Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Braća Strugacki

    16

Hm, siguran sam da je Ajvi napisala (u bilo kom kontekstu) "malinarski lobi" ili "lobi kontrolora gsp-a", niko joj ni reč ne bi rekao. :D
uh,mislim da je i malinarski lobi škakljiva tema i nije baš za spominjanje tek tako i bez posledica
Link to comment

Da, i ja mislim da se preteruje. Siguran sam da ivy nije mislila ništa loše, niti je htela nekog da uvredi, pošto se po sopstvenom priznanju nije šalila kako sam ja to prvenstveno shvatio i nadovezao se. Pitanje gej lobija svakako nije ispoljavanje homofobije.

Edited by mr@ki
Link to comment

Naravno, nije ni govor o jevrejskom lobiju - antisemitizam. Svi znamo da se te klike drže zajedno, to se podrazumeva.Ovim izlazim iz diskusije, meni se čini da je ovo neki glup nesporazum. A gej lobi ne postoji, nadam se da je to potpuno jasno.

Link to comment
there's no such thing as gay lobby.i insinuirati da je neko dobio posao samo zato što je gej je veoma uvredljivo.
ja nigde nisam rekla da je on dobio posao SAMO zato što je gej loli idalje ne vidim uvredljivost u svemu tome..ovde upravo pričamo o tome kako se u Srbiji dobija posao po stranačkoj,rodbinskoj,komšijskoj i ostalim linijama pa zašto je odjednom gej linija uvredljiva?meni je uvredljivije to što se traže tolike pare za mesto ali to je opšte društveno prihvatljivo ili nije ali se dešaava pa nije uvredljivo,ne razumem?
Link to comment

ajvi je konkretnom forumasu rekla da je dobijao (dobre) poslove zahvaljujuci gej lobiju. i mi sad, valjda, treba da raspravljamo o tome a) da li je to tacno u konkretnom slucaju i/ili b) da li gej lobi postoji?previse sam dugo izbivala sa foruma, ocigledno.

Link to comment
inače,ali stvarno ne razumem šta sam toliko iskopala a da nisam mrdnula..hoće neko najzad da mi objasni?
Rado. Glorfindel je postavio vrlo vrlo razumno pitanje, ovo kad sam pročitao o "daj nam 2 soma evra kao depozit pa ćeš dobiti posao" valjda svakom normalnom treba da zvuči kao nešto van pameti. Na pitanje kako se to danas dobija posao u Srbiji kad je on dobio posao bez ikakvih sličnih budalaština, dolaziš ti i govoriš "gej lobi je van konkurencije". Dakle, mogla si se zezati u kom slučaju bi bilo dovoljno reći "nemoj da se ljutiš, ništa loše nisam mislila", ali si rekla da nije šala i da si bila ozbiljna, u kom slučaju... ne nalazim tačno šta si predložila, da se popriličan deo dobrih poslova po Srbiji dodele tako što međupovezana gej zajednica smešta svojima poslove, ili kada dođe čovek na razgovor, odradi bloudžob onome iz HR-a ko vodi razgovor pa tako dobije prednost nad ostalima kandidatima? Valjda ti je jasno da su oba scenarija budalaština decenije, a ako nisi na to mislila, slobodno napiši detaljnije na šta si tačno mislila. Sve posle toga, mr@ki se nadoveže na "gej lobi", očito u zezanju, a ti mu odgovaraš sa "ne bih znala". Ne bi znala, a prva si ga spomenula, deklarisala da u pitanju nije šala, i nakon toga još onako znalački ustvrdila "šta je ljudi, pa jel vi mislite da gej lobi ne postoji, ko je ovde lud"? I sve to uz "ne bih znala" u isto vreme?A na samom kraju onako humoristički™ pitaš da li se ljudi bune zbog nadasve glupe situacije koju si sama stvorila time "da li možda svaki brine o svojima"?Inače, ne, ne mislim da je ovo ispoljavanje homofobije. Samo da je beskonačno glupo i nepromišljeno. Lično, imam utisak da si htela da napraviš šalu, a da si se samo zapetljala u kučine i da više ne znaš kako bi se izvukla. U protivnom, voleo bih čuti kakve veze gej lobi ima sa topikom, šta si tačno želela reći tim odgovorom na Glorfindelovo pitanje, ali osećam da bi svako objašnjenje bilo u rangu masona i templara.
Link to comment

