Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

22 minutes ago, Nikodije said:

Balkanska međa nije čak ni propagandna trešina kako sam očekivao i čemu sam se nadao, više groteskna budalaština i sprdačina.

Pokidala medja kao akcija i rambo tip filma

Bonus ko iz rezije ima smisao za humor da u onim dokumentarnim scenama zalosti ubaci eru ojdanica kako place 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

.To u Kombank ili usce? Sta je bolje?

 

Do kad se prikazuje?Zna li neko?

Sad video Kombank bas popunjen, a ima samo u cetvrtak...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Погледао сам "Ајвар", редитељке Ане Мариа Роси, у оквиру Дунав Филм фестивала - који се одржава у Смедереву. Главни програм се одржава у Малом граду Смедеревске тврђаве. Заиста фантастичан амбијент - за филмски фестивал дунавског слива. Уживао сам у атмосфери, на отвореном - међу зидине тврђаве, која вапи за санацијом и реконструкцијом.
Нажалост, у филму нисам уживао. Иако се редитељка "штрецнула" на опаску након пројекције Југослава Пантелића, и на питање; да ли је ово женски филм?
Не знам где бих га сврстао, али заиста небитан филм. А свакако српског филма нема ни у траговима. Колико ће још проћи воде Дунавом, да редитељи схвате да ако желе да направе неко оригинално остварење, морају да загребу тамо где су проблеми овог друштва. Овако, на хиљаду пута прежвакану тему, створити иоле пристојан филм је равно чуду. Зато ћу овај филм заборавити у року од одмах а српски филм је и даље у опадању. А рупа и црнило изгледа да немају краја. Глумачки тандем, Наташа Нинковић и Сергеј Трифуновић као Јин и Јанг - ваљда их је редитељка зато и бирала, због теме али глума једна велика 0. Кичић је у једној мањој роли - сјајан! Почиње заиста да глуми и све ме више одушевљава, а у прошлости нисам имао претерано лепо мишљење о њему.

 

Вечерас је на програму бугарски филм; "Отац" сјајног редитељског двојца; Грожева - Валчанов. Писао сам већ о њима и њиховим сјајним филмовима; Урок 2014 и Слава 2016

Вреди се исцимати :heart:

Link to comment
  • 1 month later...

ekipa

 

:isuse:

 

 

voleo bih da mogu ko sloba novaković u kritici filma ona voli yveydy isučem patku i mlataram, al ne mogu. jedino u šta sam siguran da je za gorepomenuto ostvarenje u najmanju ruku barry lyndon

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...