Jump to content
IGNORED

Temple of Megacar


Gonzo

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hattori

    26

  • Conspirator

    26

  • Buck Naked

    8

  • Feindouno

    5

Milan Tarot je, hteli to da priznate ili ne, izrastao u jedinog komičara sa ovih prostora koji je podjednako popularan u svim republikama ex-YU ... Pojavljivao se i na RTS-u (kod Olje Kovačević), pa na OBN-u, na TV Novoj, na TV Fox-u, zatim u kultnoj emisiji Nightmare Stage ... Koji to aktuelni komičar može da se pohvali takvom medijskom pažnjom i minutažom na regionalnim televizijama?!

Edited by stoka
Link to comment
  • 3 months later...
  • 8 months later...

megacar has spoken...

Milan Tarot: Ja živim Monti PajtonIzvor: www.muskimagazin.comObjavljeno: 30.11.2011 - 16:44Milan Radonjić, poznatiji kao Milan Tarot, je čovek koji je naglavce okrenuo poimanje proročanskih kontakt programa. Niko pre njega nije na tako duhovit i ponekad drzak način komunicirao sa „klijentima“, u isto vreme od toga zarađujući za hleb, ali i kritikujući ceo sistem. Na tvrdnje da vara narod, on odgovara kontra-pitanjem “A ko i kako utvrđuje šta je lakomost i gde su joj granice?“„Najveća prevara su političari, pa modni kreatori, a za njima idu pevači. Ja sam još i najmanja prevara. Ljudi imaju pamćenje ribe. Provalio sam da će oni skočiti kroz prozor ako im ja to kažem. Ja sam ljudima iz Grocke govorio da idu u Sarajevo da kupe tiket za loto, ali nisam znao da su oni to stvarno i radili. Vidim da su ljudi sve gluplji i gluplji i zato sam prestao da radim neke stvari u emisijama, naročito one koje se tiču zdravlja. Čoveče, zar treba nekome od 50 godina da pričaš o tome šta je lakomislenost?“, kaže Milan u intervjuu za muskimagazin i na pitanje kako posmatra svoje emisije dodaje: "Moje emisije su stand-up. Doduše, nisam napisao na čelu 'Ložim vas', jer ako to moram da napišem, onda to nije stand-up. Razlika između mene i ostalih komičara u Srbiji je što oni montiraju emisije ili čitaju sa 'idiota', a ja radim live emisiju. Nisam se oprobavao u klasičnom stand-upu, ali moje emisije su jedna vrsta stand-upa". Milan kaže da želi da se okuša u klasičnom stand-upu, a ima i pretenzije prema Holivudu. "Razmišljao sam da krenem sa stand-upom, ali prvo ću krenuti na srpskom, pa onda na engleskom. To je novi izazov za mene. Hoću samo šansu, meni nikakva veza ne treba. Ja sam dokazao da nebo nije granica i da se može sve. Možeš da uradiš sve što zamisliš. Mislim da ću imati šanse u Holivudu. Imam svoj livestream na milantarot.com. Subotom u16h je emisija za balkansko područje, a nedeljom u 15h držim emisiju na engleskom u kojoj me gledaoci pitaju na engleskom. Pravim svoj brend Magic Milan. Zaključio sam da, ako čekam državu da nešto uradi za mene, to neću dočekati. Morao sam da preuzmem svoj život u svoje ruke". A šta je za njega dobar humor?"Ja živim Monti Pajton. Za mene je to humor. Posle devedesete mi nismo imali nekog pristojnog komičara". Milan se nedavno oženio, naravno idealnom ženom, koja u njegovom slučaju treba da bude..."Ja sam oženio ženu koja ume da me organizuje i od mene napravi boljeg čoveka. To je za mene idealna žena. Ljudi uglavnom traže sisate plavuše, ali meni to nije potrebno. Đavo je rekao 'Sve što je ukusno, loše je po zdravlje'. Dobra riba ti je zanimljiva dve godine i onda dosadi. Treba ti veza koja će da se održi. Ljudi se danas hvale sa koliko su žena bili, a to je u stvari sramota. Ne treba gledati fizički izgled. Žena treba da bude menadžer i da, ako ti znaš da zaradiš pare, da budete tim. Mnogi ljudi gledaju strast, ali to prođe za tri meseca. Bitno je da zajedno budete jedna mašina koja ide kroz život i lomi sve pred sobom. Da vam bude dobro i kada je loše. Nije fora da menjaš žene, fora je da nađeš dobru i da je zadržiš. Ljudi uglavnom traže sisate plavuše, ali meni to nije potrebno." A muškarac 21. veka? "Muškarac u 21. veku mora da zna da napravi novac, kao što je nekada umeo da izađe i ulovi divljač za trpezu. Žene greše kada jure one koji imaju novac. Nije važno da li taj neko ima pare, jer ko zna kako ih je stekao, važno je da on ume da ih napravi."Sigurno mnoge interesuje kako je tarot ušao u njegov život, te da li sebi gleda u karte. "Završio sam jednu od škola misterije, a prva takva osnovana je 1892. godine i zove se Zlatna zora. Tarotom sam počeo da se bavim 1995. a nešto kasnije su se sklopile kockice. Želeo sam da prenesem neku poruku društvu, da se probudi. Nije mi