kao što rekoh

ovde upravo pričamo o tome kako se u Srbiji dobija posao po stranačkoj,rodbinskoj,komšijskoj i ostalim linijama pa zašto je odjednom gej linija uvredljiva?
nije bila šala,zato što gej lobi postoji kao što postoje crnogorski,bosanski,razni stranački lobiji..možda je jedino u svemu tome reč lobi pogrešna što nikako ne znači da je konkretno Glorfindel dobijao posao takoi više je bilo opšte mesto nego lična opaska
Link to comment

meni to uvek bilo ludilo zamisliti kako bi funkcionisalo to s navodnim gej lobijima. to što kae marvin, koje su opcije u toj teoriji? da se navodno međusobno zapošljavaju, ok, dovoljno zaverenički da neinicirani ne mogu da provale, al onda se postavlja logično pitanje koliko ima tih pedera, micim sve i da svako od njih svoju gospođu zaposli, ostalo bi valjda i nekih radnih mesta za strejtere. druga opcija je ono da dođeš na intervju i da ti neko uz wink-wink kaže mogao bih te pogurati al ako ti uguram.. također teoretski ne mogu isključiti opciju da se to nekad i negde desi, al jopet od tolikih job seekera valjda bi procurele gomile priča o traženju dupeta u zamenu za posao. ja međ svojim, a brojnim nezaposlenim drugarima, ne čuh da su ikad dobijali nepristojne ponude tražeći posao.jebem li ga, valjda ljudima lakše da tripuju o zaveri, nego da se suoče s činjenicom da je ekonomija u raspadu i da posla nema i da ti tu malo pomaže i da si peder, lezbejka i zoofil u isto vreme.

Link to comment
što nikako ne znači da je konkretno Glorfindel dobijao posao takoi više je bilo opšte mesto nego lična opaska
Onda je malo nejasno čemu citiranje njegovog posta i odgovor da je gej lobi van konkurencije. Ako je van konkurencije znači jači je od komšijskih i stranačkih postavljanja, šta li? Pored toga, meni je i dalje nejasno kako taj gej lobi funkcioniše u Srbiji. Da li postoji neka tajna mreža ljudi koji su na prilično jakim pozicijama, a međusobno su do jaja povezani pa mogu da diriguju takvim stvarima? Ako ne, kako onda?Inače, ako ti je baš toliko neshvatljivo zašto je to uvredljivo, otprilike bi to bilo slično da ti odeš na Love Topic i kažeš "Jao što sam dobila super posao u firmi X, imali su 5 drugih kandidata a izabrali mene", a da neko citira to što si rekla i odgovori sa "Eto, lako je ženama, one daju pičke direktoru i odma padne posao". I to je opšte mesto a ne lična opaska, i to nikako ne znači da si konkretno ti dobila posao tako, i to se dešava u zemlji Srbiji verovatno 100 puta češće nego stranačke, komšijske, kumovske, a pogotovo mistično-gejovske linije. Pa sad ti vidi da li bi smatrala uvredljivim nešto tako.
Link to comment

Prvi posao je teško dobiti, zato što takvih mesta nema u ponudi. Nikome ne trebaju pripravnici, a koji još žele i neku platu da dobiju.Juče, tokom poslovnog ručka mi kaže poslovni partner - pa jebote, njega bih morao dve godine da učim, da mi postane upotrebljiv, a da uzmem nekoga ko je iz teme, to mi je rizično, mora da zaradi 30k eur godišnje da pokrije svoje troškove...I to je ceo problem privatništva u nas, ako ne računamo ugovore sa đavolom, gde dušu daješ pod odma.Inače, lobi, postoji, ali samo u smislu predvorja, ne postoje homogene grupacije koje te shvataju svojim, te ti zbog toga daju pos'o. Čak ni stranke nisu nikakva garancija, ako nisi ušemljen po više osnova, ali tu je odmah i rizik raportovanja po više osnova, ako se odnosi snaga pomalo promene.Jednostavno - čabar za običnog mladog proletera.Jedino rešenje je samozaposlenje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...