Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Quote

Digitalizovanu verziju filma "Majstori, majstori“ Gorana Markovića, premijerno prikazanu prošle nedelje na Tašmajdanu, publika će moći da besplatno da pogleda 6. i 13. oktobra u Jugoslovenskoj kinoteci, kao i na internetu, najavljeno je iz ove ustanove kulture.

 

Kultni film reditelja Gorana Markovića “Majstori, majstori” biće prikazan 6. i 13. oktobra u dva termina (od 18 i 20.30 sati) u Jugoslovenskoj kinoteci u Uzun Mirkovoj ulici, a oni koji ne budu u prilici da ga pogledaju u bioskopskoj sali moći će to da urade onlajn 6. oktobra od 20.30 sati, na zvaničnoj stranici Vip mobile na Fejsbuku, saopšteno je iz Kinoteke.

 

Link to comment
30 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

 

Nadam se da su se setili da naprave i titl na engleskom npr. sada kada su vec radili tu digitalnu verziju, i da ce 6.10. biti gledljiv i iz inostranstva

Link to comment

Kad vec spominjete film, ajde neka mi neko objasni jel Gordana lazno optuzila Pepija Lakovica, ili sta, i ako jeste zasto, je li Moljac zapravo zlostavljac,ili jos jedan svaler, o cemu se tu zapravo radi?

 

Master Sava!

Cheers, my son!:D

Edited by Misko
Link to comment

Jack Sava, pardon..

 

You see my friend, what a school can do to a man.He could be a jack, if he like it so much! But that's not nice! You all gonna die! To die, all of you! Teachers, intelectuals,i stick you on...

 

Link to comment

Kad smo se vec dotakli  Markovica, njegov filmski dbi, Specijalno vaspitanje zapravo ima i duzu verziju..odavno sam cuo te price,ali sam cak u jednom momentu pomislio da sam  nesto nacuo, ili da je urbana legenda u pitanju, medjutim, Markovic je licno potvrdio...jos stoji taj materijal u Kinoteci, netaknut..nikad nije emitovan kao mini serija, nije ni digitalizovan kada je digitalizovana verzija koju svi znamo, nista..prvo sam mislio da je radila cenzura, medjutim, markovic je rekao da je vreme trajanja bio problem, valjda je pravio tada bilo da doaci film ne moze da traje duze od 2 sata..e, sad, sto se mene tice, bioskopska verzija sljaka sama po sebi, ne osecam da  nesto nedostaje kada gledam(za razliku od npr Undergrounda), ali, ne bi bilo lose videti i taj izbaceni materijal, posebno ako su to scene sa Bercekom ili Fehmiuom..mozda na nekom buducem Blu Rej izdanju, mozda i nikad..

Edited by Misko
  • +1 1
Link to comment

Koliko mi je poznato izbačene su scene gostovanja Voje Brajevića (igra sebe) u domu. Voja se u filmu inače pojavljuje u svega par sekundi.

Izbačene su i neke scene sa Srđanom Karanovićem u ulozi milicionera.

 

Link to comment

Izbacen je deo filma u kome domci spremaju novogodisnju priredbu i sve sto ima veze s tim. Tu se pojavilo jos nekoliko frikova iz audicije za Drustvenu igru, ukljucujuci onog tetoviranog od glave do pete sa natpisom "haj hitler" na grudima. Film je skracen zato sto su bioskopi samo izuzetno pustali filmove duze od sat i 45 (racunali su 15 minuta za praznjenje, ciscenje i punjenje sale pre sledece projekcije).

 

Takva kopija filma postoji tj. sigurno je postojala je do privatizacije Avala filma i Goran Markovic nije imao nista protiv objavljivanja samo sto niko nije pokrenuo stvar. Ako cela verzija nije sad digitalizovana onda verovatno nema nista od toga.

 

S obzirom da mi je ovo najomiljeniji film, voleo bih da ga pogledam celog mada ne verujem da bi duza verzija nadmasila ovu koju znamo.

Link to comment
  • 3 weeks later...
48 minutes ago, Tsai said:

 

Ako bi ostalo na ovome, bilo bi ok pretpostavljam:

 

Quote

Ovim protokolom se projektima podržanim od strane Filmskog centra Srbije olakšava pristup i korišćenje materijalnih, kulturnih i duhovnih dobara kojima raspolaže Srpska pravoslavna crkva, a koji su neophodni za njihovu realizaciju. Filmski centar Srbije će razmatrati zahteve za korišćenje dobara SPC i potom ih prosleđivati Patrijaršijskoj upravnoj kancelariji Srpske pravoslavne crkve.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...