Jump to content
IGNORED

Gitare, gitaristi, numere


Corkscrew

Recommended Posts

Malo domace snage da pokazu sta znaju. Za Tocka uopste ne sumnjam da moze sve ovo i u akusticnoj varijanti da izvede...Ili malo juzniji kralj gitareI jos jedan dokaz da Kralj ume da svira

Edited by Milosh76
Link to comment
  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    72

  • Indy

    49

  • Reaktor

    46

  • Pera Zeka

    40

to ravnomerno pojacavanje je rezultat toga sto si logaritamski pot zamenio linearnim, ne zbog kvaliteta. Ne znam sta i kako sviras ali mozda ce ti nedostajati ta fora. Inace, mogao si da kupis te potove i kod nas ali ne u radnjama za gitare nego sa elektro materijalom.
Jok, zamenio sam ih logaritamskim megaomskim (na bridžu je originalno stajao neki 250k log, čudno za hambakere). A teško da će mi nedostajati fora da mi se zvuk gasi ispod 9 na volume potu. Btw, obični Iskra potovi su u pitanju, Akustika, nije standardna gitarska radnja, ko što rekoh.
Link to comment
Jok, zamenio sam ih logaritamskim megaomskim (na bridžu je originalno stajao neki 250k log, čudno za hambakere). A teško da će mi nedostajati fora da mi se zvuk gasi ispod 9 na volume potu. Btw, obični Iskra potovi su u pitanju, Akustika, nije standardna gitarska radnja, ko što rekoh.
brate ala meračiš sa budženjem đitre daj jeboga ti neki klip sempl nešto da se može čuti kako zvuči.a jimija ću kasnije malo da preslišavam što je potcenio malog kanadera.
Link to comment

larsson: znaci iskra ce zavrsiti na gitari. Sto se tice nedostatka, misleci da si stavio linearni, hteo sam da kazem da nece moci tako lako da se izvede bacanje pojacala u OD malim pomeranjem sa 8 na 10.moca: nije ni cudo sto je king s obzirom na fotku koju sam svojevremeno ostavio na temi o fotografijama. Steta sto je zivot proveo odvaljen pa nije stigao da pokaze sav talenat.glen: preslisaj me odmah ali prvo pogledaj gornja 2 videa. Zezajuci se za postavljanjem klipova, zaboravio sam da iznesem krajnju tvrdnju da pravi majstor moze sa dva tona (ili cimanjem gitare po podu) da kaze vise nego kad Stivi Rej Vonj i armija njegovih klonova burgijaju ceo dan.

Link to comment
larsson: znaci iskra ce zavrsiti na gitari. Sto se tice nedostatka, misleci da si stavio linearni, hteo sam da kazem da nece moci tako lako da se izvede bacanje pojacala u OD malim pomeranjem sa 8 na 10.moca: nije ni cudo sto je king s obzirom na fotku koju sam svojevremeno ostavio na temi o fotografijama. Steta sto je zivot proveo odvaljen pa nije stigao da pokaze sav talenat.glen: preslisaj me odmah ali prvo pogledaj gornja 2 videa. Zezajuci se za postavljanjem klipova, zaboravio sam da iznesem krajnju tvrdnju da pravi majstor moze sa dva tona (ili cimanjem gitare po podu) da kaze vise nego kad Stivi Rej Vonj i armija njegovih klonova burgijaju ceo dan.
Ne ja sam rekao da mi je baš smetalo to što nije bilo laganog kliženja. Sad je sa Iskrom sve do jaja, a i zvuk je ljucki.Nego, šta ti imaš protiv SRVa? Usput, ovaj mali baš i nema veze sa njim, koliko vidim na klipu, više naginje hard rock/Gary Moore/Slash poimanju zvuka, i to je ono sa čega bih ga ja skrenuo, dok može. A da ima prst, ima, nadam se da neće otići metal stranputicom.
Link to comment

