Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

da znas, i mene to cesto porazi.no, uvredljiv je post nekako, cak i da je umesto gej lobija pomenut lobi malinara ili lobi kiroprakticara.
jeste uvredljiv, ali sam baš zbog tog osećaja pokradenosti ostao nem. u slučaju marle singer mi nije bio problem da kažem tačno šta spada i šta mislim. ovako samo ta gadna mučnina u stomaku.
Link to comment
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Braća Strugacki

    16

ne kontam, ne kontam :glupava:o kakvim parama se priča?mora da se ponese X hiljada evrića kad dođeš na razgovor za posao ne bi li uopšte obavili razgovor?ili ako te prime da bi mogao da počneš da zaista radiš?ili je to da te prime nakon razgovora?ili šta?
Ne ide baš tek tako, verovatno treba imati nekog insajdera, znati kome treba kešnuti itd, ali nije to neki problem onima koji odluče platiti. Nadju oni kome i kako...U suprotnom verovatno ni ne dodješ do razgovora, sem ako si neko sa dobrom biografijom i debelim iskustvom, ko prelazi sa jedne pozicije na drugu.Što se gej lobija tiče, ja sam to stvarno shvatio kao šalu, čak se u svom posto malo i nadovezao na to, izvinjavam se ako sam i ja nekoga uvredio, nije bila namera.
Link to comment
jel imaš neku posebnu želju spram mog forumskog nastupa? rado ću ti izaći u susret. možeš da biraš između zen parabole, mini-hajke i random moralisanja. ali da me posle pustiš na miru. nije mi danas baš dan i nisam raspoložen za preskakanja.
a zašto onda sediš ovde? mislim, ja bih baš da ti nekako i pomognem, al ne znam kako :(
Link to comment

@ mr@akiNekako sam i mislio da je prvi posao u pitanju. I nekako mogu da progutam cinjenicu da ti za javnu ustanovu traze pare. Potpuno je suludo, naravno, ali ima i drugih suludih stvari pa ih ljudi tolerisu. Ovo za banke me je iznenadilo, mada tu platis ulaznicu za neko napredovanje. Opet, necu razumeti zasto mora tako, al ajd.Sajmovi zaposljavanja jesu glupost. Ono sto je dobro, a naleti s vremena na vreme, jesu internship programi koje nude strane kompanije. Bilo da se zadrzis tamo tri meseca ili da prodjes do tzv. menagement trainee programa, daje tezinu za buducnost.Sve sam mislio da je era tog placanja prosla. I cifra od sedam hiljada koje je neko pomenuo ovde je sumanuta. Jos je neko rekao da pare traze i vlasnici privatnih firmi. To je tek glupost, jer vlasnik moze da odluci da ti ne daje platu mesecima...

