Jump to content
bergasa19

"Dveri" kao politička stranka u Srbiji

237 members have voted

1. 1. Šta predviđate mogućem izlasku "Dveri" na izbore?

• Neće ni izaći na izbore, samo dižu dževu
      16
    • Izaći će i biće debakl, niže od 2%
      99
    • Biće ispod cenzusa ali blizu
      57
    • Preći će cenzus tesno
      37
    • Biće zlo, crno i naopako
      28

Recommended Posts

uros_s78
Rusi?! :o
Koji uskoro vise nece imati nikakvog uticaja, pogotovo posle Izvjestijinih proseravanja ovih dana, a posto 12.oktobra dobijamo status kandidata, nece nam ni trebati.Kad posle izbora budemo imali datum pregovora, gledace nas ozbiljnije, a ne kao robove, pa ce nam ponuditi super stvari koje imaju,a to je Odeljak Hermitagea u BG i mozda u NS po ugledu na London i Amsterdam, ruski restoran po ugledu na Village russe u Parizu i Neva u Amsterdamu i Odeljak Lomonosova za Balkan u Beogradu, kao sto postoji Odeljak za Evropu u Zenevi.Mozda je to moj wishful thinking, ali mislim da ce tako biti. Edited by uros_s78

Аврам Гојић
Koji uskoro vise nece imati nikakvog uticaja, pogotovo posle Izvjestijinih proseravanja ovih dana, a posto 12.oktobra dobijamo status kandidata, nece nam ni trebati.Kad posle izbora budemo imali datum pregovora, gledace nas ozbiljnije, a ne kao robove, pa ce nam ponuditi super stvari koje imaju,a to je Odeljak Hermitagea u BG i mozda u NS po ugledu na London i Amsterdam, ruski restoran po ugledu na Village russe u Parizu i Neva u Amsterdamu i Odeljak Lomonosova za Balkan u Beogradu, kao sto postoji Odeljak za Evropu u Zenevi.Mozda je to moj wishful thinking, ali mislim da ce tako biti.
Magic-mushrooms.jpg

palchica

ja samo da ponovim stormyno pitanje, posto ni meni nije jasno:

da li su oni već stekli uslov da se kandiduju na izborima ili vi hipotetički pričate?

Quince
nego, moj realistican scenario je sledeci: Dveri sledece godine izlaze na izbore, i uzimaju preko 2%. Ti bankrotiras i lezes pijan u jarak. Javnost se zgrozi, zato sto Dveri u nekim izbornim jedinicama razbiju suparnike. U naredne cetiri godine imamo organizacioni rast "Zveri", sto kaze Uki, cija brzina pre svega zavisi od ekonomske konjunkture. Tek na onim tamo izborima, ako sve bude kako Dverjani zele (Evropa nastavlja da puca po savovima, bankroti, Kosovo rana neprebolna i dalje boli) dolazi do situacije u kojoj Zveri pocinju da donose politicki profit svojim finansijerima.
Koji uskoro vise nece imati nikakvog uticaja, pogotovo posle Izvjestijinih proseravanja ovih dana, a posto 12.oktobra dobijamo status kandidata, nece nam ni trebati.Kad posle izbora budemo imali datum pregovora, gledace nas ozbiljnije, a ne kao robove, pa ce nam ponuditi super stvari koje imaju,a to je Odeljak Hermitagea u BG i mozda u NS po ugledu na London i Amsterdam, ruski restoran po ugledu na Village russe u Parizu i Neva u Amsterdamu i Odeljak Lomonosova za Balkan u Beogradu, kao sto postoji Odeljak za Evropu u Zenevi.Mozda je to moj wishful thinking, ali mislim da ce tako biti.
Daklem, :D, moram sad da ovo pejstujem i da posmatram šta će se zbiti.Narafski, navijam za takmičara br. 2, a navijam još zdušnije ako s tim Ermitažom dođu i neki impresionisti ^_^

Аврам Гојић
kako mislis uslov? oni su sada de facto politicka stranka. i ako se nisu registrovali kao stranka, to mogu da urade cas posla. ako su pametni, to ce uciniti na pocetku nezvanicne predizborne kampanje i uzeti spotlight.

uros_s78

Vaso, imam insajdersku info da zaista dobijamo status kandidata...

Кристофер Лумумбо
izlaze kao grupa gradjana

uros_s78
Skupljaju potpise za registraciju.

palchica

zar nije potrebno nekih 10 tisuca potpisa za kandidovanje*? oni to imaju?*ili bese za registraciju?

Edited by palchica

Аврам Гојић
Vaso, imam insajdersku info da zaista dobijamo status kandidata...
Status kandidata ima i Turska, rodjace. Od 1999.

Аврам Гојић
zar nije potrebno nekih 10 tisuca potpisa za kandidovanje*? oni to imaju?*ili bese za registraciju?
za registraciju ti trebaju potpisi. za ucesce na izborima dovoljno je da imas kandidate, tj. izbornu listu.a 10.000 potpisa je, za Dveri, pet popodneva rada u centru Beograda.

uros_s78
Pa vazno je da ga dobijemo, rodjace.A ne mozes porediti Srbiju i Tursku, Vaso, jer je Srbija cela u Evropi, a Turska je 95% u Aziji, zbog cega se mnogi i protive njenom uclanjenju u EU...Po Osnivackim ugovorima, izmedju ostalog, clanica EU moze biti samo evropska drzava...

Quince
Pa?Edit (jbt, sto su svi brzi vecheras): + 1 na sve ovo sto je uros rekao za poredjenje Srbije i Turske.I naravno da ti možeš biti kandidat jako dugo. Drugi primer, ne tako očit kao Turska, je Makedonija, a ni Hrvati se nisu proslavili sa stažom kandidiranja... al i to je nešto. Edited by Quince

Аврам Гојић
Pa?
Pa ipak nikada nece uci u EU, kao ni mi. Kandidatura ne znaci bas nista ako nema politicke volje za prijem.

uros_s78
a 10.000 potpisa je, za Dveri, pet popodneva rada u centru Beograda.
Ne bi se reklo, s obzirom na to da ih prikupljaju vec mesec dana.