Dobro si pomenuuo i Garija, posto kod mene on ide u paketu sa SRVom. Bezlicna jednolicna muzika bez trunke uzbudjenja. Narocito Gari koji je promenio 50 stilova dok nije otkrio da je bluz ono pravo a vrteo se dovoljno da mi ogadi Albert Kinga ili Bluesbreakerse koje je obradjivao usput. Nije mi bas najjasnije kako su njih dvojica dosli do statusa koji imaju, narocito SRV. Vidjao sam po netu odusevljene klince koji ga smatraju za bozanstvo a kad im pustis neki youtube Rory Gallaghera ili Johnny Wintera oni se oduseve kako imaju ton kao SRV. Informacija da su oni imali ton 20 godina pre Vonja im ne znaci nista. Kod nas se primio taj Texas blues koji je najseljackija varijanta (cast Winteru). U celu tu pricu spada i mali koji ima dusu, muda i osecaj za bluz a vec u sledecem postu i za sreding. To nikako ne moze da valja. nije sve u tehnici a treba znati i ne odsvirati ton. Nekad on ima jaci efekat na slusaoca nego odsviran. Njegovo sviranje I'm going down i original Freddie Kinga odozgo su kao neka alapaca domacica iz komsiluka i recimo Ivo Andric koji je retko otvarao usta da nesto kaze.Edit: kad sam vec uveo u pricu jos po par gitarista sa obe strane da dodam jos jedno zanimljivo poredjenje. Jesenas su u nekoliko dana u SC svirali Johnny Winter i Garisa. Kod Wintera u publici Koja, Anton i slicna ekipa a kod Garise all stars: Dzindzer, Jelic junior i takvi likovi (nisam bio ali tako je pisalo u novinama). Smeo bih da se kladim da bi SRV imao istu publiku kao i Gari.Kad se vec trazi i akusticni dokaz, evo Rorija i na akusticnoj na kojoj je bio jos veci majstor nego na elektricnoj, bar mi se tako cini.Nego, ajd da me Glen brutalno preslisa pa da vratimo temu nameni - potovi, zice, trzalice i saveti za pocetnike.

Edited by jimi
Link to comment

Dobro, onda lepo kažeš da je to stvar ukusa, i završi se priča. Da, Texas blues je njesra, ali da izuzmemo Wintera. Ne može.Vrlo gotivim i SRVa i Wintera, ali oni slabo imaju dodirnih tačaka u zvuku i fazonu uopšte. Winter je znatno masniji i više roots, dok je SRV prangijaški Fender tip i više duguje Hendrixu. A svako poređenje sa Banetom Jelićem i ostalim šrederima i štreberima je ordinarna glupost. Lepo kažeš da nisi ljubitelj agresivnijeg sviranja i ćao.

Link to comment

Pozvao sam na vracanje temi bas zbog besmislenosti rasprave o ukusima ali zbog zamene teza moram da odgovorim. Dve stvari nisam rekao - da Winter i Vonj imaju isti zvuk, niti sam nekoga poredio Jelicem.Sto se tice agresivnosti u svirci, nisam konkretno rekao ali racunam da sam se izjasnio pominjanjem Wintera i Gallaghera. Samo smatram da se gitara ne svira prstima nego drugim organima. Prangijanje da, corci ne.

Link to comment

Jbg, ako je ovo moje zamena teza, šta je onda tvoje poređenje certova Garija Mura i Vintera, sa sve konstatacijom da si ubeđen da bi ekipa sa GM bila i na SRVu? Tako i ja mogu da kažem da bi ista ekipa gledala Rorija i Malmstina, je l te?Može da ti se sviđa ili ne, ali teza da je SRV bio bezmudi prangijaš i da je imao samo prste je bullshit.

Link to comment

Prvo je kombinacija koju mnogi ljudi slusaju i znam to sto iz realnog zivota sto sa neta pa pretpostavljam da bi otisli na oba koncerta ako im dozvole obaveze, finansije i ostalo. Sto se druge kombinacije tice, znam jednog koji slusa obojicu :).

Može da ti se sviđa ili ne, ali teza da je SRV bio bezmudi prangijaš i da je imao samo prste je bullshit.
Moguce da je bio OK samo to nije pokazao.
Link to comment

Idi :o Stvarno postoje likovi koji slušaju najrazličitije vrste muzike?Jbg, na nekom drugom forumu sam imao kratku prepisku sa likom koji tvrdi da je Hendriks bio bulja, i da je ceo hajp oko njega nastao samo zbog toga što je od Marshalla dobijao razna pojačala na testiranje, pa je uspeo da napravi neki zvuk. Inače, kada mu oduzmeš gedžete, nema pojma. Tako da iz iskustva znam da se neke stvari teško mogu objasniti, pa bih i ja da ovde završimo raspravu o ukusima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...