Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Braća Strugacki

    16

Mom drugu za posao u nekoj banci cije ime pocinje na A (zaboravih sad tacno kojoj, ima ih vise) trazili ne dve nego sedam hiljada ojra... a covek je zavrsio ekonomski fakultet u roku, sa nekim mnogo dobrim prosekom, i posle radio neko vreme u Privrednoj Banci Beograd. Ali jebem li ga, to valjda tako ide.Jebote, pa taj koji ima sedam hiljada evra ne mora ni da radi... unsure.gif

Link to comment
Mom drugu za posao u nekoj banci cije ime pocinje na A (zaboravih sad tacno kojoj, ima ih vise) trazili ne dve nego sedam hiljada ojra... a covek je zavrsio ekonomski fakultet u roku, sa nekim mnogo dobrim prosekom, i posle radio neko vreme u Privrednoj Banci Beograd. Ali jebem li ga, to valjda tako ide.Jebote, pa taj koji ima sedam hiljada evra ne mora ni da radi... unsure.gif
Jab' odno lažnjake, to snimio i plasirao na youtube i obavestio medije... Pa taj što mu je tražio pare, nek' malo traži posao...
Link to comment
Danas cula nesto novoo: -Krenuo burazer na razgovor za posao i trazili mu 2000eu kao depozit, da se kao osiguraju u slucaju da ovaj ih pokrade. Budite tu, sad ce da donese...pa da se pucas jbt
Mom drugu za posao u nekoj banci cije ime pocinje na A (zaboravih sad tacno kojoj, ima ih vise) trazili ne dve nego sedam hiljada ojra... a covek je zavrsio ekonomski fakultet u roku, sa nekim mnogo dobrim prosekom, i posle radio neko vreme u Privrednoj Banci Beograd. Ali jebem li ga, to valjda tako ide.Jebote, pa taj koji ima sedam hiljada evra ne mora ni da radi... unsure.gif
Zadnji put kad sam se raspitivao za banke, bilo je 5 k evra. Generalno, neverovatne kombinacije su u igri, uvek uspem da se iznenadim i zaprepastim kad čujem neku novu priču.Posle dve godine bezuspešnog traženja posla, ja sam blago rečeno očajan, osećam se nikad gluplje, jadnije i bespomoćnije. Posla ni na vidiku, a kako stvari stoje s ovom nazovi državom biće još gore, dno još nismo dotakli...Elem, gledam sad, otvorio Telekom oglas za 75 novih radnih mesta, Lepo zvuči, ali mogu zamisliti kakve tek tu veze i kombinacije rade.Prijaviću se u svakom slučaju, ali znam da nema ništa od toga. A prijavljuje se pomoću jmbg-a, traže i kopije dokumenata u elektronskom formatu. :unsure: Edited by mr@ki
Link to comment

Znam dosta ljudi koji su zavrsili razne fakultete i nemaju posao po nekoliko godina. Oni koji cekaju nesto odgovarajuce (citaj: posao u struci ili makar nesto lagano, uz dobru platu) su uglavnom u banani, a oni koji su skontali da od toga nema 'leba uglavnom rade neke poslice za 25-30 hiljada, sto je ovde u Mitrovici dovoljno za neko prezivljavanje... ako si solo, naravno.

Link to comment

Ma radim i ja tako neke posliće za preživljavanje, bolje reći za džeparac, ne bežim od toga. Najpre malo kao prodavac, pa nešto oko molersko-farbarskih radova, sad ću raditi na popisu 15 dana... ali nije to rešenje.

Link to comment

@mra@kiJesu li ti poslali neki materijal za obuku? Na sajtu popisa sam procitao da je trebalo prosle nedelje da posalju nesto popisivacima, ali meni nista nije stiglo. Kada sam im nosio dokumenta, pre par nedelja, pitao sam sta je sledeci korak, kazu 'zvacemo te'. Brinem da me ne ispale. angry.gif

Link to comment
Nije jos pocela obuka popisivac, sada je obuka instruktora.
Znam za to. Mislio sam na ovo
Кандидатима који су изабрани, у периоду од 6. до 10. септембра, пописна комисија доставља инструктажни материјал, како би се припремили за обуку, и обавештава их о месту (адреса инструктажног пункта) и времену почетка обуке.
Ja nista nisam dobio.
Link to comment

realno mora te kenjati da bi danas dobio ok posao. za sada najbolje prolaze krelci koji piejdždiraju i embijejuju do 30tedoduše ima poslova, ali za to funkcioniše tržište poznastava iz revizorskih i konsultantskih kućazbog toga se mladoliderstvo veoma poisplaćivalo ovima koji su išli na seminare, simulacije i te varijante, što jeste fer.

Edited by korindjar
Link to comment

ja stvarno nemam pojma o cemu ti korindjare pricas. ljudi koji rade phd obicno ne idu u industriju posle da bi zaradjivali lovu.ljudi koji rade mba to rade do godinu i po dana i posle su opet na trzistu. ne mozes da drljas mba 8 godina.

Link to comment
@mra@kiJesu li ti poslali neki materijal za obuku? Na sajtu popisa sam procitao da je trebalo prosle nedelje da posalju nesto popisivacima, ali meni nista nije stiglo. Kada sam im nosio dokumenta, pre par nedelja, pitao sam sta je sledeci korak, kazu 'zvacemo te'. Brinem da me ne ispale. angry.gif
2001. su ovi iz republičkog zavoda za statistiku štampali i podelili uputstvo za popisivače. jasno, sa sve slikama gde, šta, zbog čega. napamet se nauče oni p1-p4 obrasci, to nije problem. problem su popisivani. nestanu u akciji i tu ne pomaže uputstvo.onda lepo sedneš, odštampaš pamflet otprilike ovakvog sadržaja: Poštovani sugrađani, Dana _______ biće popis stanovništva. U cilju... (nečega. glupo je biti iskren pa napisati "mog dobra")molimo vas da u toku pre/popodneva u stanu bude odrasla osoba koja može da da potrebne podatke. Ukoliko tada niste u mogućnosti, obavestite nas putem svog najbližeg komšije kada će to biti moguće. happy hoddingtm & dirty money !
Link to comment

obzirom da je ovde preživljavanje cilj niko ni ne želi, a niti može, ovde da pravi keš bitnije je da si se uvalio na fax (gomile asistenata su meni jako čudni izbori), a za vreme oduženog studiranja čekaš i povoljnu poziciju. kasnije stranke zapošljavaju te doktore biznisa jer je sramota da vise na birou, a i diploma uvek odlično izgleda.mbaovci i phdovci koji odlaze mi posebno bodu oči jer dobijaju neke leve faxove sa stipendijama i popunjavaju kvote. to mi tek nije jasno kako funkcioniše taj sistem.

Edited by korindjar
Link to comment

pa trziste mba obrazovanja je ogromno! pa tako i vecina mba programa sluzi da osisa ovce. kad vidim sta sve kod nas otvaraju uhvati me neka tuga.e pa tako i oni primaju aplikacije od svih onih koji ce da plate.s druge strane, phd program skole drze da bi profani imali research asistente. osim ako nije neka velika i bogata skola, kad je phd program jednostavno neizostavan i stvar je prestiza.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...