pare na Han Solou, zadnji deo ST pusti u bioskope nakon što je od strane test publike "izglasan" najmanje glup kraj (ko zna kakvi su ostali bili), digne ruke od bilo kakvog još nekog SW filma i kompletno se prebaci na TV produkciju u kojoj se, bar za sad, tvrdoglavo drže OTa i PTa, kao i crtanih serija iz tog razdoblja.

---

Mada kod Kenobija opet nisu izdržali da se ne ppšju po glavnom liku i karakterno ga srozaju do nivoa Luk Skajvokera, onakvog kako ga već spomenuti Rajan Džonson vidi.

 

jes, poslednji džedaj zaradio 1.4 milijarde i ima 91% na rotten tomatoes ali je rajanara kriv što su posle njega snimali krš filmove

 

i poslednji matrix je isto bio razočarenje, prokleti rajan dżonson:fantom:

Link to comment
8 hours ago, Pokojni Ruxin said:

 

jes, poslednji džedaj zaradio 1.4 milijarde i ima 91% na rotten tomatoes ali je rajanara kriv što su posle njega snimali krš filmove

 

i poslednji matrix je isto bio razočarenje, prokleti rajan dżonson:fantom:

 

Ja sam pogledao Poslednjeg džedaja u bioskopu i rešio da više ne dajem pare da bih gledao SW filomove, pretpostavljam da nisam jedini.

Link to comment

dozvoli, mislim da je solou i rajzu više odmoglo to što su solo i rajz nego gospodin džonson

 

obično bih kao rešenje star wars problema predložio da unajme kvalitetne reditelje i puste ih dobar film pa će se publika brzo vratiti, ali pošto je u pitanju sw nisam pametan...možda da unajme editore wookieepedije i da neko u filmu bude skriveni darth plagueis

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Poslednji dzedaj bi zaradio te pare sve i da ga je rezirao Radomir Belacevic, to je film u kom se vraca Luk Skajvoker, ljudi su 40 godina cekali da to vide.

Vala star Wars Radomira Belaćevića bi bio što god.

 

Do tada nam ostaje Taika

  • +1 1
Link to comment
On 23.6.2022. at 17:52, Vapad said:

Brate, snimi old republic ili new jedi odrder ili tako nešto i spomeni ove likove kao tipa iz bajke, iz istorije, i onda radi šta hoćeš.

 

On 23.6.2022. at 18:59, Pokojni Ruxin said:

a slažem inače se da je diznijeva najveća greška što se nisu fokusirali na nove zaplete i likove.

 

Vi kao da niste pratili kvantitativni sunovrat originalnog sadržaja poslednjih decenija?

 

Da bi snimio film, potrebne su ti pare.

 

Da bi se dobile pare, mora se ubediti studio da će im investicija biti isplativa.

 

Da bi se ubedio studio, standardni metod je reći "ovo već ima built-in audience" (bazirano na source materijalu ekstremno popularnom)

 

Pošto to svi uveliko rade, sad se zeleno svetlo najlakše dobija ako kažeš da ćeš ne samo biti inspirisan starijim, uspešnim delom, nego da ćeš ga preslikati od A do Š.

 

Taj model deluje - ljudi masovno strimuju i dolaze u bioskope da bi gledali derivativna sranja. Zato se dalje proizvode samo još derivativnija sranja. Bezbedno i isplativo.

 

Ako hoćete nove zaplete, nove likove, nove ideje... prvo prestanite da gledate plaćate za derivativna sranja. 

 

Ja sam ovo derivativno sranje odgledao dok sam bio bolestan i bilo mi je zabavno, so bad it was good. Leia koja trči dva na sat, ne može niko da je stigne :D Retardirani Obi-Wan i Bail Organa u bukvalno svakoj sceni :D tragikomične scene borbe u polumraku :D apsurdni girlbossing na sve strane :D let's let her escape but put a homing device on her ship :Di naravno, brutalno ignorisanje dramaskog momenta između DV i OWK iz originala.

 

Ja bih napisao bolji plot outline za pet minuta, ali ko mene pita.

  • +1 5
Link to comment

pazi sve to uglavnom stoji, ali ima i da kome je do svežine ne gleda diznijeve franšize nego francuske umetničke filmove

 

ja gledam oba, ali sa adekvatnim očekivanjima. tako da ne slažem da ništa sveže ne izlazi poslednjih decenija, ali stoji da se velike pare u poslednje vreme ulažu samo ako imaš built-in audience. srećom pa velike pare nisu neophodne da bi se snimio zanimljiv film.

Link to comment
2 hours ago, Pokojni Ruxin said:

pazi sve to uglavnom stoji, ali ima i da kome je do svežine ne gleda diznijeve franšize nego francuske umetničke filmove

 

ja gledam oba, ali sa adekvatnim očekivanjima. tako da ne slažem da ništa sveže ne izlazi poslednjih decenija, ali stoji da se velike pare u poslednje vreme ulažu samo ako imaš built-in audience. srećom pa velike pare nisu neophodne da bi se snimio zanimljiv film.

 

Tačno tačno, al de baš Titanijum :D

Ali ovo je SW topik...osim ako se ne sprema neki uradak sa Depardjeom kao pere sombre a da ne znamo??? :D

 

Mada to za pare, ova serija, obi van, recimo, na stranu CGI i glumci, deluje prilično jeftino.

Baš sam slušao kako su u zadnjih godinu dana izbacili jako mali broj epizoda generalno. Mada neko je pokazivao release plan i ono deluje dosta ambiciozno, neke stvari ni ne razumem.

 

Link to comment

alo, Mandalorian je bio svez i bio je pun pogodak

 

 

Dizni se bacio u utrku sa striming servisima, sebi su zacrtali da moraju kontinuirano da izbacuju po jednu epizodu nedeljno nove Marvel ili SW serije. Ovo sto im se sad desava je ono sto se Netflixu desava vec godinama, ne mozes na silu da isporucujes kvalitet u kratkim rokovima.

 

  • +1 3
Link to comment

odgledao sam samo par epizoda jer me ne zanimaju sw nisam serije, ali ništa preterano sveže nisam video. čini mi se da je mandžo i uspeo zato sto nije mnogo talasao i pokušavao da bude inovativan, već je ispričao klasičnu priču koja ne vređa wookipedijaše na jedan dovoljno kvalitetan način...pošto je radio favreu, a ne jj.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

pogledao kenobija - usrali meni omiljenog lika :(

 

Mislio sam da ne može gore od juriša konjice na oplati broda svemirom što hoda, al Kenobi je imao takav ili gori wtf momenat svakih 5 minuta

Tačno se vidi da prave serije po receptu: 1 dete, 2 ženska lika, 2droida, 11.4 minuta akcije po epizodi, 3 preokreta po epizodi , a radnja nek se uklapa u to

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...