Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

38 minutes ago, Sludge Factory said:

 

O boze! 

 

Znaci, ne gledam nista apsolutno od ovih serija, posle tzv. zavrsne trilogije Skajvoker sage resio sam da ne prilazim nicemu sto Dizni radi, bacim pogled na ovo sto vi ovde pisete i samo od toga mi se place. Koji debili su ovo uzeli da rade aaaaaaa :fur:

 

Sve u vezi sa samim Bobom je izmedju budalastine i blasfemije. Imali su prostora da naprave kvalitetnog anti-heroja (eno im Peacemaker kao primer), a dobili smo neki bullshit kako je njemu, pazi sad, stalo do Mos Eisley-a i Tatoina gde zive njegovi ljudi :lolol: za razliku od goofsa, meni su se dopali flashbackovi sa Tuskan raidersima, jer imaju vise smisla i fino prosiruju njihov vec postojeci lore od pre.

 

Od ostalog, Rankor je super, rotirajuca stanica i cgi Luke. Sve u svemu, 6/10.

  • +1 2
Link to comment

6 mi se cini previse darezljivo, ja bih ovome dao 4/10 maksimalno, i tu jedan punat su namakli samo zbog epizode sa Mandalorianom.

 

Nista u ovoj seriji oko Bobe ne radi kako valja. Ni razvoj njegovog lika, ni neka ideologija, zelja, motivi. On na kraju ostaje crime-lord koji je odbacio sve kriminalne aktivnosti zbog "svog" naroda, a koliko juce je pod Vejderom bio najbolji lovac u galaksiji. Sta je onda tacno bila poenta svega ovoga?

 

Revolveraski obracun izmedju njega i one zabe nema nikakvu tezinu, jer su to likovi koji se prvi put vide u zivotu. S druge strane, ono sto je trebalo da ima neku tezinu, ta osveta sindikatu za Tuskane, a i onim izdajicama sto su ga zaboli u ledja, to nije sproveo on nego kineskinja. 

 

Sad iz ove perspektive bih se slozio, epizode sa Tuskanima nisu bile toliko lose (samo meni dosadne), jer bar razvijaju lika koji posle prosto nestane.

Link to comment
Just now, goofs said:

Nista u ovoj seriji oko Bobe ne radi kako valja. Ni razvoj njegovog lika, ni neka ideologija, zelja, motivi. On na kraju ostaje crime-lord koji je odbacio sve kriminalne aktivnosti zbog "svog" naroda, a koliko juce je pod Vejderom bio najbolji lovac u galaksiji. Sta je onda tacno bila poenta svega ovoga?

 

Ovaj deo gde je on crime lord naslednik Jabe, sa misijom da zaustavi spice trade i bude zastitnik ljudi je toliki wtf da ne znam kako je izaslo iz screenwriter prostorija :lolol: tu su cak i krenuli da grade zanimljivu pricu sa Jabinim rodjacima, da bi ih doslovno u sledecoj epizodi liferovali kuci jer su se 1 Hatovi usrali od Pyke sindikata.

 

Jos nesto, gradili su onu Tvikelicu par epizoda da bi je raznela bomba bez ikakvog razloga. Da ne pricam o tome sto te pogodi blaster u nogu, pa za dve scene trcis normalno. Ili lakirani raznobojni hover-motori usred Tatoinske pustinjetine jer mladi™ su pank. :lolol:

 

Sto vise razmisljam, ne gledaj Sludge ako ti je unutrasnji mir mio. Ja jos nisam gledao ni epizode 8 i 9. Nema boga da sebi userem bas toliko SW.

  • +1 1
Link to comment
On 11.2.2022. at 17:30, goofs said:

Revolveraski obracun izmedju njega i one zabe nema nikakvu tezinu, jer su to likovi koji se prvi put vide u zivotu. S druge strane, ono sto je trebalo da ima neku tezinu, ta osveta sindikatu za Tuskane, a i onim izdajicama sto su ga zaboli u ledja, to nije sproveo on nego kineskinja.

 

Zaba? Cad Bane? Bane je bio Bobin ucitelj. To se pojavljuje po raznim sporednim delovima kanona. Imas ovde celu pozadinu: https://screenrant.com/star-wars-cad-bane-boba-fett-backstory-timeline/

 

Veceras odgledali. Bukvalno Mandalorian intermezzo. Svaki kadar sa Ahsokom je zlato. Jedan od najboljih i najzanimljivijih likova u celoj fransizi. BF je ubedljivo naslabiji u celoj prici. I oni hipster pilicari. Ali ostalo je ok da ubije vreme dok cekamo Obija, Ahsoku i Mandu3.

 

Link to comment

@chandra Da, Cad Bane. Vidis, ja ne znam nista o sirem kanonu, i nisam stekao ni trunku utiska da postoji pozadina u odnosu ta dva lika. Meni je delovalo da se ovaj penali na Cada jer je on upucao Rejlena Givensa, kojeg opet Boba nije video u zivotu. Da su bar namestili da je on pobio ono pleme Tuskana, pa da kroz to njihov susret ima neku tezinu. Ili (nedobog) da su zapravo posvetili seriju Bobi Fetu, pa da istraze jos njegove proslosti.

