Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

49 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Duel između Vejdera i Obi-Wana kakav je trebalo da bude :thumbup:

 solidno štivo za ljubitelje besmislenih eksplozija i jedi-fua. pogledaj tzv epizode 1, 2, 3 i ove nove, svideće ti se.

Link to comment
10 minutes ago, teacher said:

 solidno štivo za ljubitelje besmislenih eksplozija i jedi-fua. pogledaj tzv epizode 1, 2, 3 i ove nove, svideće ti se.

 

Da su 70ih mogli da snimaju ovakve scene, snimili bi ih. Jedi-fu je i najbolji deo novih filmova, problem je šuplja priča, a da originali imaju više jedi-fua ne bi im ništa smetalo

Link to comment
1 minute ago, hazard said:

 

Da su 70ih mogli da snimaju ovakve scene, snimili bi ih. Jedi-fu je i najbolji deo novih filmova, problem je šuplja priča, a da originali imaju više jedi-fua ne bi im ništa smetalo

ne bih se složio, starac obi wan od stotinu ljeta i mali yodo koji prave trostruki aksl dok izgovaraju mudre lajne, nije baš moj kap of ti

Link to comment

Yoda akrobatika je bila najveće sranje u moru sranja koje smo videli u drugom prequelu. On je u originalima bio outlier jedi, philosopher king, nije ni pipnuo lightsaber. Ali neee, mora svako da vitla mačem.

 

Sa druge strane, Starac Obi od stotinu ljeta je trebalo da nas originalno uvede u te mainstram jedi stvari, Force wuxia i sve ostalo. On i treba da CGI akrobatiše i telekinetiše, Luke da se ugleda na njega, pa posle u drugom delu da mu Yoda to dekonstruiše svojim wise man of the woods pristupom.

Link to comment

Meni se svidelo :blush:

 

Klip je sabre fight level ImperijaUzvraćaUdarac++, nije nikakva posebna akrobatika u pitanju osim par foce pushova. Naravno, ne govorim da je ovako trebalo snimiti nešto 1977. jer ni sam Lukas pojma nije imao da je na pragu ikakvog planetarnog uspeha, ali onim bezveznim remastered/ehanced originalna trilogija edišn ne bi manjkalo da je imalo ovo kao alternativu. Nije ovo meni na nivou prequela. A i na nivou prequela ionako vredi pominjati samo fajt iz I dela, one gluposti iz II i III sam potisnuo duboko u deo mozga rezervisan za traumatične sadržaje.

Link to comment

Dajte pa fajt u epizodi 4 je cripple fight u bukvalnom smislu i kao takav je bas dobar: Anakin koji je robot koji se jedva krece i senka onog dzedaja pre nego sto mu je obi van amputirao noge protiv cice koji ocigledno pati od neke neizlecive bolesti sudeci po tome koliko je omatorio izmedju bebe luka u epizodi 3 i tinejdzera luka u epizodi 4.

 

A i luk posle dopisnog kursa dzedajstva protiv tog istog cripple vejdera u epizodama 5 i 6 je isto ok, amater.

 

Sad sto su fajtove pravih dzedaja usrali do balcaka u epizodama 1-3 (izuzimajuci dart maula), jebiga.

Link to comment

Fajt u epizodi 4 (i 5, i 6) je ograničen efektima koji su bili dostupni u tom dobu, i to je sve. Ne treba u to bog zna šta učitavati. Videli smo kako je Lukas izvodio fajtove 20-30 godina kasnije kada je bio u mogućnosti. Sad šta se kome dopada je druga stvar naravno

Link to comment
  • 2 months later...

Odgledah i ja Soloa nocas, kada vec nisam mogao zaspati. Gledano kao akcioni film, meni je ok. Naravno, ne moze bez standardnih gluposti u vidu dnevno-politickog aktivizma (borba za prava robota). 

Kada su vec na raspolaganju tako dobri specijalni efekti, pa i glumacka ekipa, ne vidim razlog da se ne moze napisati neki kvalitetan scenario povremeno. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...