Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

nesto najpribliznije americkom romkomu, a tamo je, jel te, i nastao taj pojam, je film sasvim obicna prica sa milicom zaric. e sad mozda je to malo starije od srpske nezavisnosti, neka 2005 otprilike

Edited by Nikodije
Link to comment

mi nismo andjeli je verovatno najuspesnija romanticna komedija iz nasih krajeva. nije bas iz nezavisne srbije al greota da ne pomenemo kad pricamo o tom zanru. 


zona zamfirova je rom-com. 

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

nesto najpribliznije americkom romkomu, a tamo je, jel te, i nastao taj pojam, je film sasvim obicna prica sa milicom zaric. e sad mozda je to malo starije od srpske nezavisnosti, neka 2005 otprilike

To je vjerovatno najgori film koji je snimljen u nezavisnoj Srbiji, na ovim prostorima svakako u posljednjih 20-25 godina (od Svemiraca i Obračuna u kazino kabareu)

Link to comment

mislim da nije najgori, bilo je mnogo losijih, npr ona voli zvezdu, ili recimo moj favorit jagoda u supermarketu. svakako nebeska udica, ranjena zemlja... mnogo sranja verovatno nisam ni gledao

Link to comment
4 minutes ago, adam said:

zona zamfirova je rom-com. 

:lol:

pa dobro ali je epoha

mislila sam više klasična romantična komedija, ne preterano opterećena socijalom i istorijom.

budimir trajković, osim što je iz sfrj, ipak ima taj neki dobar deo koji je posvećen porodici, ćale, keva, deda... slična stvar je i sa žikinom dinastijom, malo ta ljubavna priča bude zasenjena dogodovdištinama baba i deda.

mi nismo anđeli zaista ima sve po šablonu

i iz sfrj, nije lako s muškarcima i otac na određeno vreme, malo socko ali u suštini to je to

 

Link to comment
Just now, Nikodije said:

mislim da nije najgori, bilo je mnogo losijih, npr ona voli zvezdu, ili recimo moj favorit jagoda u supermarketu. svakako nebeska udica, ranjena zemlja... mnogo sranja verovatno nisam ni gledao

Ma da, ali to su nepretenciozna sranja (ova prva dva, makar), a ovo je bio pokušaj neke kao ozbiljne priče, romantične, ali toliko je to bilo na silu kalemljenja nekih stranih fora i tropa, toliko loše glume (sem Zarićke) da je to zaista bilo bolno gledati. Da preformulišem, vjerovatno najveći promašaj od filma, ima treševa većih, to je sigurno. 

Link to comment

pitanje je bilo o srpskim romkom filmovima, a ovaj je po svojoj strukturi nekako najvise romkom. ali jeste generalno los film. kao sto su srpski filmovi mahom losi u poslednjih 30 godina

Edited by Nikodije
Link to comment

Ma jeste, ne kažem, nego sam neko veče s nekim raspravljao o tome, i samo to što si ga pomenuo mi je bilo okidač da se oglasim o tom filmu, sve što si napisao, ne osporavam, nego da u zvanični zapisnik kažem svoje mišljenje koliko je to loš film. Uklapa se u rom-kom (mada koma i nema nešto), ali je to prepisivanje tih urbanih holivud-sandens filmića na naše podneblje u ovom slučaju ispalo očaj živi. Mislim, ko se još kreše uz Pjacolu, idukurac :D 

Link to comment

hehe bas se i ne  secam tih detalja, doduse secam se da je taj scena seksa bila dosta intenzivna, plus gole sise milice zaric na koju sam se nesto kao lozio u to vreme, pa mi je mozda i zbog toga film ostao u nesto boljem secanju nego sto objektivno zasluzuje. ali ajde opet makar su pokusali da naprave nesto kao modernije, koloritnije i nazovi komunikativnije u odnosu na srpski patos prosek

Link to comment

Ma ok je ideja, ne znam ja šta je tragičnije, pokušaji humora Dragomira Lazića i njegove "Seljaci" varijante ili nešto ovako što bi trebalo da komunicira (lijepo si to primjetio) sa modernijom publikom ali je izvedeno mnogo loše, otišlo u patetiku i potpuno odaljeno od realne situacije, svi likovi su mi djelovali ultra-kartonski, ono, čiste projekcije autora. Svi lijepi, mirišljavi, uredni, rade neke megakul poslove, slušaju kul muziku, žive u kul stanovima i kul državama, kul se jebu i sve tako kul. Brrrrr. Stepen identifikacije 0%. 

Link to comment
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...