 

Inace, pomenuh i gore, Cad Bane mi je najbolji novi lik u celoj seriji, i pojavom i dikcijom, pa i ponasanjem, da je bilo pameti pa da ga uguraju u svaku epizodu.

Link to comment
19 minutes ago, goofs said:

@chandra Da, Cad Bane. Vidis, ja ne znam nista o sirem kanonu, i nisam stekao ni trunku utiska da postoji pozadina u odnosu ta dva lika. Meni je delovalo da se ovaj penali na Cada jer je on upucao Rejlena Givensa, kojeg opet Boba nije video u zivotu. Da su bar namestili da je on pobio ono pleme Tuskana, pa da kroz to njihov susret ima neku tezinu. Ili (nedobog) da su zapravo posvetili seriju Bobi Fetu, pa da istraze jos njegove proslosti.

 

Inace, pomenuh i gore, Cad Bane mi je najbolji novi lik u celoj seriji, i pojavom i dikcijom, pa i ponasanjem, da je bilo pameti pa da ga uguraju u svaku epizodu.

 

Banea ima bas dosta u raznim SW serijalima (clone wars, bad batch, rebelsi). Ovo je bukvalno oprostaj od lika. Zapravo sam cuo slicno od dosta ljudi koji su odgledali Mandu i BF kao deo osnovne fransize, a prica i odnosi su zapravo itekako utkani u tu mrezu supporting serija. Eto, posebno za Ahsoku cija prica je jedna od najmocnijih u celom kanonu (ona je Anakinov padavan tokom duge transformacije sa svetle na tamnu stranu - njihov odnos je briljantan jer je ona upravo Anakinov antipod vise od bilo kog dzedaja. ).

Link to comment

Clone Wars i ovo ne treba stavljati u istu rečenicu :)

 

Rosario je sjajna, mada ovde u BF nema baš nikakvu ulogu i smisao. Stavili su je eto tako da dočeka Manda i prenese poruku Luku, da se ne zezamo to je mogao i R2D2 da uradi. Dakle, samo neki fan service od 3 scene. Što više razmišljam, cela sezona je bila kao neki promidžbeni spot pun skečeva gde ćemo videti opet razne likove iz SW univerzuma.

Link to comment
4 hours ago, Mos said:

Clone Wars i ovo ne treba stavljati u istu rečenicu :)

 

Rosario je sjajna, mada ovde u BF nema baš nikakvu ulogu i smisao. Stavili su je eto tako da dočeka Manda i prenese poruku Luku, da se ne zezamo to je mogao i R2D2 da uradi. Dakle, samo neki fan service od 3 scene. Što više razmišljam, cela sezona je bila kao neki promidžbeni spot pun skečeva gde ćemo videti opet razne likove iz SW univerzuma.

 

Zasto bold? Ima i u CW epizoda koje su sporovozece ili tu da popune prostor. Meni se jako dopada kako su CW animirane - screenshotovi cesto izgledaju kao da su preuzeti iz stripa ili crtani rukom. Tako i u Mandi i BF - ima mnogo scena koje vizuelno izgledaju kao da su crtane/slikane. Pa je to i podvuceno onim fenomenalnim slikama na kraju svake epizode.

 

Pa da, vise je BF trailer za Ahsokinu seriju i Mandu 3, ali opet lepo mi videti stare poznanike. Ahsoka otvara mnogo prostora za prequele i sequele - sta je radila izmedju filmova 3 i 4, zasto je nema u originalnoj trilogiji, gde se njena prica zavrsava - ona je mogla da bude jos uvek ziva u vreme filmova 7-9. Zapravo match-up nje i Ray bi bio ludilo - obe su odlucile da ne budu dzedaji. Hehehe, mogao bih da napisem dugacak wishlist.

 

A stoji mi na stolu Ahsokina knjiga, ali na spanskom. Na eng samo u pdfu. A nesto mi bzvz da se mucim i sa spanskim, a tek s pdfom.

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

Zasto bold?

 

Zato što je CW imao svoju glavu i rep, početak, razradu i kraj. Bilo je filera, ali su i ti fileri bili zanimljivi ili te bar činili da se zamisliš malo. Kao na primer ceo Overlords plot u trećoj sezoni, kada se Anakin i Ahsoka nadju udaljenoj planeti sa specifičnim silama oličenim u Ocu, Ćerki i Sinu. Sezone i sezone razradjenog lore-a. Boba Fet je dosta smešan u poredjenju, ali eto Mando ima potencijala.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Zar nije Grivus ucmekao Ashoku u CW?

 

Nije. :) Zapravo Ahsoka ima nekakav ne do kraja objasnjen odnos sa silom i dubljim slojevima mitologije. Cela ona prica sa ocem, sinom i cerkom koja daje zivot da spase Ahsoku - po nekim interpretacijama Ahsoka nakon toga vise nije obicna smrtnica.

 

Iskreno, mene je iznenadilo njeno pojavljivanje u obe ove serije koje su vise kaubojske i ne doticu se tog mitoloskog dela galaksije.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...