Link to comment
nisu mi poslali ništa još uvek. pre neki dan me je zvala žena iz opštine i pitala da se nisam predomislio. nakon toga mi je rekla samo da će me zvati kad dodje vreme. kao što reče Hamlet, sad je valjda obuka za instruktore, mi popisivači (čitaj: nestranačke ličnosti) smo valjda na redu posle toga.
Nije ti stigao sms gde i kad da preuzmes materijal? A jesi se pronasao na spiskovima, bio si iznad crte? Bilo preuzimanje pre neki dan i mogu ti reci da su ga zakomplikovali solidno. Ima 50+ strana materijala za popisivace.
Link to comment
Što se konkretno banaka i davanja para za posao tiče,
Znači to tako <kako god tačno> ide samo u bankama? (što nimalo ne umanjuje idiotizam koncepta neg mi čisto lakše padne sopstvena neobaveštenost)
Link to comment
pa moram negde da sedim. aj ispričaj mi nešto smešno
pa evo, shodno duhu topika, ovaj stripic vrlo precizno ilustruje moju potrebu koju imam kada ljudi krenu da masovno kace fotografije sa godisnjih odmora na drustvenim mrezama.nije bas smešno al je oslobađajuće :)61685ae07345012ee3c4001.gif
Link to comment
da znas, i mene to cesto porazi.no, uvredljiv je post nekako, cak i da je umesto gej lobija pomenut lobi malinara ili lobi kiroprakticara.
jeste uvredljiv, ali sam baš zbog tog osećaja pokradenosti ostao nem. u slučaju marle singer mi nije bio problem da kažem tačno šta spada i šta mislim. ovako samo ta gadna mučnina u stomaku.
ček prvo,izvinte me nisam shvatila :unsure: jel sam to ja ovde ispala homofob?i šta sam pogrešno rekla?gej lobi kao ne postoji il šta?ko je ovde lud?a ko se uvredio i zašto?
Link to comment
Nije ti stigao sms gde i kad da preuzmes materijal? A jesi se pronasao na spiskovima, bio si iznad crte? Bilo preuzimanje pre neki dan i mogu ti reci da su ga zakomplikovali solidno. Ima 50+ strana materijala za popisivace.
Na kojoj si opstini?
Link to comment
@ mr@akiNekako sam i mislio da je prvi posao u pitanju. I nekako mogu da progutam cinjenicu da ti za javnu ustanovu traze pare. Potpuno je suludo, naravno, ali ima i drugih suludih stvari pa ih ljudi tolerisu. Ovo za banke me je iznenadilo, mada tu platis ulaznicu za neko napredovanje. Opet, necu razumeti zasto mora tako, al ajd.Sajmovi zaposljavanja jesu glupost. Ono sto je dobro, a naleti s vremena na vreme, jesu internship programi koje nude strane kompanije. Bilo da se zadrzis tamo tri meseca ili da prodjes do tzv. menagement trainee programa, daje tezinu za buducnost.Sve sam mislio da je era tog placanja prosla. I cifra od sedam hiljada koje je neko pomenuo ovde je sumanuta. Jos je neko rekao da pare traze i vlasnici privatnih firmi. To je tek glupost, jer vlasnik moze da odluci da ti ne daje platu mesecima...
I meni je mnogo toga sumanuto, ali neverovatno je kako mnoge stvari funkcionišu ovde. Prosto ne vidim šta je to što može da se desi da se neke stvari promene.Prosto je sve predodredjeno na propast, ova zemlja će se jednog dana urušiti sama u sebe, nema druge. Sad mi je jedini cilj da tog dana ne budem tu.Toliko sam se priča o neshvatljivim zloupotrebama i neverovatnim kombinacijama naslušao i nagledao zadnjih godina da je to prosto neverovatno. I svaki put odu korak dalje i uspeju da me iznenade.Jedini posao koji je donekle imao veze sa strukom na koji su me primili, bio je taj posao preko prve šanse. I bila je prevara u pitanju.Mogu samo zamisliti kakva je situacija na jugu zemlje, negde dalje od Beograda, jer ako stvari donekle funkcionišu negde u ovoj državi, onda je to ovde...Po nekim ranijim postovima zaključujem da ti više nisi u zemlji?Nego jel taj gej lobi stvarno toliko jak?Ako jeste, možda još uvek nije kasno za preispitati se. U suprotnom treba dati dupe nekoj stranci, što mu dodje na isto... :Pedit: nepismenost Edited by mr@ki
Link to comment
Nije ti stigao sms gde i kad da preuzmes materijal? A jesi se pronasao na spiskovima, bio si iznad crte? Bilo preuzimanje pre neki dan i mogu ti reci da su ga zakomplikovali solidno. Ima 50+ strana materijala za popisivace.
Ništa mi nije stiglo, prvi put čujem za to preuzimanje...Da, bio sam iznad crte i dostavio im potrebnu dokumentaciju, rekli zvaće me. I zvali jedan dan samo da pitaju da se nisam predomislio.Verovatno to zavisi od opštine, baš ću da proverim sa drugarom da nije on šta dobio. Samo fali da me još i za to ispale i zajebu, a ne bi me čudilo.edit: evo šta sam našao na zvaničnom sajtu:Тродневне инструктаже за пописиваче биће одржане од 21. до 23. септембра, према плану пописних комисија. Кандидати за пописиваче дужни су да присуствују инструктажи, током које ће бити организовано и тестирање. На основу резултата теста биће формирана коначна листа пописивача, која ће бити објављена најкасније до 25. септембра 2011. године. link Edited by mr@ki
Link to comment
Nego jel taj gej lobi stvarno toliko jak?Ako jeste, možda još uvek nije kasno za preipitati se. U suprotnom treba dati dupe nekoj stranci, što mu dodje na isto... :P
ne bih znala,ali sudeći po burnim reakcijama ovde ima nešto u toj temi Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...