Jump to content
IGNORED

Gitare, gitaristi, numere


Corkscrew

Recommended Posts

  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    72

  • Indy

    49

  • Reaktor

    46

  • Pera Zeka

    40

Ah da, poceo da sviram gitaru sa 16-17...Nije lose, ide mi dobro, nazalost sam pravio neke vece pauze (vojska godinu dana, lomio levu ruku) tako da sam mogao da budem vec dalje...

Link to comment
  • 6 months later...
  • 1 month later...

prevrćem nešto po jutjubu slušam uglavnom test pojačala raznih (Hughes&Kettner switchblade serija, kombo 50w, bruka, ali simboličnih 1200e) i naletim na ovog klinca Kanađana '87 godište, zove se Sem Kolson i ubiva kakav osećaj ima. mislim ima napolju tamo gomila sjajnih tehničara i gitar frikova ali meni je ekstra osvežavajuće kad otvorim klip i umesto predvidljivog dž-dž čag-čag metalerskog rifovanja i šredinga pojavi se 22godišnji klinac sa sjajnim bluz osećajem. dečko shvata koliko je bitno da đitra tonira, da izlazi taj sustejn i vibrato kako treba. evo ovde je čak i zapevao poznatu frazu, da ne pričam koliko emocije daje u svaki jebeni ton.trebaće mu vremena da stabilizuje svoj stil i da "nađe dobar bend", ali po talentu je definitvno potencijal za veliki uspeh i slavu.evo ovde je njegov jutjub profil sa još klipova http://www.youtube.com/user/coulsonsam87

Link to comment
da, to je to. virtuoznost bez predrkanosti.
pa da, virtuoz sa osećajem, kao Sleš ili SRV, ali i to koliko je retko opet nije dovoljno. da bi napravio nešto bitno, mora sudbina da ga spoji sa pevačem/icom s kojim će napraviti dobar bend, prosto treba da nađe svog Planta/Axla/Tylera/Astburya itd. inače će ostati dobar zanatlija i na kraju izbacivati instrumentalne gitarske albume što je beskrajno dosadno čak i kod najboljih gitaroša. da ne tupim, evo jednog komentara baš ispod klipa od ovog momka, koji govori sve što treba, jedan od najjačih komentara na jutjubu u zadnje vreme da sam pročito:
toyoubecritic1 (1 week ago)No one ever cratfs anything. Just a million notes a minute. Theres a billion shredders out there, only a select few stand out. Those who decide wether or not they are song writers or just filling air.
Link to comment

Dajte mu akusticnu gitaru, pa da se vidi sta zaista ume da svira. Ovako sa distorzijom moze da svira bilo sta, pa i sablone.na primer ... akusticna verzija...original uzivo, jedna od verzija

Edited by Milosh76
Link to comment

ovaj sam coulson izuva iz gilja koliko je stvaran. neverovatno koliko mi je legao. meni je ovo strava:inače, moja omiljena gitara je: fender jaguar :wub:

