Jump to content
IGNORED

Gitare, gitaristi, numere


Corkscrew

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    72

  • Indy

    49

  • Reaktor

    46

  • Pera Zeka

    40

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...

Treba mi savet od onih koji bi to slučajno (ili namerno) znali. Da li je (kako intuicija nalaže) istina da je lakše svirati na najlonskim žicama (na klasičnoj, "španskoj", gitari) u poređenju sa standardnom akustarom sa čeličnim žicama? (Podrazumeva se da su obe dobro ugođene i plejabl(tm)).  Nikad nisam imao priliku da probam klasičnu (i ne mislim na one ultra-ortodoksne sa debelim vratom, to ne bih). Imam od skora neke probleme sa prstima (valjda počeo artritis, šta li) te su mi ove čelične žice postale kao rende... bez obzira što sam dobro usviran™ 


Sviram uglavnom (barem ja volim da mislim da je) džezirani rok i onako malo džipsi, da izvinu braća Romi.

 

(Mogao bih da probam i znatno tanje žice od ovih sada, koje su već light 0.012-0.053 - ali cenim da bih muku mučio sa održavanjem štima u tom slučaju; već sam zamenio čivije za bolje, ali mislim da sam izvukao maksimum od ove korejanske gitare od par stotina dolara).

Link to comment

Mislim da ima (školskih) gitara koje ne podnose metalne žice, raspitaj se. A imam neko vrijeme baš drla gitaru sa plastičnim žicama, radi posao ako samo učis, vježbaš kući, za sebe..

Link to comment

Ma jok, taj batica malo komplikuje. Dole ne mora čvor sa dva ili tri zaokreta, i jedan drži sasvim OK, mene nikad nije izdao. Drugo, lakše je žicu po žicu komplet završiti, a ne prvo povezati sve dole pa imati šumu nepovezanih žica (i labavih čvorova). Konačno, ne trebaju nikakve alatljike - izvrtiš čivije prstima i gotovo. Ako ti baš smeta, višak žice gore odrežeš makazama, ali taj višak uopšte ne moraš da imaš - napraviš čvor bez viška žice i malo duže čivijaš. Ja recimo desnom rukom uhvatim žicu i zategnem je da drži oba čvora i gore i dole, a onda levom rukom čivijam. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...