cilj bio da bude ovo što je sada. Stalno sebi gledam u tarot. Danas je glavna fora da, kad odeš na neku televiziju, oni gledaju da ti ne plate. Onda ja gledam u karte da li će platiti, kada i koji sistem da primenim u saradnji sa njima. Sad tražim da mi plate unapred, jer mogu da postavljam uslove. Šoubiz sam učio iz filmova, a ne u školi, za koju mislim da me ničemu nije naučila. Srbija je danas kapitalistički sistem, a država nije krava muzara. Ona je tu da održava red, da uzme pare od poreza i to je to. Svako od nas je sistem za sebe, niko ne treba da čeka pomoć države. Državu boli k***c za njene građane. U 12. godini mi se desilo da mi je doktor umesto minus dao plus dioptriju. Posle toga, ja sam razmišljao i shvatio da državu boli k***c za njenog građanina, inače ne bi doktori radili stvari koje mogu da unište nečiji život. Posle sam se sa ocem ubeđivao jer je on tvrdio „Ne, ne, valjda država zna bolje od tebe“, a to je tako jer su starijim generacijama isprani mozgovi. Sve se zna, završiš školu, vojsku, oženiš se, ali sve su to socijalističke gluposti. Poenta kapitalizma je da treba da menjaš stvari. Mnogi problemi proističu iz činjenice da je komunizam učinio da ljudi veruju da nije lepo biti bogat. Gostujem na raznim televizijama na kojima ljudi nisu primili plate po tri meseca. I on je normalan što radi džabe, a ja nisam normalan što zarađujem? A gazda mu ima šest 'Ferarija' ispred televizije. Moje emisije su na ivici, moram da postignem i gledanost i da zaradim novac, ali uprkos tome, ja do sada nisam imao nijednu žalbu", kaže Milan i na pitanje da li je „provalio“ šta su glavni problemi u ovdašnjem mentalitetu, veli: "Sistem tarota je logičan. Karte imaju svaka svoje značenje, šta se otvori, ja to kažem i to je to. Problem je u našem mentalitetu što naš narod hoće onako kako on hoće. Majstor mu dođe u kuću i kaže mu 'Moraš ovo ovako, ovo ovako', ali ne, on hoće kako je on zamislio. Pitanja za tarot su „koja je moja krivica u životu, kako da to promenim da mi bude bolje, koje su okolnosti da promenim svoj život', a ne 'Kad će da mi se uda ćerka' ili Kad ću sa švalerom da imam seks?'. Kakva su to pitanja? Čovek treba da bude iskren prema sebi i da ima stav. Čovek treba da bude iskren prema sebi i da ima stav. Mora da pobedi ego, a to je jako teško. Meni je trebalo tri godine da stanem pred ogledalo i kažem 'Ja sam kriv za svoj život'. Jer, vreme prolazi i vidim da se stvari ne menjaju, a ako se stvari ne menjaju, onda ti moraš sam da ih promeniš".U emisijama ovog momka često se čuje "tvrđi zvuk" poput Iron Maiden, Rammstein... Da li je to muzika koju privatno sluša?"Privatno slušam metal i hard rock jer je to muzika revolucije, muzika sa kojom možemo da idemo napred, svako od nas. Ako slušamo ove narodnjačke gluposti, teško da ćemo moći da izađemo iz moralne krize u kojoj se nacija nalazi. Rammstein ima jako inteligentne tekstove, dok su Iron Maiden profesori istorije. To je potpuna suprotnost nekoj pevaljki sa Luj Viton torbicom. Takve stvari su samo kod nas mainstream. Ja od Rammsteina kopiram filozofiju nastupa, po kojoj gledaocu ne sme ni dve sekunde da bude dosadno". Koliko koristi internet i društvene mreže u svom radu? "Imam naloge i na Twitteru (@milan_tarot) i na Facebooku. Oduševljen sam društvenim mrežama. One su spas za sve nas. Sad je odnos između interneta i televizije 50:50, ali vrlo brzo će internet pobediti televiziju. Ljudi koji čitaju štampane medije takođe nestaju, to tržište umire". A da li prati sport ili je više okrenut nekim drugim “disciplinama”? "Srbi sport doživljavaju kao sebe same i drugo mesto je za nas neuspeh. Sve frustracije koje imamo sa ženama ili mužem, mi ispoljavamo gledajući bilo koji sport i kada se reprezentacija ne plasira ili izgubi u finalu, mi dramimo. Nemamo za šta drugo da se uhvatimo, pa se hvatamo za sportiste jer samo to imamo. Za svoje neuspehe krivimo državu, komšiju ili crnu magiju, nikako sebe. To je kao sa gladijatorima, civilizacija uopšte nije napredovala. Zapravo je nazadovala, jer si tada makar morao da odeš tamo da pogledaš borbu, a sada se samo zavališ u fotelju, piješ pivo sa društvom i gledaš utakmicu. Ja sam to radio neko vreme, a onda sam video u čemu grešim i rešio da ne želim da dam 90 minuta svog vremena nekim seronjama koji će da izgube od Azerbejdžana. Radije ću to vreme da iskoristim za čitanje, biće mi bolje."
:Hail:
Link to comment
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...