Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Ne misli ni Puriša da mu je najbolji.

Ovo je iz 2010. godine:
 

Quote

“Uvod” za svoj najzabranjivaniji film popularni Purke napravio je kao satirični, duhoviti vremeplov - sa brojnim fotografijama Bekima Fehmiua, koji igra naslovnu ulogu, Ljubinke Bobić, Milene Dravić, Radeta Markovića...

 

- Film je nastao 1972, bila je to, i nadam se ostala, priča o filmu, a sam početak filma nije bio srećan - “Pavle Pavlović” je proskribovan i izbačen iz zvanične konkurencije festivala u Puli, što je za mene bio znak da je film dobar, a dokaz za to je i plejada glumaca koja igra u njemu. Posle festivalske projekcije nije imao bioskopsku distribuciju, i možda čak i ne spada u moje najbolje filmove, ali Bekim je ovde ostvario jednu od svojih najboljih uloga - lik mladog radnika Pavla Pavlovića, koji u sredini natopljenoj sitnom korupcijom, zloupotrebom samoupravnih slogana i slomom morala, postaje buntovnik koji će na kraju stradati.

 

Prema rečima Puriše Đorđevića, Bekim Fehmiu je podržavao da se ovaj film vrati iz “bunkera”, a njegovom zaslugom “Pavle Pavlović” prikazivan je i u inostranstvu, najpre u Italiji, gde su ga kritičari nazvali “bravuroznim političkim kabareom”.

 

- Film je doživeo malu cenzuru, ali bili su vrlo fer, nisu ga mnogo skratili. Ostalo je, međutim, nešto što je vrlo zanimljivo - posle naslova filma na špici se pojavljuje rečenica koja glasi: “Mnogi problemi u ovom filmu rešeni su akcijom Saveza komunista”.

 

Ja oduševljen filmom. Posebno Pinterova kamera. Glumačka postava neverovatna i mislim da je ovo i razlog restauracije.

 

Scena sa izdavanjem ploče "Ja te štipam ti mi se pućiš" i Rade Marković u ulozi govnara (naravno) koji za javnost snažno osudjuje dok štipa pevaljku Milenu Dravić, genijalna :laugh:

 

https://streamable.com/hfxbv9

 

Bez problema može na temu o Miki.

Edited by Kenji
Link to comment

Ajvar je hipstersko pretenciozno govno od filma. 

Nit je jasno čemu služi, nit izaziva kakvu emociju, prepun kretenskih klišea kako bi drugosrbijanski mile voleo da živi, bože sačuvaj

I čemu uopšte služi ona baba sa urnom? Da bi Nataša imala glumačku vinjetu? I potpuni besmisao ajvara. 

Jebote ko da je Marta Keler pisala

Serhio i Kičić :frust:

Uf na šta sam potrošio sat i po života

  • +1 1
  • Haha 2
  • -1 1
Link to comment
3 hours ago, Misko said:

gledao delove, Sergej korektan, a ne volim ga bas..

 

Ni ja ga ne volim i da nisam gledao Srpski film mislio bih da je on loš glumac, al eto tu je pokidao. Problem su neinventivni scenariji i traljave režije pa glumci uglavnom igraju sami sebe otaljavajući svoj posao i to je negledljivo. Posebno je Glogovac "stradao", neverovatno kako je on potrošen na loše filmove, a niko ne može reći da je loš glumac.

Link to comment
12 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

koliko je zvuk nerešiv problem u srpskom filmu

 

pa jbt

 

 

Ja mislio da je do mog tv, pa do mog kompa, pa do ženinog laptopa...

Sad si me utešio...

Link to comment
14 hours ago, Nikodije said:

 

Ni ja ga ne volim i da nisam gledao Srpski film mislio bih da je on loš glumac, al eto tu je pokidao. Problem su neinventivni scenariji i traljave režije pa glumci uglavnom igraju sami sebe otaljavajući svoj posao i to je negledljivo. Posebno je Glogovac "stradao", neverovatno kako je on potrošen na loše filmove, a niko ne može reći da je loš glumac.

o, da, narocito filmovi Olega Novkovica, koje ne podnosim, mada, Sutra ujutru, jeste los, ali, ima ono  nesto, jedan od onih losih filmova koji mozes da gledas ako si u takvom moodu..

  • +1 1
Link to comment

Davno sam ga gledao, tinejdzer sam bio, secam se da mi je legao, bese jesenji dan, kisa..ali, da ga sad pamtim kao neku filmcinu, tesko...Normalni ljudi spadaju u top 10 filmova koje najvise mrzim, ne domacih, nego uopste..a nisma od onih koji strastveno mrze filmove, mora da bude bas onako los da bih ga mrzeo..

Edited by Misko
Link to comment

Oci kopam za sutra ujutru :fur:!

 

Jedan od omiljenih mi.

 

Mozda i sto mi je lako da se identifikujem sa nekim momentima.

 

Mali film, nista teatralno, tih, sece nozem svaku scenu. Sjajan za sve koji zele da se bave filmom. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...