Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Braća Strugacki

    16

BTW, proverio sa drugaricom. Kada je završila Drapšina išla na testiranje za taj drim džob, prošla prvi krug, osnove letenja, termini, drugi krug, čitanje i slušanje engleskog, treći krug, pričanje engleskog, e na četvrtom krugu su sedeli za kompom i slušaš na engleskom zadatak 3 minuta i onda imaš pola minuta na ekranu da rešiš, neka geometrija, letenje ovo ono, e tu su joj rekli da ne vidi najsjajnije...mada ne nosi naočare ali... i otpala je. Prilično rigorozno zvuči, što mi uliva poverenje u našu kontrolu leta.

Link to comment
To je prilicno manje od cifara pre pominjanih oko kojih se dosta diskutanata slozilo. Kome verovati?
Ćale mi je kontrolor letenja. Ne radi više na tornju zbog godina pa mu je plata nešto manja od prosečne za taj posao ali ne mnogo.Koliko ima direktor ne zna tačno niko.Takođe, istina je da nije lako upasti tamo i da su testovi veoma rigorozni. U sposobnost i radnu etiku zaposlenih ne treba sumnjati. Takođe, malo koji kontrolor provede u penziji više od 3-4 godine. Još jedna stvar, SMATSA nije javno preduzeće već DOO, u zajedničkom vlasništvu Republike Srbije i Republike Crne Gore.
Link to comment

meni je ortak rekao mnogo vecu cifru da ima, ukljucujuci bonuse, 150 evra za subotu, nedelju i drz. praznike, placa mu navodno ide makar 3put toliko. makar govorim o novcu koji dobija na kraju meseca, bemliga kako se sta zove i obracunava. ili je njemu placa veca od prosecne.no ako ti je cale kontrolor, siguran sam imas dobar uvid. plata koju pominjes se sumanuto mala za taj posao.

Edited by ToniAdams
Link to comment

standardna dinamika rada je 12 sati smena: dnevna, noćna pa dva dana slobodno, vikendi i praznici ulaze u obračun automatski, kao i minuli rad... radnici na tornju (koji su u direktnoj komunikaciji sa avionima) imaju veću platu ali ne 3X veću... ćale ima već 63 godine pa su ga prebacili u NOTAM službu, što je posao nižeg intenziteta i u skladu sa tim manje plaćen.što se tiče visine plate, bem li ga, 90-tih nije bio plaćen uopšte tako da je sada super kako je bilo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...