Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

jos nisam siguran da li mogu da slavim bilo sta sto ova vlast organizuje, najvrv ne, tojest sigurno da ne.

al nekako mi iskreno manje zao kad se setim kakve gluposti su dosad sponzorisali, a od istog autora.

Link to comment
9 minutes ago, colonelo said:

Čekaj malo, ako sam dobro shvatio, vlast je nekim (neznano kojim) sredstvima uspjela da obustavi snimanje nekog, politički nepodobnog, filma?

I ovde se to slavi?

nije obustavila snimanje nego je povukla 30ak% keša sa kojim su ovi planirali da počnu snimanje, pa posle kako se snađu

 

inače, film je trebalo da se bavi temom trgovine organa gde su glavni bad boys srpski korumpirani policajci

 

 

@ToniAdams mali budo mu je ok film

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

nađoh ovo na temu mezimice

Quote

kojo:

Opet ne znam... To je pitanje za Jelenu Trivan koja je producentu saopštila da se desila cenzura. Znam da je Bjela trebalo da igra trgovca organima, ali je odbio iz njemu znanih razloga. Smatrao je da u filmu, koji je žanrovski čist i koji je fikcija, Srbin ne sme da trguje organima. Ok, njegovo pravo. Odbio čovek. Međutim, tada reditelj potpuno uklanja mogućnost da Srbin bude zločinac i taj lik postaje kosovski Albanac. Tu Dimitrije ne dozvoljava autocenzuru, traži da se potpiše pseudonimom i ostale detalje ne znam. Znam samo da je film i pre ove, za mene bezrazložne promene, bio potpuno bez antispskih elemenata. Klasičan triler u kome postoji bivši pandur, mlada kurva, zli trgovac organima i doktor koji ih vadi. Pogledao sam more svetskih i naših filmova gde je dozvoljeno da negativac bude pripadnik nacije proizvođača filma. Čak ih je bilo i u kinematografiji “nebeskog naroda”.(igro ja)

 

Link to comment

dobro je sto se desilo ovo, ne mislim zbog dime i filma, vec cisto da nam pokazem kolko je pogubilo kompas.

ne bi me cudilo da se neko prepoznao.

jebemu, zivu celu decu su kod nas krali iz porodilista, al mora da su isto siptari sve zakuvali.

Link to comment

Ja coveku koji ovo izgovori nista ne verujem :fantom:

Quote

Takođe, ove godine na konkursu za komercijalni film nije prošao nastavak “Žikine dinastije”. Film je trebalo da režira Milan Todorović (film Mamula - veliki uspeh u svetu), pisala Milena Marković ( genijalna spisateljica, koja je ovom prilikom pokazala i veliki dar za komediju). Dozvoliću da komisija ima pravo na svoj ukus (diskutabilan kao i umetnički integritet članova iste). Ali postoji li nešto što se zove tradicija? Postoji li nešto što se zove zagarantovan povraćaj sredstava sa blagajne, usred težine autorskih imena? I nešto što je najvažnije i što imam pravo da każem posle skoro 40 godina u ovom poslu: To je dobar tekst i čvrst temelj za sjajnu komediju!

 

 

Link to comment
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...