Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Ivana Grozna

 

Tako neki običan život u Srbiji, ovih dana.

 

Ne znam da li ima i jedan profesionalni glumac u filmu, režiser i glavna glumica (Ivana Mladenović) je pokupila da glume i mamu i tatu i brata i babu, pa što ne bi i sve ostale role podelila običnim ljudima, komšijama? :D 

Link to comment
32 minutes ago, gospa buba said:

aaa chitala neki intervjuj. kakav je film?

sent from bubamoto
 

 

Oceni za sebe po trejleru :) (nisu hronološke sekvence). Recimo da ju je Martin nahvalio za sve pare, a ako mene pitaš, ne baš zasluženo. U načelu mislim da režiseri ne treba da režiraju sebe kao glavne glumce, a po sopstvenoj priči. Bar ne ako ti je to tek drugi igrani film u karijeri. Najveća mana je što mi se čini da ti treba masa predznanja o - svemu :laugh: Pa ko zna, zna. Meni nije žao potrošenih sat i po, bar ne mnogo 

Link to comment

Gledajte ljudi "Moj jutarnji smeh" Marka Djordjevica. Zaobidjite trejler i ne znajte nista o filmu, kao sto smo i drugarica i ja. Evo mozda malo, da ima zakasnelog odrastanja i zastitnickih roditelja, da se desava u Kraljevu, osim kracih uloga Jasne Djuricic i Glogovca ne bas poznatih lica, glasova i naglasaka na filmu (plus!).

Smejacete se iako tema nije smesna (ali ne mozete se ne smejati, to valjda samo publika u Roterdamu i jos dve osobe u publici nisu bile u stanju)

 

BG: bice ponovo u DKC-u u Beogradu od 6. februara. Mi smo iz drugog puta uspele da pogledamo film (na prvobitnoj smo ostali bez karata, a i sada u nedelju je bilo sve rasprodato) i uhvatile projekciju na kojoj je bila ekipa iz filma (reziser i glavni glumac), dosavsi pravo iz Roterdama. Razgovor je posle, kako je Branka Petric iz publike rekla na kraju, bio kao produzetak filma. Boleli su me obrazi i stomacni misici posle.

 

Quote

 

Zbog velikog interesovanja još tri ekskluzivne projekcije filma Moj jutarnji smeh.
Četvrtak 6. februar u 21.00
Petak 7. februar u 21.00
Subota 8. februar u 21.00

Ovog vikenda se navršava dve godine od kako Nebojša Glogovac više nije sa nama. U znak poštovanja i sećanja ekipa filma MOJ JUTARNJI SMEH projekciju u subotu 8. februara posvećuje njemu.
Posle projekcije, publika će moći da pogleda i deo snimljenog materijala sa Nebojšom Glogovcem koji se nije našao u finalnoj verziji filma.
Projekciji će prisustvovati glumačka i autorska ekipa filma.

Režija: Marko Đorđević
Uloge: Filip Đurić, Jasna Đuričić, Ivana Vuković, Nebojša Glogovac
Srbija, 94’

Ekskluzivno u Dvorani Kulturnog centra Beograda!

Karte u pretprodaji od utorka 4.2.2020.

 

 

Pa kad pogledate, evo te price posle filma (YT je dodatno umusavio inace mutan i drmusav video)

 

Link to comment
12 hours ago, I*m with the pilots said:

Gledajte ljudi "Moj jutarnji smeh" Marka Djordjevica. Zaobidjite trejler i ne znajte nista o filmu, kao sto smo i drugarica i ja. Evo mozda malo, da ima zakasnelog odrastanja i zastitnickih roditelja, da se desava u Kraljevu, osim kracih uloga Jasne Djuricic i Glogovca ne bas poznatih lica, glasova i naglasaka na filmu (plus!).

Smejacete se iako tema nije smesna (ali ne mozete se ne smejati, to valjda samo publika u Roterdamu i jos dve osobe u publici nisu bile u stanju)

 

BG: bice ponovo u DKC-u u Beogradu od 6. februara. Mi smo iz drugog puta uspele da pogledamo film (na prvobitnoj smo ostali bez karata, a i sada u nedelju je bilo sve rasprodato) i uhvatile projekciju na kojoj je bila ekipa iz filma (reziser i glavni glumac), dosavsi pravo iz Roterdama. Razgovor je posle, kako je Branka Petric iz publike rekla na kraju, bio kao produzetak filma. Boleli su me obrazi i stomacni misici posle.

 

 

Pa kad pogledate, evo te price posle filma (YT je dodatno umusavio inace mutan i drmusav video)

 

 

Predivan je film. Ali ni meni nije preterano smesan. Cak me je nervirala publika u kombanku koja grca od smeha na poprilicno bolne stvari, valjda mehanizam odbrane... 

Edited by Tsai
Link to comment
23 hours ago, Moća said:

Mislim da se film desava u Kragujevcu ili se varam?

Pomesala sam, glavni zenski lik je valjda iz Kraljeva. Ali nije to toliko bitno (vise da je meni lepo da gledam neka druga mesta, ljude i naglaske)

 

On 6.2.2020. at 1:14, Tsai said:

Predivan je film. Ali ni meni nije preterano smesan. Cak me je nervirala publika u kombanku koja grca od smeha na poprilicno bolne stvari, valjda mehanizam odbrane... 

Nije preterano smesan, ali, kako je bilo i reci tokom ovog razgovora, radi se dosta i o prepoznavanju. Jedan od aduta filma je i to na koji nacin je ispricana ova prica, napravljena je podnosljivijom.

Link to comment

Gledala juče u DKC-u Moj jutarnji smeh, zbog preporuke sa foruma. Film nije baš dobar, ali je gledljiv, i to je to. Na granici da prestane da ti drži pažnju, ali nekako te ipak odvozi do kraja. A mislim da veliku ulogu u tome igra akcenat, na koji nismo navikli na filmu i što je film o mladima a nije beogradski film, "Munje" i sl. 

Tema zanimljiva, ali mladi glumci loši, pogotovo mlada glumica, možda je i do dijaloga od 5 rečenica smeštenih u 10minutne zamrznute kadrove, možda je režiser hteo da postigne neku atmosferu. Najmanje su loše scene gde su stariji glumci u kadru (majka).

Na kraju, nije mi žao što sam gledala ovo. Ajde da podržim domaći film, pogotovo ovakav gde je budžet očito bio 5 dinara. Ni meni nije bilo jasno zašto se publika cereka, ja sam samo umirala od smeha što sam film izreklamirala jednoj osobi koja je na osnovu toga napravila dejt, sa, kako se pokazalo filmofilom i poznavaocem kimematografije, i čije sam glave gledala u gledalištu par redova ispred mene (njemu se nije svidelo).

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...