Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

Citam sam ovo oko davanja para za posao. Meni ih niko nije trazio i zaposljavao sam se javljajuci se na oglase... Dal se to odnosi samo na javna preduzeca i ustanove? Zli je pomenuo banku koja je komercijalna ustanova. Jel to das pare da dodjes mimo oglasa i reda na neko izmisljeno mesto ili je to das pare za neki stvarni posao, pa posle mozes i da napredujes?Sve mi to lici na neki recidiv iz osamdesetih proslog veka.

Link to comment
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Braća Strugacki

    16

@mra@kiJesu li ti poslali neki materijal za obuku? Na sajtu popisa sam procitao da je trebalo prosle nedelje da posalju nesto popisivacima, ali meni nista nije stiglo. Kada sam im nosio dokumenta, pre par nedelja, pitao sam sta je sledeci korak, kazu 'zvacemo te'. Brinem da me ne ispale. angry.gif
nisu mi poslali ništa još uvek. pre neki dan me je zvala žena iz opštine i pitala da se nisam predomislio. nakon toga mi je rekla samo da će me zvati kad dodje vreme. kao što reče Hamlet, sad je valjda obuka za instruktore, mi popisivači (čitaj: nestranačke ličnosti) smo valjda na redu posle toga.
Link to comment

Traze pare za svaki posao i u privatnim i u drzavnim preduzecima. Ja recimo nisam do sada pozivan na razgovor u ovih 10-20 firmi gde sam konkurisao. Ipak je moj problem sto konkurisem samo u Jagodini i okolini gde nije bas veliki izbor pristojnih poslova za diplomiranog pravnika.

Link to comment

ne kontam, ne kontam :glupava:o kakvim parama se priča?mora da se ponese X hiljada evrića kad dođeš na razgovor za posao ne bi li uopšte obavili razgovor?ili ako te prime da bi mogao da počneš da zaista radiš?ili je to da te prime nakon razgovora?ili šta?malo mi mozak teško procesira te informacije, skoro kao pa ono sa transvestitima i kučećim orgijama

Link to comment

au, što ljudi umeju da iznenade. rešenje je: što manje pričati sa ljudima i, kada baš moraš, biti nadrkan od samog početka. tako se smanjuje šansa za razočaranje.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Citam sam ovo oko davanja para za posao. Meni ih niko nije trazio i zaposljavao sam se javljajuci se na oglase... Dal se to odnosi samo na javna preduzeca i ustanove? Zli je pomenuo banku koja je komercijalna ustanova. Jel to das pare da dodjes mimo oglasa i reda na neko izmisljeno mesto ili je to das pare za neki stvarni posao, pa posle mozes i da napredujes?Sve mi to lici na neki recidiv iz osamdesetih proslog veka.
Zavisi u koje vreme si završio fax i tražio posao, po nekim predhodnim postovima sam shvatio da imaš debelo iskustvo.Do pre tri godine su stvari funkcionisale koliko toliko normalno, išlo je na bolje. Presporo, ali išlo je. Onda dodje kriza, i sve ode dodjavola. (kao da je kriza ovde jedini problem, ali ajde, da ne širimo priču sad)Uglavnom, gomila ljudi je dobila odkaze, previše je nezaposlenih, čak i oni sa dobrim iskustvom, a mi bez iskustva u struci bez debelih veza nemamo tu šta da tražimo.Sad, ako ti imaš dobro radno iskustvo, radio si po stranim kompanijama itd, prelazak s jednog radnog mesta na drugo ti verovatno nije problem. A ni taj gej lobi izgleda nije zanemarljiv :PUvek je najveći problem bio naći taj prvi posao, a sad je to gotovo nemoguće nekim redovnim putem.Po nekom mom iskustvu i iskustvu meni bliskih ljudi, oglasi su tu reda (ili zakona) radi, uglavnom se unapred zna ko će biti primljen. Na sajmovima zapošljavanja koji su najveća glupost ikada ti kažu da nema potrebe ni da predaješ CV, da ga niko neće pogledati. Tu se uglavnom uvek vrte iste firme, koje dobiju neka sredstva da se pojave, a imaju i besplatnu reklamu. Oni naravno nikad nikog ne zaposle, jer eto ne nadju odgovarajući kadar.Državni program "prva šansa" je tek posebna priča i leglo zloupotreba, već sam pričao o ličnom iskustvu sa jednom nazovi firmom koja me je tako "zasposlila".Što se konkretno banaka i davanja para za posao tiče, tu priču sam čuo dosta puta, previše da bi bila slučajnost ili laž. Svaki put su izvori bili prilično pouzdani i gotovo iz prve ruke. Pošto nemam nameru da nekom dajem pare za tako nešto, a ni nemam ih, nikad nsiam ulazio u detalje i pitao kome tačno treba kešnuti. Nažalost, to ovde nije ništa čudno niti je bilo kakva novost, stvari prosto funkcionišu tako. Najbolje prolaze članovi vladajućih stranaka, politička pripadnost se uglavnom najviše ceni.
Link to comment
ali zato znas da gej lobi sljaka samo tako?!
i njih uhvatila kriza. ovo što znam od pedera skoro sve pa nezaposleno :(
sajmovima zapošljavanja
:lol: sve ih spaliti. srećom, koliko sam skapirao dugo već nije održan 1.
rešenje je: što manje pričati sa ljudima i, kada baš moraš, biti nadrkan od samog početka. tako se smanjuje šansa za razočaranje.
šta je bilo sa zenizmom i onim jedenjima govana bez pasulja? si odusta toga za danas ili samo za tih 15min koliko je trebalo da napišeš post? Edited by korindjar
Link to comment
au, što ljudi umeju da iznenade. rešenje je: što manje pričati sa ljudima i, kada baš moraš, biti nadrkan od samog početka. tako se smanjuje šansa za razočaranje.
ima ovde na forumu par otherwise OK i zanimljivih likova, ali onda homofobija samo nahrupi iz njih, i ja se osetim nekako... pokradenim. useru mi se u OK predstavu koju sam imao o njima. smor. <_<
Link to comment
ima ovde na forumu par otherwise OK i zanimljivih likova, ali onda homofobija samo nahrupi iz njih, i ja se osetim nekako... pokradenim. useru mi se u OK predstavu koju sam imao o njima. smor. <_<
To mi se i u RL dešava. Odvratan osećaj.
Link to comment
šta je bilo sa zenizmom i onim jedenjima govana bez pasulja? si odusta toga za danas ili samo za tih 15min koliko je trebalo da napišeš post?
Odustao za danas, hvala na pitanju. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ima ovde na forumu par otherwise OK i zanimljivih likova, ali onda homofobija samo nahrupi iz njih, i ja se osetim nekako... pokradenim. useru mi se u OK predstavu koju sam imao o njima. smor. <_<
da znas, i mene to cesto porazi.no, uvredljiv je post nekako, cak i da je umesto gej lobija pomenut lobi malinara ili lobi kiroprakticara.
Link to comment
nisi nadrkan :(
jel imaš neku posebnu želju spram mog forumskog nastupa? rado ću ti izaći u susret. možeš da biraš između zen parabole, mini-hajke i random moralisanja. ali da me posle pustiš na miru. nije mi danas baš dan i nisam raspoložen za preskakanja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...