Jump to content
IGNORED

ljubav


hooyadahoo

Recommended Posts

[/size]Jutros ustao u 4, malo me danas sunce odradilo, i trebalo je da zasovim pred teveom oma posle Dnevnika. Ali onda je počeo Falling in love.Kao da sam gledao prvi put.
Ja taj film praktično uvek pogledam kad god ga uhvatim na TV-u. Tako je jednostavan, i spontan, a njihovi likovi tako prirodni. Svideo mi se iz puno razloga, prosto njih dvoje su izvrsni, scenario je super, a i film ima onaj early eighties šmek koji mene uvek pridobije i zbog kojeg sam spreman da gledam i mnogo slabije filmove. Ipak, ono što je u filmu najbolje, bar po meni, jeste kako film relistično, bez romantizacije ali i bez moralisanja, prikazuje zaljubljivanje u takvoj situaciji. Pritom nam film ne prikriva cenu takve odluke - njih dvoje ozbiljno povređuju svoje bračne partnere, za koje vidimo da su oboje pristojni i dobri ljudi. The easy way out bi bio da nam prikažu da su oni očajni u svojim respektivnim brakovima, da im bračni partneri ne odgovaraju, itd. Ali zapravo, to nije slučaj, i to je ono što čini odluku još težom, a film još hrabrijim.Još jedan iz istog perioda, koji ima sličan šmek, mada malo drugačiju temu:seeyouinthemorning-poster.jpg
Link to comment
Ja taj film praktično uvek pogledam kad god ga uhvatim na TV-u. Tako je jednostavan, i spontan, a njihovi likovi tako prirodni. Svideo mi se iz puno razloga, prosto njih dvoje su izvrsni, scenario je super, a i film ima onaj early eighties šmek koji mene uvek pridobije i zbog kojeg sam spreman da gledam i mnogo slabije filmove. Ipak, ono što je u filmu najbolje, bar po meni, jeste kako film relistično, bez romantizacije ali i bez moralisanja, prikazuje zaljubljivanje u takvoj situaciji. Pritom nam film ne prikriva cenu takve odluke - njih dvoje ozbiljno povređuju svoje bračne partnere, za koje vidimo da su oboje pristojni i dobri ljudi. The easy way out bi bio da nam prikažu da su oni očajni u svojim respektivnim brakovima, da im bračni partneri ne odgovaraju, itd. Ali zapravo, to nije slučaj, i to je ono što čini odluku još težom, a film još hrabrijim.Još jedan iz istog perioda, koji ima sličan šmek, mada malo drugačiju temu:seeyouinthemorning-poster.jpg
Tako si dobro shvatio i opisao okolnosti u kojima tumaraju Frenk i Moli, da ću morati da odgledam i ovaj Pakulin film koji si preporučio.Sime, što manje politike, što više filma, ovo je tvoj teren, ovde si pravi.
Link to comment
Ja taj film praktično uvek pogledam kad god ga uhvatim na TV-u. Tako je jednostavan, i spontan, a njihovi likovi tako prirodni. Svideo mi se iz puno razloga, prosto njih dvoje su izvrsni, scenario je super, a i film ima onaj early eighties šmek koji mene uvek pridobije i zbog kojeg sam spreman da gledam i mnogo slabije filmove. Ipak, ono što je u filmu najbolje, bar po meni, jeste kako film relistično, bez romantizacije ali i bez moralisanja, prikazuje zaljubljivanje u takvoj situaciji. Pritom nam film ne prikriva cenu takve odluke - njih dvoje ozbiljno povređuju svoje bračne partnere, za koje vidimo da su oboje pristojni i dobri ljudi. The easy way out bi bio da nam prikažu da su oni očajni u svojim respektivnim brakovima, da im bračni partneri ne odgovaraju, itd. Ali zapravo, to nije slučaj, i to je ono što čini odluku još težom, a film još hrabrijim.
^_^ ^_^ I opet prozimas kao Vladica ^_^Ista stvar je i kod mene, pogledam ga svaki put kada ga negde uhvatim, prosto mu (im) ne mogu odoleti..Probacu i ovaj sa Bridgesom
Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 years later...

 

And it was a beautiful morning... 
Was it? 
Yes, it was so beautiful... 
it was so fresh. 
Oh, fresh, was it? 
Yes. 
Like a...like a morning on a beach? 
Oh, yes. 
 
Like that? 
Yes. 
Like that morning... 
when you walked out of that old house and you were eighteen... 
and maybe I was nineteen. 
Yes. 
I was nineteen years old... 
and I'd never seen anything so beautiful. 
 
You, coming out of the glass-door in the early morning still sleepy. 
Isn't it strange? 
The most ordinary morning in anybody's life.
 
I'm afraid I can't make it to the party, Clarissa. 
The party... 
doesn't matter. 
You've been so good to me, Mrs. Dalloway. 
I love you. 
I don't think two people could've been happier than we've been. 
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...