Edited by bob mould hair style
Link to comment

Kad smo već kod gitaroških tema, ne znam da li je dozvoljeno raspredati o ovakvim stvarima, ali da pokušamo.Elem, na temi na drugom podforumu sam elaborirao svoje zadovoljstvo naručivanjem CTS potova iz Nemačke, po bagatelnoj ceni (radi se o potovima kojih nema kod nas, a i da ima, ne bi bili ispod 7-8 evra komad. Ja naručio po 2 evra komad). Fora je u tome da sam u bridgeu imao 250k pot za hambaker, i zato je dolazilo do velikog skoka između 10 i 8 recimo, tj maltene je radilo kao svič. Nije bilo onog finog prelaženja do najnižih vrednosti.Dakle, stigli potovi, i ja ih arhivirao jedno vreme, dok se ne nakanim da cimnem drugara vičnog lemljenju i uopće elektronici, da ih instalira. Nakanim se posle nekog vremena, i za početak ustanovim da moje postojeće kapice neće ići na nove potove, zato što ovi imaju za 0,3 deblji navoj. Ok, zaređam ja po domaćim radnjama, i ustanovim da taj standard ne postoji kod nas (a usput i da postoji oko 1,5 radnja sa više od 2 vrste kapica na lageru).Obratim se ja opet Nemcima, i naručim 4 kapice od njih. Dođu kapice, pošaljem ja sve to komplet drugaru, kad ono... ustanovi se da je navoj na potovima prekratak za lepo izaći iz tela gitare, dakle, kapica ne može lepo da se nabije. Ok, opet ja po radnjama, i ustanovim da kod nas ne postoje potovi sa navojem dužim od 6,5 mm. Meni treba duže. Jebemti.Drugar kaže da će da otrči do Akustike da potraži Iskrine potenciometre za koje zna da su im navoji odgovarajuće dužine. Meni u međuvremenu padne na pamet da bi bilo sasvim lepo da preselim magnete sa starog Kramera (Seymour Duncan designed iz '88, vreme kada je SD designed stvarno to značilo), pošto mi treba malo topline i masti, SH-4 kod nas ne mogu da nađem a za PAF DiMarzio bih se israo 1 75-80 evra. Ok, nađe on šta treba, isporučim mu ja obe gitare.Prva vest - preseljeni magneti neće biti splitabilni. Dugačije ožičenje, trt mrt. Ja kažem ok, jebo single coil, ionako ga koristim u manje od 10% slučajeva, mogu i bez toga.Druga vest - ipak ne mogu da se presele magneti uopšte. Tj možda bi i moglo, ali to bi zahtevalo malo više invazivnog budženja. Ja kažem ok, jebo magnete. Kad me ne bude mrzelo, kupiću 1 za bridge.Pokupio danas obe đitre, novi potovi su megaomski, i zaprepastio sam se razlikom u zvuku koja zavisi od tako (mislio sam ranije) efemerne stvari. Glasnije, čistije, jači crunch, nekako definisanije. Opasan sustain, a boja tona otvara nove varijante u kombinaciji sa Ratom, ono što mi je ranije muljalo ton, sad ga boji.Tako da ću malo sačekati sa novim magnetom, ionako nisam pri kinti. A možda je bolje da zamenim pragove, to je ta cifra. Uglavnom, španska serija se nastavlja. Drugar kaže da ne brinem, tako je to, on je odgovarajući tremolo za svog Strata tražio 5 godina po svetu.

Link to comment

A sad nešto drugačijeCrnci koji su izmislili HC punk i pomešali ga sa regeom, jedan od najboljih glasova ikad, kao i jedna od najboljih gitara. Hard rock, tremolo, prljavština, shredding, sve što ikad zatreba. Uvek mi je bilo ludilo da slušam kako crnci kapiraju klasično belačku muziku. Jedan od najboljih bendova koji su ikad postojali.

Link to comment

Ovaj mali nema ni bluza ni osecaja niti bilo cega drugog sto razdvaja gitariste i mehanicare. Freddie King je sa 74 puta manje tonova rekao milion puta vise. Da je mali u Srbiji svirao bi u nekom od ovih "bendova" a onaj zubati akrep (tata svih ovih "bendova") bi bio pun hvale za njegovu univerzalnu svirku od silvane do nirvane. Da nesto valja ne bi svirao po Youtube nego po mestima gde treba da se svira.Ovo bi bilo ABC sto se tice svirke, osecaja, stava, zestine, brzine, pristupa...@ larssonto ravnomerno pojacavanje je rezultat toga sto si logaritamski pot zamenio linearnim, ne zbog kvaliteta. Ne znam sta i kako sviras ali mozda ce ti nedostajati ta fora. Inace, mogao si da kupis te potove i kod nas ali ne u radnjama za gitare nego sa elektro materijalom.

Edited by jimi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...